24.05.2018 Ostatnia aktualizacja 17:00, 24.05.2018

Chłopcy i dziewczęta z "Trzynastki" mistrzami Skarżyska w mini siatkówce

Z.B, Foto:Zbyszek Biber, E.B
Opublikowano: 06 Lut 2018
5 1 1 1 1 1
W dniach 5-6 lutego, w  Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku - Kamiennej odbyły się mistrzostwa Skarżyska - Kamiennej w mini piłce siatkowej szkół podstawowych dziewcząt i chłopców. Wśród w obu kategoriach zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 13.

W poniedziałek 5 lutego odbył się turniej chłopców, wystąpiło pięć zespołów, które zagrały  systemem "każdy z każdym". Do turnieju zgłosił się: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 7 i Szkoła Podstawowa nr 13.

Mistrzem Skarżyska w mini piłce siatkowej chłopców została Szkoła Podstawowa nr 13, która wygrała wszystkie spotkania. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7. Na czwartym miejscu turniej zakończyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2.

Drużyna SP nr 13 zagrała w składzie: Zenon Brześciński, Tymon Berus, Mateusz Pukowski, Mateusz Horbal, Mikołajk Kralewski, Daniel Stępień, Kacper Saładonis, Jan Dąbrowski, Przemysław Kołodziej. Opiekun: Tomasz Pukowski.

Dzień później, o mistrzostwo Skarżyska - Kamiennej zagrały dziewczęta. Tu rywalizowało pięć drużyn, które również zagrały systemem "każdy z każdym.  Zestaw drużyn był taki sami jak u chłopców, dodatkowo zgłosiła się Szkoła Podstawowa nr 5.

Mistrzem Skarżyska w mini piłce siatkowej  dziewcząt została Szkoła Podstawowa nr 13, która wygrała wszystkie spotkania po 2:0. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7, trzecie miejsca zajęła Szkoła Podstawowa nr 1. Na pozostałych miejscach uplasowali się: Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 5.

Szkoła Podstawowa nr 13 zagrała w składzie: Aleksandra Goździk, Natalia Wiatr, Emilia Klamka, Katarzyna Brzózka, Zuzanna Ziomek, Zuzanna Dziewięcka, Gabriela Wawrylak, Gabriela Spadło, Gabriela Mielicka. Opiekun. Ewa Błaszczyk

Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy, które wręczali dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku Kamiennej -  Andrzej Warwas, wicedyrektor Elżbieta Hajduga.

Organizatorem Mistrzostw był Urząd Miasta - Referat Edukacji, koordynatorem turnieju był Dariusz Frydryk