Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Image

Granat odpadł z Pucharu Polski po porażce z KSZO

W środę, 4 kwietnia, piłkarze Granatu Skarżysko zmierzyli się na własnym obiekcie z trzecioligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Spotkanie zostało rozegrane w ramach V rundy Okręgowego Pucharu Polski. Mecz zakończył się zwycięstwem ostrowczan 1:4.

Podopieczni trenera Dominika Rokity stanęli przed niezwykle trudnym zadaniem w piątej rundzie okręgowego Pucharu Polski, rywalem trójkolorowych była drużyna trzeciej ligi KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zdecydowanym faworytem tego spotkania była ekipa gości, choć mecz zakończył się ich wysokim zwycięstwem, gospodarze wstydu nie przynieśli.

Zanim kibice zdążyli dobrze zasiąść na rejowskim stadionie gospodarze przegrywali już 0:1, w jednej z pierwszych akcji zawodnicy KSZO wykorzystali błąd Bartosza Styczyńskiego, który na bramkę zamienił Dawid Kamiński. Przez pierwszy kwadrans dominowali goście, jednak z czasem gra się wyrównała. W 21. minucie goście byli blisko zdobycia bramki, na szczęście dobrze interweniował w bramce Tomasz Borgensztajn. W 28. minucie świetną okazję zmarnował Jakub Kapsa, który przegrał pojedynek z Borgensztajnem. Granat próbował zagrozić bramce rywali, jednak ich ataki kończyły się na szesnastym metrze.

W 50. minucie goście podwyższyli na 0:2. Damian Mężyk strzałem głową pokonał golkipera Granatu. W 63. minucie Marcin Kołodziejczyk groźnie uderzył na bramkę KSZO z rzutu wolnego, ale bramkarz gości pewnie obronił jego strzał. Chwilę później ponownie Kołodziejczyk zagroził bramce KSZO. W 66. minucie Krzysztof Rzeszowski uderzył na bramkę rywali, piłka odbiła się od poprzeczki spadła pod nogi Damiana Mężyka, który pokonał własnego bramkarza.

W 77. minucie Mariusz Grzejszczyk faulował w polu karnym strzelca pierwszej bramki Dawida Kamińskiego, arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Mąka. W odpowiedzi Damian Szyszka groźnie uderzał z dystansu, jednak jego strzał poszybował nad bramką.W 81. minucie Michał Grunt ustalił wynik spotkania, minute później Kamiński był bliski zdobycia kolejnej bramki, na drodze jednak stanął Tomasz Borgensztajn.

Granat Skarżysko - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:4 (0:1)

0:1 Dawid Kamiński '1
0:2 Damian Mężyk '50
1:2 Damian Mężyk '66 (samobójcza)
1:3 Mateusz Mąka '77 (z karnego)
1:4 Michał Grunt '81

Granat: Tomasz Borgensztajn - Bartosz Styczyński, Norbert Drożdżał, Damian Szyszka, Łukasz Wojna - Marcin Kołodziejczyk (88. Kamil Kosela), Damian Szyszka, Dawid Dulęba (57. Krzysztof Rzeszowski), Mariusz Grzejszczyk - Błażej Miller, Kamil Uciński (81. Karol Rogoziński)

KSZO: Adrian Olszewski - Paweł Czajkowski, Patryk Cheba (79. Włodzimierz Puton), Łukasz Jamróz, Dawid Kamiński - Radosław Mikołajek (58. Mateusz Mąka), Kamil Łokieć, Michał Janik (46. Domini Cheba), Vladyslaw Kudryavtsev - Jakub Kapsa (61. Michał Grunt) , Damian Mężyk.

żk - Mariusz Grzejszczyk (Granat) - Vladyslaw Kudryavtsev, Michał Grunt (KSZO)

Sędziował: Daniel Detka (główny), Paweł Wysocki, Dawid Kawiński (asystenci)