Siatkarze STS-u nadal w grze o utrzymanie. W niedzielę kolejne spotkanie z Bzurą

. W sobotę 18 kwietnia, siatkarze STS-u Skarżysko rozegrali trzecie spotkanie II rundy play-out II ligi siatkówki mężczyzn z Bzurą Ozorków, podopieczni trenera Piotra Brojka zachowali szansę na utrzymanie się w lidze pokonując rywali 3:2 (16:25, 24:26, 25:19, 25:20, 15:9). STS w rywalizacji z Bzurą przegrywa 2:1, jutro czwarte spotkanie tych drużyn.

W II fazie rundy play -out siatkarze STS-u Skarżysko po dwóch spotkaniach przegrywali z Bzurą Ozorków 2:0, aby podtrzymać nadzieję na utrzymanie musieli wygrać pierwsze sobotnie spotkania u siebie, nic nie wskazywało na to, aby doszło do czwartego spotkania w niedzielę, zwłaszcza, że po dwóch setach podopieczni trenera Piotra Brojka przegrywali już 0:2, wtedy gospodarze zaczęli coraz lepiej radzić sobie pod siatką, rywale zaczęli mieć problemy z zagrywką skarżyskich siatkarzy, popełniali błędy.

Pierwszy set zdecydowanie dla gości z Ozorkowa, którzy pewnie wygrali do 16, druga odsłona lepsza w wykonaniu gospodarzy, wyrównana walka pod siatką, raz jedni wychodzili na prowadzenie raz drudzy, o zwycięstwie z tym secie zadecydowała walka na przewagi, którą wygrali zawodnicy Bzury  26:24. Rywalom do utrzymania się w drugoligowym gronie brakowało jednego seta,  stojąc przed szansę utrzymania się, goście zaczęli popełniać błędy, wykorzystali to gospodarze, którzy zaczęli grać coraz lepiej.

W trzecim secie gospodarze okazali się lepsi wygrywając 25:19, to zwycięstwo dało iskierkę nadziei, ze można ten mecz wygrać, tak też się stało, gospodarze poszli za ciosem i w czwartym secie również byli górą, pokonując rywali do 20, doprowadzając do remisu 2:2. O zwycięstwie w tym meczu decydował tie-braek, początek wyrównany, później STS odskoczył na trzy punkty, prowadził 11:8, rywale zaczęli się gubić, popełniali błędy i ostatecznie przegrali 15:9 i cały mecz 3:2.

Bzura Ozorków po trzech spotkaniach prowadzi z STS-em Skarżysko 2:1, przypomnijmy, że rywalizacja toczy się do trzech wygranych spotkań.

Czwarte spotkanie zostanie rozegrane w Skarżysku, w niedzielę 19 kwietnia, o godzinie 18.00. Zapraszamy. Wstęp wolny.