09.12.2021 Ostatnia aktualizacja 21:15, 08.12.2021

Nocny pożar pustostanu w Suchedniowie (uzup.)

Autor:
R.Maciejczak, Foto: Paweł Gałązka
Opublikowano: 17 Paź 2021
Oceń:
3.5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna

16 października o godzinie 02:04 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Suchedniowie przy ulicy Bodzentyńskiej.

W chwili przyjazdu zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej pożar obejmował już całe poddasze i dach budynku. Z uwagi na drewnianą konstrukcję obiektu pożar szybko się rozprzestrzeniał pomimo podania 4 prądów gaśniczych na palący się budynek. Do pojeździe kolejnych sił i środków podano dodatkowo 5-ty prąd wody na dach obiektu przy pomocy drabiny mechanicznej i ograniczono rozprzestrzenianie się pożaru.

Cała akcja zakończyła się dopiero o godzinie 11:55 i trwała blisko 10 godzin. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 5 prądów gaśniczych w natarciu na palący się budynek, przeszukaniu obiektu na obecność osób poszkodowanych, sprawdzeniu za pomocą kamery termowizyjnej czy nie ma ukrytych zarzewi ognia, rozbiórce nadpalonych elementów konstrukcyjnych obiektu oraz oddymianiu pomieszczeń. Osób poszkodowanych nie było, z uwagi na fakt iż od kilku lat w obiekcie ten był niezamieszkały.

Całkowitemu spaleniu uległ cały dach i poddasze budynku, ucierpiało również piętro budynku, a także strop który przyjął wysoką temperaturę z płonącego dachu budynku.

Przyczyny co do powstałego pożaru będą ustalane przez powołanego biegłego sądowego w zakresie pożarnictwa. W akcji brało udział 6 zastępów z JRG Skarżysko-Kamienna, 2 zastępy z OSP Suchedniów, 2 zastępy OSP Bliżyn oraz jeden z OSP Ostojów. Łącznie 21 strażaków z PSP oraz 25 z OSP.

Opracowanie: asp. Rafał Maciejczak – oficer prasowy KP PSP Skarżysko-Kamienna, Zdjęcia: kpt. Paweł Gałązka  – JRG Skarżysko-Kamienna


Komentarze

0suchedniowianin2021-10-22 19:29#1
Pewnie od uderzenia pioruna budynek się zapalił... :D
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne