18.11.2018 Ostatnia aktualizacja 21:24, 17.11.2018

Śledczy w skarżyskim MKS

Autor:
Monika Miller (Radio Kielce)
Opublikowano: 09 Lip 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Przegląd prasy
Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej wszczęła śledztwo w sprawie nadużycia uprawnień przez prezesa zarządu Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Obecnie to stanowisko sprawuje Bartosz Iskra.

Przypomnijmy, w kwietniu zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyło dwóch pracowników skarżyskiego przewoźnika. Jak dowiedziało się Radio Kielce, według zgłaszających, mimo znacznie większej rekompensaty za bilety ulgowe, którą dostaje od samorządów, firma przyniosła stratę w wysokości prawie 800 tysięcy złotych. Ponadto, w instytucji prowadzona była i jest błędna i kosztowna polityka kadrowa polegająca na zatrudnianiu nowych osób bez doświadczenia i odpowiednich kwalifikacji. Zdaniem zawiadamiających mają oni znacznie wyższe stawki od wieloletnich pracowników.

Pismo wpłynęło do Prokuratury Okręgowej w Kielcach, a stamtąd zostało przekazane do Prokuratury Rejonowej w Skarżysku-Kamiennej. Śledczy przeprowadzili postępowanie sprawdzające i wszczęli śledztwo w tej sprawie.
 
Małgorzata Gicewicz, Prokurator Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej, informuje, że istnieje uzasadnione podejrzenie, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa. Śledczy sprawdzają, czy osoba zobowiązana do zajmowania się sprawami majątkowymi, czyli prezes MKS, mógł nadużyć udzielonych uprawnień. Nikt nie usłyszał zarzutów. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Prezes MKS nie chciał z rozmawiać z Radiem Kielce. Zapowiedział jedynie, że w przyszłym tygodniu zorganizuje konferencje prasową.

Tytuł oryginalny: Śledczy w skarżyskim MKS. Prezes nadużył uprawnień?




Komentarze

+3Kop2018-07-14 11:12#14
Wyprowadzam swój PIT z tego miasta. Nie chcę płacić podatków na takie lokalne władze. Niech ich utrzymuje kto chce ale nie ja.
Cytuj
+1Jasia2018-07-14 11:02#13
Do. Pisfan. Nie wiem o co Panu chodzi, ale zapraszam do spotkania skoro Pan tak sądzi..Jestem ekonomistką i zmam się również na spółkach. Wolno również mi mieć własne zdanie na temat który jest ważny w naszym mieście. Nie będę ukrywać, że znam wielu Jacków C , bardzo sympatyczni ludzie i wykszatłceni fachowcy.
Cytuj
-6Pisfan2018-07-13 19:26#12
Cytuję Jasia:
Jakie znaczenie maja tu komputery, sprawa jest krótka. Prokuratura powinna powołać biegłego do oceny spółki oraz wartości mienia, zobowiązań oraz podstaw gospodarności - zasadności umów. Jaka umowa z lombardem, to w takim razie prezesem spółki zróbmy sprzątaczkę, weźmie sobie doradcę i będzie ok. Pan Iskra był bez doświadczenia, samo jego powołanie było na szkodę spółki. Powoływał KK, nadzorował KK on powinien odpowiadać za działania na szkodę spółki.

Jacku C. Masz aż tyle czasu żeby pisać pod tyloma nickami ? Chce ci się ? Twoje proste recepty zdradzają cie. Wprowadz troche finezji.
Cytuj
+12Jasia2018-07-13 08:00#11
Jakie znaczenie maja tu komputery, sprawa jest krótka. Prokuratura powinna powołać biegłego do oceny spółki oraz wartości mienia, zobowiązań oraz podstaw gospodarności - zasadności umów. Jaka umowa z lombardem, to w takim razie prezesem spółki zróbmy sprzątaczkę, weźmie sobie doradcę i będzie ok. Pan Iskra był bez doświadczenia, samo jego powołanie było na szkodę spółki. Powoływał KK, nadzorował KK on powinien odpowiadać za działania na szkodę spółki.
Cytuj
-2Awa2018-07-11 18:02#10
Cytuję mieszkniec:
ktoś pamięta jak była afera komputerowa w Urzedzie za poprzedniej ekipy z pisu gdzie wyparowały komputery za 40 tys
było śledztwo, które nic nie wykazało czy mi się wydaje może ????
A może powiedz czytelnikom czy tak naprawdę te komputery zginęły jak jesteś tak dobrze poinformowany. Widzę że nie piszesz całej prawdy tylko chyba to co Ci jest teraz politycznie wygodne
ciekawe czy teraz coś ustalą czy to też tylko kiełbasa wyborcza

]Wstępnie potwierdziliśmy, że w Urzędzie Miasta brakuje sprzętu komputerowego wartego ponad 40 tysięcy złotych. Postępowanie prowadzone jest w sprawie kradzieży - powiedziała nam Małgorzata Gicewicz, zastępca prokuratora rejonowego w Skarżysku. Czytaj więcej: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/skarzysko-kamienna/art/8738999,komputerowa-afera-w-magistracie-wyparowal-sprzet-warty-45-tysiecy-zlotych,id,t.html

ja pamiętam! niestety prokuratura umorzyła śledztwo " z powodu niewykrycia sprawców" ale dwóch informatyków zaraz po wybuchu afery złożyło wypowiedzenia,a nic im nie można było zrobić, ... bo jak wyżej
Cytuj
+21mieszkaniec2018-07-11 10:46#9
Prezes zadłużył spółkę w trzy lata prawie na 3 miliony złotych, już samo to powinno być powodem do jego odwołania. A Konrad Kronig nie reaguje mimo bardzo wielu sygnałów ze strony radnych.Według niego wszystko jest w porządku. Pamiętam jak Konrad jako radny zarzucał poprzedniemu prezesowi MKS nie prawidłowości, a dziś chroni swojego koleżkę. Wiec jest również odpowiedzialny za sytuacje MKS. Dług prezesa to też dług gminy, gdyż gmina jest 100% udziałowcem, pyzatym z roku na rok gmina dopłaca coraz to większe kwoty do MKS. Dla porównania rok 2014 około 3 600 000 zł ,a rok 2018 5 100 000 zł
Cytuj
+18mieszkaniec2018-07-11 07:34#8
Chciałbym zwrócić uwagę, że prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nadużycia uprawnień przez prezesa zarządu Miejskiej Komunikacji Samochodowej czyli po postępowaniu sprawdzającym nie umorzyła postępowania więc istnieje uzasadnione podejrzenie, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa
Cytuj
+10x men2018-07-11 04:02#7
Cytuję gabi334:
Cytat:
Wstępnie potwierdziliśmy, że w Urzędzie Miasta brakuje sprzętu komputerowego wartego ponad 40 tysięcy złotych. Postępowanie prowadzone jest w sprawie kradzieży - powiedziała nam Małgorzata Gicewicz, zastępca prokuratora rejonowego w Skarżysku. Czytaj więcej: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/skarzysko-kamienna/art/8738999,komputerowa-afera-w-magistracie-wyparowal-sprzet-warty-45-tysiecy-zlotych,id,t.html

ktoś pamięta jak była afera komputerowa w Urzedzie za poprzedniej ekipy z pisu gdzie wyparowały komputery za 40 tys
było śledztwo, które nic nie wykazało czy mi się wydaje może ?????
ciekawe czy teraz coś ustalą czy to też tylko kiełbasa wyborcza
Szanowana Gabi !
Nie zapominaj o konkubinie pana KK, która lekka rączką, za zasługi (a jakże...) przytuliła 4100 zł premii.
No tak, ale premia jest uznaniowa...
Cytuj
-4mieszkniec2018-07-10 22:19#6
ktoś pamięta jak była afera komputerowa w Urzedzie za poprzedniej ekipy z pisu gdzie wyparowały komputery za 40 tys
było śledztwo, które nic nie wykazało czy mi się wydaje może ?????
ciekawe czy teraz coś ustalą czy to też tylko kiełbasa wyborcza
]Wstępnie potwierdziliśmy, że w Urzędzie Miasta brakuje sprzętu komputerowego wartego ponad 40 tysięcy złotych. Postępowanie prowadzone jest w sprawie kradzieży - powiedziała nam Małgorzata Gicewicz, zastępca prokuratora rejonowego w Skarżysku. Czytaj więcej: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/skarzysko-kamienna/art/8738999,komputerowa-afera-w-magistracie-wyparowal-sprzet-warty-45-tysiecy-zlotych,id,t.html

ja pamiętam! niestety prokuratura umorzyła śledztwo " z powodu niewykrycia sprawców" ale dwóch informatyków zaraz po wybuchu afery złożyło wypowiedzenia,a nic im nie można było zrobić, ... bo jak wyżej
Cytuj
+29Marian Walczak2018-07-10 12:24#5
Pan Kronig wie jak dbać o siebie i kolegów, więc nie dziwi fakt, że wynagrodzenie prezesa MKS wzrosło w 2017 o 30% rok do roku i wyniosło ponad 154 138 zł brutto, aż strach pomyśleć ile aktualnie zarabia ten "znakomity menadżer", ale kwota pensji pewnie przekroczyła już 15 000 tys. zł miesięcznie brutto!
Polecam zainteresowanym lekturę oświadczeń majątkowych dostępnych na stronie UM.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

„Oj, dużo by wspominać!” Skarżysko-Kamienna i…

Opublikowano: 17.11.2018 22:22