Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Image

Zwycięstwo Granatu w pierwszym sparingu

. W sobotę 31 stycznia piłkarze Granatu Skarżysko rozegrali pierwsze spotkanie sparingowe w ramach przygotowań do rundy wiosennej, podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego zmierzyli się w Ożarowie z trzecioligowcem z grupy lubelsko-podkarpackiej Stalą Kraśnik, spotkanie zakończyło się zwycięstwem Granatu 2:1.

Pierwsze spotkanie kontrolne Granatu Skarżysko zakończyło się zwycięstwem 2:1, w zespole Granatu wystąpiło kilku testowanych  zawodników m.in. Jewgienij Ignatow grający ostatnio w Orliczu Suchedniów, Jakub Mażysz z Siarka Tarnobrzeg,  Daniel Paczuła - Wisła Puławy, na boisku pojawili się również juniorzy Patryk Zygmunt i Jakub Lisowski.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Stali 1:0,  rywale strzelili bramkę w 15 minucie spotkania, w 44 minucie po zagraniu ręką w polu karnym przez jednego z obrońców Stali, sędzia podyktował  rzut karny, jednak strzał Marcina Kołodziejczyka obronił bramkarz rywali. W drugiej połowie Granat strzelił dwie bramki, w 50 minucie Mateusz Fryc wyrównał stan spotkania na 1:1, zwycięską bramkę strzelił Bartosz Malinowski w 70 minucie.

W pierwszej połowie mieliśmy dużą przewagę, paradoksalnie przegraliśmy ją 1:0, widać było w naszej grze dużą jakość. Druga połowa też przyzwoita, ale było mniej płynności w grze
- powiedział trener Ireneusz Pietrzykowski.

Stal Kraśnik - Granat Skarży Skarżysko 1:2 (1:0)

1:0 Testowany zawodnik
1:1 Mateusz Fryc '50
1:2 Bartosz Malinowski '70

Granat: P.Michalski - Dziubek, Gębura, Styczyński, Kupczyk, Sala, Chrzanowski, Kołodziejczyk, Imiela, Kowalski, Mażysz oraz Ignatow, Paczuła,  Zygmunt,  Lisowski, Ostrowski, Malinowski, Markowicz.

W najbliższą środę o godzinie 16:00 Granat zmierzy się  z Lubrzanką Kajetanów, spotkanie zostanie rozegrane w Kielcach przy ul.Ściegiennego.