Erbel mistrzem Skarżyska w koszykówce dziewcząt

. W środę 26 listopada w hali sportowej I LO im.J.Słowackiego odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt, turniej rozegrano w ramach Współzawodnictwa Sportowego. Tytuł mistrzowski zdobyła drużyna gospodarzy I LO im. J.Słowackiego, która w finale pokonała II LO im. A.Mickiewicza 9:4.

Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Dziewcząt w Piłce Koszykowej odbyły się w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Skarżyskiego , którego  organizatorem jest Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki  Starostwa Powiatowego.

W mistrzostwach wzięło udział sześć drużyn: I LO im. J.Słowackiego, II LO im. A.Mickiewicza, III LO im. S.Staszica, Zespół Szkół Ekonomicznych i Zespół Szkół Samochodowo - Usługowych i Zespół Szkół Transportowo - Mechatronicznych. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy z których do półfinałów awansowały dwie najlepsze drużyny. Spotkania sędziował Dariusz Frydryk.

Tytuł mistrzowski zdobył reprezentacja I LO im. J.Słowackiego, która w finale pokonała  II LO im. A.Mickiewicza 9:4, w meczu o trzecie miejsce Zespół Szkół Samochodowo - Usługowych pokonał Zespół Szkół Ekonomicznych 16:3. Na pozostałych miejscach uplasowały się drużyny  III LO i ZSTM.

I LO zagrało w składzie: Ola Strzemieczna, Anna Rachwał, Agnieszka Mosiołek, Wiktoria Zagórska, Ada Jagieło, Wiktoria Słoń, Marta Gonciarz, Dominika Czechowska, Kinga Derlatka, Paulina Mackiewicz, Karolina Pląsek, Samanta Podgórska.

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Agnieszka Mosiołek z I LO.