10.08.2022 Ostatnia aktualizacja 09:46, 10.08.2022

Zatrzymany sprawca kradzieży rozbójniczej

Autor:
JG (KPP Skarżysko-Kamienna)
Opublikowano: 24 Cze 2022
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna
Policyjny dozór i poręczenie majątkowe, to środki zapobiegawcze jakie zastosował prokurator wobec 26-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym ze skarżyskich marketów. Wkrótce odpowie przed sądem. Może spędzić za kratkami nawet dziesięć lat.

Zdarzenie miało miejsce w połowie kwietnia tego roku. W rejon jednego ze skarżyskich marketów przyjechało trzech młodych mężczyzn. Dwóch z nich weszło do sklepu, trzeci pozostał w aucie. Zabrali z półki dwie butelki alkoholu warte blisko 600 złotych i nie płacąc usiłowali opuścić placówkę. Kradzież zauważyła pracownica i postanowiła zareagować. Wówczas jeden z rabusi poszarpał i odepchnął kobietę. Następnie razem z łupem złodzieje uciekli. Sprawą zajęli się kryminalni. Ich skrupulatna praca zaowocowała ustaleniem sprawców. W środowy ranek policjanci „odwiedzili” 26-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Zdziwiony ostrowczanin został przewieziony do skarżyskiej komendy. Śledczy znają także personalia jego kompanów, z którymi „gościł” w Skarżysku w dniu zdarzenia. Ich zatrzymanie jest kwestią czasu.

W czwartek mężczyzna stanął przed prokuratorem i usłyszał zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej. Zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe i policyjny dozór. Niebawem wytłumaczy się przed sądem. Za kratami rozbójnik może pokutować nawet przez dziesięć lat.


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl