23.10.2018 Ostatnia aktualizacja 21:34, 22.10.2018

Kolejny hat-trick Millera, Star pokonany w przerwanym meczu

Opublikowano: 06 Cze 2018
5 1 1 1 1 1
W środę, 6 czerwca, piłkarze Granatu Skarżysko dokończyli przerwane spotkanie ze Starem Starachowice. Przypomnijmy, w sobotę, 26 maja, Granat Skarżysko rozpoczął mecz ze Starem w ramach 26. kolejki spotkań ligi okręgowej. Po 20 minutach gry sędzia musiał przerwać spotkanie ze względu na zalane boisko. Dziś mecz został dokończony, piłkarze wznowili grę od 20 minuty. Mecz zakończył się zwycięstwem Granatu 3:1, hat-trickiem po raz kolejny popisał się Błażej Miller.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla piłkarzy Granatu, już w pierwszej akcji meczu Błażej Miller pokonał bramkarza gospodarzy Patryka Sieczkę, byłego zawodnika trójkolorowych. Szybko strzelona bramka nieco uśpiła granaciarzy, inicjatywę przejęli podopieczni trenera Arkadiusza Bilskiego, którzy starali się odrobić straty, jednak ich próby były nie skuteczne. Pod koniec pierwszej połowy bliski zdobycia bramki był Marcin Kołodziejczyk, który trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego.

W drugiej połowie na boisku działo się trochę więcej niż w pierwszej odsłonie meczu. W 68. minucie po raz drugi w tym meczu trafił Błażej Miller, Granat prowadził już 2:0. Gdy wydawało się, że już nic nie może się stać w 71. minucie Bartosz Styczyński faulował w polu karnym jednego z zawodników Staru. Rzut karny na bramkę zamienił lider klasyfikacji strzelców Mariusz Fabjański.

Odpowiedź Granatu była niemal natychmiastowa, tuż po wznowieniu gry niezawodny Błażej Miller wykorzystał sytuację sam na sam i wpakował piłkę do pustej bramki. Gospodarze ponownie rzucili się do odrobienia strat, jednak ich ataki na nic się nie zdały. W doliczonym już czasie gry Miller był blisko zdobycia kolejnej bramki, jednak tym razem jego strzał trafił w poprzeczkę.

Star Starachowice - Granat Skarżysko 1:3 (0:1)

0:1 Błażej Miller 21 '
0:2 Błażej Miller 68'
1:2 Mariusz Fabjański   71' (z karnego)
1:3 Błażej Mille 72'

Star: Patryk Sieczka - Jakub Kania, Dominik Janikowski, Jakub Nowocień, Bartłomiej Drabik (66. Piotr Serwicki) - Marcin Chodniewicz, Emil Gołyski, Patryk Kosztowniak, Łukasz Gruszczyński - Artur Anduła (8. Karol Maciąg), Mariusz Fabjański.

Granat: Tomasz Borgensztajn - Bartosz Styczyński, Norbert Drożdżał, Damian Szyszka, Paweł Suwara - Marcin Kołodziejczyk, Łukasz Wojna (83. Kamil Kosela), Dawid Dulęba, Krzysztof Rzeszowski - Kamil Uciński (80. Mariusz Grzejszczyk), Błażej Miller.

żk: Anudła (Star) - Styczyński (Granat)

Sędziował:  Łukasz Kaczmarski (Ostrowiec Świętokrzyski)