22.05.2022 Ostatnia aktualizacja 19:38, 21.05.2022

Nie zatrzymał się do kontroli, bo nie miał uprawnień

Autor:
JG (KPP Skarżysko-Kamienna)
Opublikowano: 13 Sty 2022
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna
Niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i kierowanie suzuki bez uprawnień. Za takie czyny odpowie 23-letni mieszkaniec gminy Skarżysko-Kościelne. Mężczyzna zignorował policyjne sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać. W efekcie rozbił auto i sprowadził na siebie spore tarapaty. Grozić mu może nawet pięć lat za kratkami i wysoka grzywna.

W środę po południu w miejscowości Świerczek policjanci skarżyskiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli suzuki. Kierujący autem nie reagował jednak na sygnały świetlne i dźwiękowe emitowane z oznakowanego radiowozu. Chcąc uniknąć konfrontacji ze stróżami prawa, mężczyzna podjął próbę ucieczki. Zjechał na drogę prowadzącą do lasu i po kilkuset metrach wjechał w drzewo, a następnie uciekał pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany i doprowadzony do radiowozu. Uciekinierem był trzeźwy 23-latek z gminy Skarżysko-Kościelne. Prawdopodobnie jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i po uderzeniu w drzewo rozciął głowę o przednią szybę. Dodatkowo w czasie ucieczki doznał urazu nogi. Na miejsce mundurowi wezwali medyków, którzy opatrzyli nieodpowiedzialnego kierującego. Na szczęście 23-latek nie wymagał hospitalizacji.

Szybko okazało się, że młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Za niezatrzymanie  się do policyjnej kontroli grozić może mu nawet pięć lat więzienia. Dodatkowo będzie musiał zapłacić wysoką grzywnę za jazdę bez uprawnień. Nowe przepisy regulują jej stawkę od 1500 złotych. Sąd może również orzec czasowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl