28.06.2022 Ostatnia aktualizacja 17:07, 27.06.2022

Sublimacja — co to takiego?

Jednym z lepszych, trwalszych i bardziej efektownych nadruków na materiałach sportowych jest sublimacja. Cóż to takiego? To proces, do którego realizacji niezbędne jest posiadanie specjalnych maszyn — prasy i barwników, dzięki którym możliwe jest naniesienie projektu na dzianiny.

Sublimacja na strojach sportowych

Sublimacja to proces, który umożliwia personalizację strojów sportowych  według założonego przez przepisy, ale też samą drużynę projektu. Jest to technika wykorzystująca technologię cyfrową, dzięki której możliwe jest precyzyjne przeniesienie atramentu sublimacyjnego bezpośrednio we włókna dzianiny za pośrednictwem papieru transferowego i wysokich temperatur. Tak uzyskany nadruk, dzięki działaniu pras lub kalandra staje się integralną częścią dzianiny i jest tak samo, jako ona elastyczny i giętki.

Zastosowanie nadruków sublimacyjnych

Z uwagi na fakt, że sublimacja bardzo dobrze reaguje z materiałem poliestrowym, a ten z kolei cieszy się dużą popularnością w sportach, nadruki wykonane tą techniką szczycą się bardzo dużym powodzeniem w sportowej personalizacji. Nadruki sublimacyjne dają również niemal niczym nieograniczone możliwości oddania realizmu koloru, jednak warto pamiętać o tym, że odcień tych naniesionych już na dzianinę może lekko odbiegać od pierwotnego projektu wykonanego cyfrowo.

Sublimacja - na jakich dzianinach?

Technika sublimacyjna wykorzystywana jest wyłącznie w przypadku personalizacji odzieży wykonanej z poliestru. Wykorzystanie jej na bawełnie nie znajdzie zastosowania. Poza branżą odzieżową technikę tę wykorzystuje się również w marketingu np. do zdobienia gadżetów reklamowych.

Jeśli zainteresowała Cię trwałość nadruków sublimacyjnych na dzianinach sportowych, wiedz, że nie muszą być kosztowne. Dla przykładu — u polskiego producenta odzieży sportowej, stroje piłkarskie, koszykarskie i stroje siatkarskie PEHA pehasports.com/odziez-do-siatkowki/stroje-siatkarskie-meskie mogą być ozdobione tym nadrukiem za darmo — wystarczy złożyć zamówienie na minimum 6 sztuk kompletów.

 

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl