29.08.2016 Ostatnia aktualizacja 22:30, 28.08.2016

Rusza rozbudowa Hermesa (Tylko u nas!)

Autor:
marbus
Opublikowano: 11 Lip 2012
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
  • .inpierwRusza rozbudowa Centrum Handlowego Hermes w Skarżysku-Kamiennej. Po rozbudowie klienci Hermesa będą mogli korzystać z obiektu z blisko 9,5 tys. m² powierzchni handlowej.
  • Rozbudowę CH Hermes właściciel obiektu - Biuro Prawne Inwestor - zapowiadał jeszcze w trakcie remontu i rozbudowy starego Hermesa. Później ten temat powracał jeszcze dwukrotnie, jednak prace nie ruszyły.

    We wrześniu ub. roku inwestor otrzymał pozwolenie na rozbudowę centrum handlowego. Później ogłoszono przetarg na wykonawcę inwestycji. Na generalnego wykonawcę wybrano firmę INSTALBUD-RZESZÓW Sp. z o.o. z Rzeszowa.

    Nowa część CH Hermes będzie nawiązywała swoim wyglądem - i tu zmiana  - do części już zrealizowanej (za projekt Hermesa odpowiedzialny był architekt Dariusz Król). Centrum handlowe po rozbudowie osiągnie powierzchnię około 15 tys. m², z czego powierzchnia najmu wyniesie ok. 9,5 tys. m²

    Według wcześniejszych koncepcji inwestora w ramach rozbudowy miał powstać między innymi parking na 51 miejsc oraz kino wielosalowe. Ostatecznie kino wielosalowe nie powstanie, według nowej koncepcji powstanie natomiast więcej miejsc parkingowych - aż 120 (w sumie do dyspozycji klientów CH Hermes po rozbudowie będzie ok. 170 miejsc postojowych).

    Jakie nowe marki znajdziemy w rozbudowanym Hermesie? Podpisano już umowę z H&M. Pojawią się także kolejne marki LPP: Re-Kids, House,  Mohito oraz długo zapowiadana nowa marka dla pań, której debiut przewidziany jest na marzec 2013 r. Oprócz wspomnianych nowych salonów, klienci CH Hermes będą mogli zrobić zakupy w sklepach Reserved i Cropp w nowym wydaniu.

    Zakończenie prac przy rozbudowie centrum i jego otwarcie zaplanowano na marzec 2013 roku.

    Tak ma wyglądać CH Hermes po rozbudowie (ul. Okrzei/ul. Mickiewicza)

    MB KW

    pierwsin
    {fcomments}


    Komentarze

    +2neil2012-07-15 10:19#9
    Brak kina wielosalowego, akurat mnie nie dziwi.

    Kto mialby zapelnić, kilka sal kinowych w naszym mieście?

    Co do KFC, McDonald's - mają być w nowej Galerii na Poludniowej.

    Dopiero ta lokalizacja - wiadomo E-77, w planach S-7 - gwarantuje dla tych przedsięwzięć, godziwy bilans finansowy.
    Cytuj
    0Krissko2012-07-13 16:54#8
    Będziemy mogli rodzinie w Ameryce ładną widokówkę wysłać , z Hermesem i pocieszyć się że to jest nasz wkład w rozwój zachodniego kapitalizmu .
    Cytuj
    -1gregory2012-07-13 00:19#7
    Naprawdę - zawiodłem się. Jedyne na co liczyłem przy tej rozbudowie w którą i tak przestałem wierzyć to kino którego nie będzie :( wygląda więc na to że dalej pozostanie oglądanie filmów na mini ekranie miesiące po premierze w MCK :/
    Cytuj
    +2kansas2012-07-12 14:18#6
    Jasne, ze Hermes sam rozwiazuje część problemów związanych z parkowaniem i chwala, że w trosce o swoich klientów zapewnia bezplatny parking. Skupisko blokowisk / w tym wiezowce/, Domów Handlowych/ Panorama, Biedronka, Hermes, Pawilony/ , Lokale uzyteczności publicznej i uslugowe / PZU, Notariusz, fryzjer, zegarmistrz, Sąd , Policja - skupione na niewielkiej powierzchni w stosunku do wielkości przeplywu klienta, petenta i mieszkańca a w tym potrzeb zaparkowania pojazdów osobowych i dostawczych stanowi spore utrudnienie. Stąd nie zostalo przemyslane kompleksowo. Uciążliwość dla mieszkańców, szczególnie wieżowców nie może być kwestionowana zarówno jesli idzie o przemieszczanie, spacerowanie itp, jak i ciszwe nocna zakoćaną hal;asem smaochodów dostawczych.
    Cytuj
    +3kansas2012-07-12 09:39#5
    Zgadzam się w pelni z wypowiedzią dedy - choć to nie musi dotyczyć CH Hermes. Jestem zdecydowaną przeciwniczką super i hipermarketów w środku miasta i tego nie ukrywam. Sprawa rozbudowy CH Hermes to nie nowość. Dyskusja trwala juz w chwili adaptowania starego DH Hermes. Teraz następuje kontynuacja. Trudno walczyć z trendem promowanym przez Prezydenta Miasta, który moim zdaniem jest szkodliwy nie tylko dla miasta, ale również dla gospodarki państwa /mowa o super i hiper nieplacących podatków/. W przypadku CH Hermes problem budownictwa plombowego jest bardzo widoczny - związany z zagęszczeniem / brak parkingów/ , psuciem infrastruktury / o czym pisze Wielmozny kat/. Sprawa wielkosci miejsc parkingowych w okolicy byla wielokrotnie walkowana. Chodzi nie tylko o Hermes, ale również wieżowce, "Panoramę", pawilony handlowe, pobliskie sklepy i inną dzialalność uslugową. Ważnym jest również niszczenie drogi podczas rozbudowy i bieżąca eksploatacja dróg / dojazdy tirów z towarami np do Tesko/. Inwestror z pewnością odtworzy stan drogi i dokona rekultywacji terenu/. W przypadku zezwoleń na budowę supermarketów Prezydent musi mieć swiadomość, że drogi muszą byc mocniejsze - bo teraz bedą po nich jeździly cieżkie tiry.
    Cytuj
    +8Wielmożny Kat2012-07-12 06:42#4
    a miasto zapłaci za remont drogi i instalacji burzowej ??? cięzarówki przeciążone z wywożoną ziemią w 30 stopniowym upale rozjeżdzają drogę !!!

    gdzie jest straż miejska??? kto zrobi z tym porządek ???
    Cytuj
    +6deda2012-07-11 22:49#3
    Cytuję dziabak:
    a może Subway?

    Mam go na codzień drożyzna i nędzne żarcie! Lepiej już bar mleczny z dotowanymi obiadami.
    Cytuj
    +9deda2012-07-11 22:47#2
    Nie podniecajcie się tymi "Wielkimi" markami bo to zwykli zwoziciele szmat z chin a potem doszywają tylko swoje metki a do tego zatrudniają ludzi na 1/55 etatu a wymagani jak na stanowisku dyrektorskim za 10.000 pensji. Takie firmy to zmora rynku pracy i nikomu nie zyczę tam pracować. Dla nich liczą się tylko cyferki i wszystko widzą zero jedynkowo .A co do rozbudowy to super niech się coś dzieje na wsi w końcu coś trzeba robić:)
    Cytuj
    -4dziabak2012-07-11 22:15#1
    a może Subway?
    Cytuj

    Dodaj komentarz

    Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

    Kod antyspamowy


    Odśwież

    Ostatnio opublikowane

    ALPN: Amatorzy rozpoczęli rundę rewanżową

    Opublikowano: 28.08.2016 20:55