Pewne zwycięstwo Fryzjerów w Stąporkowie

. W poniedziałek 18 stycznia siatkarze SAS SF Wioletty meczem z Radiator$ Stąporków rozpoczęli rundę rewanżową świętokrzyskiej III ligi siatkówki mężczyzn, podopieczni trenera Tomasza Borowskiego pewnie pokonali rywali 3:0 (25:20,25:9,25:14).

Radiator$ Stąporków to ostatnia drużyna świętokrzyskiej trzeciej ligi, jak do tej pory bez zdobyczy punktowej, Fryzjerzy walczą o mistrzostwo, każdy inny wynik, niż ich zwycięstwo, byłby sporą niespodzianką.

Niespełna godziny potrzebowali zawodnicy Wioletty do rozstrzygnięcia tego spotkania, w każdym secie przewaga Fryzjerów nie podlegała dyskusji. Pierwsza odsłona spotkania rozpoczęła się od szybkiego prowadzenia SAS-u 9:4, 13;9, później przewaga wzrosła do jedenastu punktów 20:9, przy wyniku 24:14 gospodarze obronili sześć piłek meczowych i zrobiło się 24:20, ostatecznie set zakończył się wygraną Wioletty do 20.

W drugim secie zdecydowana przewaga Fryzjerów, którzy rozgromili gospodarzy wygrywając 25:9, w trzecim secie gospodarze przez chwilę prowadzili 9:7, jednak goście szybko odrobili straty i zaczęli punktować, skuteczne ataki i dobra zagrywka dała prowadzenie 20:11, set zakończył się wygraną 25:14.

W 11 kolejce spotkań SAS SF Wioletta podejmować będzie we własnej hali drużynę 7NT Jędrzejów

Radiator$ Stąporków- SAS SF Wioletta 0:3 (20:25,9:25,14:25)

SAS: Kocia, Wojcieszek, Nasiadek, Polak, Gos, Dudek, Ouazene oraz Stępiński, Migus, Baran, Głodkowski.

Z.B, Foto: archiwum SAS