Wysokie zwycięstwo Granatu ze Spartą Dwikozy

W sobotę, 2 września, piłkarze Granatu Skarżysko zmierzyli się ze Spartą Dwikozy w ramach 4. kolejki spotkań ligi okręgowej. Podopieczni trenera Dominika Rokity, po dobrym spotkaniu pokonali rywali 4:1. Bramki dla Granatu strzelili Błażej Miller, Piotr Grzejszczyk i Krzysztof Rzeszowski (dwie).

Trwa świetna passa piłkarzy Granatu Skarżysko, trójkolorowi po czterech kolejkach mają komplet punktów na koncie. W sobotnie popołudnie skarżyszczanie podejmowali na własnym terenie Spartę Dwikozy. Obie drużyny miały przed meczem po trzy zwycięstwa. Mecz mógł się podobać publiczności, nie brakowało sytuacji bramkowych, walki i przede wszystkim bramek.

W pierwszej połowie padły dwie bramki dla gospodarzy, obie po błędach bramkarza gości. W 11 minucie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Rzeszowski, który przelobował bramkarza z około 20 metrów, w 38 minucie było już 2:0, kolejny błąd bramkarza wykorzystał Błażej Miller. W drugiej połowie, Sparta nie mając nic do stracenia ruszyła do ataków, ale Granat również miał ochotę na strzelenia kolejnych bramek. W 50 minucie groźnie było pod bramką Michalskiego, ale golkiper Granatu był na posterunku. W odpowiedzi Błażej Miller groźnie uderzył na bramkę rywali, bramkarz z trudem obronił.

W 65. minucie Mateusz Majewski strzelił bramkę kontaktową dla Sparty, wbiegł w pole karne, huknął jak z armaty nie dając żadnych szans Michalskiemu. Pięć minut później Krzysztof Rzeszowski strzelił swoją drugą bramkę, wykorzystując sytuację "sam na sam". W 89 minucie znakomitej sytuacji nie wykorzystał Piotr Grzejszczyk, mając przed sobą pustą bramkę, strzelił obok słupka. Chwilę później Grzejszczyk w pełni się zrehabilitował  ustalając wynik spotkania na 4:1.

W 5 kolejce spotkań Granat Skarżysko zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Kunów.

Granat Skarżysko - Sparta Dwikozy 4:1 (2:0)

1:0 Krzysztof Rzeszowski '11
2:0 Błażej Miller '38
2:1 Mateusz Majewski '65
3:0 Krzysztof Rzeszowski '70
4:1 Piotr Grzejszczyk '90+1

Granat: Michalski - Kosela, Drożdżał, Suwara (87. Strzelec), Szyszka (82.Rogoziński)-  Wojna, Dulęba, Uciński (60. Grzejszczyk Piotr),  Kuliński (60. Grzejszczyk Mariusz) - Rzeszowski, Miller (85. Głowaczewski).

Sparta: Ziętek (46. Piętowski) - Siudak, Bidas (80. Cieśla), Z. Warzocha, Spyra - Kubicki (80. Sikora), Mazur, Kiliański (70. Rutyna), Papka – Majewski, Ciak (46. Chorab).