Szkoła Podstawowa nr 5 mistrzem Skarżyska w Mini Piłce Nożnej

W czwartek 5 maja, na boisku Orlik przy ul.Sienkiewicza 34 odbyły się finały Mistrzostw Skarżyska w Mini Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. W wielkim finale zagrały cztery drużyny SP 1, SP 5, SP7 i SP 8. Tytuł mistrzowski zdobyła Szkoła Podstawowa nr 5.

Faza grupowa mistrzostw została rozegrana w dniach 28-29 kwietnia, do fazy finałowej awansowały cztery najlepsze drużyny, które dzisiaj walczyły o mistrzostwa Skarżyska i awans do półfinału wojewódzkiego Mini Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. W finale grano systemem "każdy z każdym".  Organizatorem mistrzostw był  Urząd Miasta - Referat Edukacji, koordynatorem Dariusz Frydryk.

Mistrzem Skarżyska - Kamiennej została drużyna Szkoły Podstawowej nr 5, która wygrała wszystkie spotkania w finałowym turnieju. W pierwszym meczu pokonała "siódemkę" 3:1, w drugim spotkaniu wygrała z SP 1 2:0, w trzecim zwyciężyła ze Szkoła Podstawową nr 8 6:3.

Tytuł wicemistrzowski trafił do "ósemki", na trzecim miejscu uplasowała się ekipa Szkoły Podstawowej nr 1, na czwartym miejscu turniej zakończyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7.

Do półfinałów wojewódzkich awansowały drużyny SP 5 i SP 8

Najskuteczniejsi strzelcy turnieju finałowego:

1. Adam Grzywalski (SP5) i Maciej Walkowiak (SP8) - 4 bramki
2. Mateusz Krakowiak (SP1) i Hubert Węgierek (SP5) - 3 bramki

Zwycięska drużyna SP 5 zagrała w składzie: Adam Grzywalski, Hubert Węgierek, Dawid Korbacz, Michał Kołaczewski, Kornel Bednarczyk, Jakub Nowak, Jakub Pałgan, Bartosz Winiarski, Jakub Pajek. Opiekun: Michał Dudek