20.11.2017 Ostatnia aktualizacja 22:28, 19.11.2017

Granat lepszy od Stali Kunów, w "dziewiątkę" wygrał 0:3

Z.B, Foto:Łukasz Gruszczyński
Opublikowano: 10 Wrz 2017
5 1 1 1 1 1
W 5. kolejce spotkań ligi okręgowej Granat Skarżysko zmierzył się na wyjeździe ze Stalą Kunów. Podopieczni trenera Dominika Rokity pokonali rywali 3:0, mimo iż od 56. minuty grali w dziewięciu.  Bramki dla trójkolorowych strzelili Bartosz Styczyński, Mariusz Grzejszczyk i Błażej Miller.

Piłkarze Granatu Skarżysko odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu, w niedziele, 10 września, pewnie pokonali Stal Kunów, choć przez blisko godzinę grali w osłabieniu (w 31. minucie Kosela otrzymał drugą żółtą kartkę, w 56. minucie Piotr Grzejszczyk otrzymał czerwoną kartkę). Mimo osłabienia to Granat prowadził grę i strzelał bramki. Pierwsza bramka padała w 24. minucie, w polu karnym faulowany został Dulęba, rzut karny na bramkę zamienił Bartosz Styczyński. Tuż przed końcem pierwszej połowy Błażej Miller był bliski zdobycia bramki, ale jego strzał trafił tylko w słupek.

W 76. minucie Mariusz Grzejszczyk podwyższa stan spotkania na 2:0 wykorzystując podanie Błażeja Millera. Wynik spotkania ustalił Błażej Miller, który otrzymał doskonałe podanie od Krzysztofa Rzeszowskiego.

- Sami sobie zgotowaliśmy ciężki mecz, należy pochwalić tych chłopców, za wolę walki i zaangażowanie, graliśmy w dziewięciu, mimo wszystko to my byliśmy dojrzalszą drużyną, lepiej graliśmy w piłkę, byliśmy lepiej zorganizowani, mieliśmy pomysł na to spotkanie. Udało się wygrać 3:0, jestem bardzo zadowolony z tego wyniku i z postawy całej drużyny - powiedział trener Dominik Rokita.

W szóstej kolejce spotkań Granat podejmował będzie u siebie Polanie Pierzchnicę. Spotkanie odbędzie się w piątek, 15 września, o godzinie 16.30

Stal Kunów - Granat Skarżysko  0:3 (0:1)

0:1 Bartosz Styczyński '24 (z karnego)
0:2 Mariusz Grzejszczyk '76
0:3 Błażej Miller '84

Granat: Michalski -  Szyszka (88. Ozan), Styczyński, Drożdżał, Suwara (89.Rogoziński) -  Kuliński (58. Mariusz Grzejszczyk), Kosela, Dulęba. Piotr Grzejszczyk - Rzeszowski (85.Wojna), Miller (90+2. Uciński).

żk: Przemysław Michalski, Kamil Kosela (x2), Miller, Rzeszowski