30.06.2022 Ostatnia aktualizacja 08:53, 30.06.2022

Skoczkowie naszą szansą medalową

Autor:
AS
Opublikowano: 01 Lut 2018
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
Czekają nas ponad dwa tygodnie sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Zobaczymy rywalizacje najlepszych sportowców w 102 konkurencjach.
 
Reprezentacja Polski startuje w zimowych igrzyskach olimpijskich nieprzerwanie od początku ich rozgrywania, czyli od 1924 roku. W latach 1924-1952 Polacy nie zdobyli żadnego medalu olimpijskiego na zimowych igrzyskach. Potem już było tylko lepiej.
 
Igrzyska w Korei Południowej mogą być jednak dla Polski najsłabsze od 12 lat. Wówczas to, w Turynie, nasi reprezentanci zdobyli tylko dwa medale: Tomasz Sikora wywalczył srebro, a Justyna Kowalczyk sięgnęła po brąz.
 
W Korei Południowej liczymy przede wszystkim na naszych skoczków narciarskich. To oni swoimi skokami w ostatnich turniejach rozpalili nadzieję kibiców sportów zimowych na medale.
 
Swoją rywalizację i zmagania rozpoczną jako pierwsi z naszej kadry. Już w czwartek, dzień przed oficjalnym rozpoczęciem igrzysk, walczyć będą w kwalifikacjach do konkursu na normalnej skoczni, a w sobotę czekają nas emocje w konkursie indywidualnym.
 
Mamy jeszcze w pamięci minione Igrzyska w Rosji, kiedy kibice z Polski byli pełni szczęścia. Kamil Stoch Indywidualnie zdobył dwa złote medale. Jednak kadra skoczków nie posiadała wówczas takiej mocy, aby stanąć na podium. Jako drużyna wróciliśmy z Soczi bez medalu.
 
Przed ZIO, wszyscy nasi skoczkowie, nominowani do wyjazdu na olimpiadę, wykazują się niezwykle wysoką formą. Potwierdziły to ostatnie miejsca na podium Dawida Kubackiego, Piotra Żyły i oczywiście lidera naszych skoczków Kamila Stocha. Również wysokie lokaty w konkursach zajmowali pozostali podopieczni Stefana Horngachera. W rezultacie biało-czerwoni mają olbrzymie szanse na medal w skokach drużynowych. Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu są pierwszymi, na które polscy skoczkowie lecą z tak ogromnymi nadziejami. Te nadzieje podsycają ostatnie sukcesy. Wystarczy wspomnieć o najwyższym stopniu podium w Zakopanem, gdzie Polacy po raz pierwszy wygrali konkurs drużynowy na Wielkiej Krokwi, czy o drugim miejscu w Titisee- Neustadt, gdzie lepsi od nas byli tylko Norwegowie. Poker i ustawa hazardowa 2018 dają zarobić obstawiającym graczom, tak samo zwycięstwo Polaków na olimpiadzie jest dobrze wycenianie, więc warto trzymać kciuki za biało – czerwonych.
 
W Pjongczang polscy kibice liczą na skoczków narciarskich. Na dzień dzisiejszy eksperci oceniają, że tylko oni mają realne szanse na medale. „Według raportu, bezkonkurencyjna w Pjongczangu ma być drużyna polskich skoczków, która jest zdecydowanym faworytem w zespołowej rywalizacji”. Być może po raz pierwszy w historii będziemy świadkami, jak polska drużyna skacze po złoty medal olimpijski w drużynie.
 
Kto będzie reprezentował drużynę w skokach? Trener Horngacher musi dokonać wyboru spośród pięciu zawodników. Obecnie wszyscy wykazują się dobrą kondycją sportową i któryś z nich będzie musiał oglądać sportową rywalizację swoich kolegów z ławki rezerwowej. To samo dotyczy skoków indywidualnych, bo tam też możemy wystawić tylko czterech reprezentantów.Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl