14.11.2018 Ostatnia aktualizacja 17:20, 13.11.2018

Program Dziecięca Piłka Ręczna w kilku skarżyskich szkołach

Autor:
B.P, Foto: B.P
Opublikowano: 16 Lis 2017
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
W czwartek, 16 listopada, w Kielcach w hali MOSIR  odbyła się Konferencja Inaugurująca II edycję Programu Dziecięca Piłka Ręczna, na której przedstawiono prezentację głównych założeń programu Dziecięca Piłka Ręczna oraz sprawozdanie z przebiegu I edycji.

W kolejnej części spotkania wręczono zakwalifikowanym szkołom zestaw sprzętu sportowego składający się z 1 bramki, 10 piłek miękkich Select do ćwiczeń, 2 piłek do gry, kamizelek i znaczników do tworzenia boiska. Nauczyciele obejrzeli pokaz wybranych ćwiczeń w nauczaniu mini piłki ręcznej przez uczniów z SP 34 w Kielcach oraz mecz pokazowy pomiędzy IV klasami ubiegłorocznymi finalistami turnieju wojewódzkiego SP Łopuszno- SP 32 w Kielcach.

W zeszłym roku udział wzięły 123 szkoły ,a w tym roku dzięki wsparciu Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego zaproszono pięćdziesiąt nowych szkół, które zgłosiły się w pierwszej kolejności. Złożyły komplet stosownych dokumentów po uzgodnieniu z organem prowadzącym. W roku 2016 w I edycji mogła wziąć udział tylko jedna szkoła z naszej gminy-SP13,która wygrała rozgrywki powiatowe i grała w festynie wojewódzkim w Kielcach .

Dzięki zaangażowaniu i aktywności nauczycieli wychowania fizycznego do II edycji zostały włączone 5 szkół ze Skarżyska: SP 1- Piotr Nowak i Anna Detka, SP 3- Katarzyna Kwintal i Gawron Barbara, SP 5- Barbara Pająk i Danuta Zegadło oraz SP 7- Krystyna Warwas i Elżbieta Iwańska oraz Szkoła Prywatna. SP 8 oczekuje na zakwalifikowanie do projektu na liście rezerwowej. Nauczyciele wychowania fizycznego mają za zadanie udzielać wsparcia  merytorycznego i metodycznego w II edycji projektu swoim koleżankom z edukacji wczesnoszkolnej oraz pomocy w przygotowaniu do udziału w rozgrywkach.

Po niezwykle entuzjastycznym przyjęciu wprowadzonego w roku ubiegłym projektu Dziecięca Piłka Ręczna ŚCDN w Kielcach postanowił kontynuować program, wzbogacając go o moduł skierowany do uczniów i nauczycieli klas czwartych „Szczypiorniak IV”. Do programu zaproszono szkoły, które zaangażowały się w ubiegłoroczny program i włożyły olbrzymi wysiłek w działania organizacyjne i szkoleniowe nauczycieli i uczniów. SP 13- Ewa Błaszczyk i Tomasz Pukowski chętnie przystąpili w klasach 4 do tego projektu. Gra będzie już prowadzona na dwie bramki.

Główny cel tych działań pozostaje bez zmian i jest nim wsparcie świętokrzyskich szkół w zakresie poprawy jakości zajęć wychowania fizycznego na pierwszym etapie edukacyjnym, a co za tym idzie, promocja aktywności fizycznej wśród uczniów klas I –III .Nie bez znaczenia dla uczestników będzie rozwój kompetencji metodycznych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w prowadzeniu lekcji wychowania fizycznego oraz pomoc lokalnym samorządom w doposażeniu szkół w niezbędne pomoce dydaktyczne. Gra toczy się do jednej bramki.

Nauczyciele klas I-III otrzymają wsparcie metodyczne w ramach konferencji i warsztatów, a dzieci możliwość uczestniczenia w ciekawych lekcjach wf. Celem programu jest stworzenie dla szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego platformy sportowej w oparciu o uproszczone zasady gry w piłkę ręczną. W ramach Programu uczniowie wezmą udział w sportowej rywalizacji w ramach turniejów powiatowych na przełomie kwietnia i maja. Zwieńczeniem tych działań będzie festyn Dziecięcej Piłki Ręcznej, który odbędzie się w czerwcu 2018 r.

Partnerami w realizacji Programu zostali: PGE Vive Kielce, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej.Tworząc Program ŚCDN w Kielcach dostał wsparcie działań ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, otrzymując środki na jego sfinansowanie. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jarubas oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik.

Ambasadorem Programu został Poseł Parlamentu Europejskiego Pan Bogdan Wenta. Nasze przedsięwzięcia wpisują się w działania podjęte w ramach Akademii Obywatelskiej 1918, którą powołaliśmy do życia w związku z przypadającą w przyszłym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Łączymy je również z faktem, że rok 1918 jest powszechnie uważany za rok narodzin piłki ręcznej w Polsce.


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Trwają zapisy do Halowego Turnieju Piłki Nożn…

Opublikowano: 13.11.2018 17:33

Komentarzy: 0

Ostatnia sesja Rady Gminy Bliżyn w kadencji 2…

Opublikowano: 13.11.2018 17:17

Komentarzy: 0

Uratował życie 40-letniego mężczyzny

Opublikowano: 13.11.2018 14:13

Komentarzy: 0

Procesja zawierzenia przeszła ulicami miasta

Opublikowano: 12.11.2018 18:58

Komentarzy: 0

Niepodległościowy Turniej Piłki Siatkowej Kob…

Opublikowano: 12.11.2018 15:01

Komentarzy: 0

Niepodległościowy Turniej Piłki Siatkowej Męż…

Opublikowano: 12.11.2018 13:00

Komentarzy: 0

Bliżyn świętował 100. rocznicę odzyskania nie…

Opublikowano: 11.11.2018 22:58

Komentarzy: 0

"Patriotycznie pod strzechą" - rodz…

Opublikowano: 11.11.2018 17:27

Komentarzy: 3

XVII Turniej Niepodległości w Piłce Nożnej -…

Opublikowano: 11.11.2018 17:01

Komentarzy: 0

Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę…

Opublikowano: 11.11.2018 14:21

Komentarzy: 12

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum