09.12.2021 Ostatnia aktualizacja 21:15, 08.12.2021

Kolizje nietrzeźwych. „Rekordzista” przekroczył 3 promile!

Autor:
JG (KPP Skarżysko-Kamienna)
Opublikowano: 04 Paź 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Kronika policyjna
W sobotę skarżyscy policjanci ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących samochodami. Dwóch z nich było sprawcami kolizji. Ponad 3 promile miał w organizmie 49-latek, który na parkingu wjechał fordem w zaparkowanego volkswagena. Dodatkowo był poszukiwany za niezapłaconą grzywnę.
 
W sobotnie południe dyżurny skarżyskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenia o kolizji na parkingu przy ulicy Kosmonautów. Na miejscu policjanci ustalili, że sprawcą zdarzenia był miejscowy 49-latek. Kierując fordem wjechał w zaparkowanego volkswagena. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie przeszło 3 promile alkoholu. Dodatkowo figurował jako osoba poszukiwana celem odbycia kary aresztu za niezapłaconą grzywnę. Uniknął odsiadki, ponieważ uiścił należność.
 
1,5 promila alkoholu w organizmie miał 44-letni mieszkaniec gminy Bliżyn, który wpadł po południu podczas policyjnej kontroli w Brześciu. Mężczyzna na krajowej „42” kierował volkswagenem i był już w przeszłości karany za jazdę na podwójnym gazie.
Kolejne zgłoszenie o kolizji policjanci odnotowali tuż przed godziną 20. Na ulicy Konopnickiej kierujący fiatem doprowadził do zderzenia z kią i uciekł pozostawiając rozbite auto. Mundurowi odnaleźli w samochodzie woreczek z białym proszkiem wstępnie zakwalifikowanym jako amfetamina o wadze około pół grama.

W niedzielę do skarżyskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który stwierdził, że jest sprawcą sobotniej kolizji, a ujawnione środki należą do niego. Śledczy zbadają, czy mówił prawdę.
 
Po godzinie 20, 32-letni skarżyszczanin prowadząc renaulta na ulicy Niepodległości najechał na krawężnik, uszkadzając dwie opony. W trakcie obsługi kolizji wyszło na jaw, że jest nietrzeźwy. Wydmuchał przeszło 2 promile. Auto zostało odholowane na policyjny parking.
 
W weekend skarżyscy stróże prawa ujawnili także dwóch kierujących, którzy prowadzili samochody mimo sądowych zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
 
Niebawem wszyscy nieodpowiedzialni mężczyźni będą tłumaczyć się przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości można spędzić za kratkami nawet 2 lata.
 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne