26.02.2021 Ostatnia aktualizacja 14:10, 26.02.2021

Kupili tablety dla Zarządu Powiatu, kupią netbooki dla radnych...

Autor:
wikary
Opublikowano: 13 Lut 2012
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Starostwo Powiatowe stawia na nowoczesne technologie - członkowie Zarząd Powiatu i radni Rady Powiatu wyposażeni zostaną w nowoczesne urządzenia do komunikacji. Pierwsi otrzymali już tablety, drudzy otrzymają wkrótce netbooki - oba rodzaje urządzeń wyposażone mają być w dostęp do internetu. Wszystko dla ułatwienia pracy samorządowców, a przede wszystkim dla... ograniczenia kosztów.

 19 sztuk netbooków z dostępem do internetu (w sumie za ok. 20 000,00 PLN) dla radnych Rady Powiatu, starostwo będzie chciało pozyskać w drodze przetargu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem radni w netbooki zostaną wyposażeni najprawdopodobniej do końca marca. Dla etatowych członków Zarządu Powiatu, Skarbnika Powiatu i Sekretarza Powiatu - dzięki umowie z jednym z operatorów telefonii komórkowej - pozyskano w sumie 6 tabletów z dostępem do internetu (koszt to ok. 900,00 PLN / szt.). 


Czy te kosztowne gadżety naprawdę pomogą samorządowcom w pracy, czy będą dla nich tylko okazjonalną zabawką?

Według założeń zakup urządzeń z mobilnym dostępem do internetu ma zwrócić się po kilku miesiącach. Dzięki zakupowi mają zostać wyraźnie ograniczone koszty kserowania dokumentów, a wszystkie niezbędne materiały mają być radnym udostępniane w internecie. Ma to ułatwić ich przepływ (a w końcowym efekcie i pracę radnym).

W takim tonie o nowych zakupach dokonanych i będących w planach mówi Małgorzata Nosowicz, Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego: - Zgodnie z najnowszymi trendami w administracji publicznej polegającymi na wprowadzaniu nowoczesnej technologii i zastępowaniu „papierowej” komunikacji – elektroniczną, tj. szybszą i bardziej skuteczną – Zarząd Powiatu został wyposażony w tablety, a wkrótce dla radnych Rady Powiatu Skarżyskiego zostaną zakupione notebooki. Zarówno członkowie Zarządu Powiatu, jak i radni będą z nich korzystać w czasie pełnienia funkcji. Po zakończeniu kadencji zwrócą je do urzędu.

- Tablety i notebooki posłużą do pracy z dokumentami elektronicznymi bez konieczności ich drukowania i taka forma pracy będzie obowiązywać zarówno na posiedzeniach Zarządu i Rady Powiatu.Jednym słowem zakup nowoczesnego sprzętu ma służyć  usprawnieniu i lepszej koordynacji pracy Zarządu Powiatu oraz radnych. Ponadto ma gwarantować dostęp do potrzebnej informacji w sposób jak najbardziej bezpieczny, szybki i prosty. Spodziewane są też oszczędności dzięki zmniejszeniu kosztów druku i powielania materiałów dla Zarządu i Rady Powiatu.
Zakup tabletów i notebooków jest jednocześnie zapowiedzią dalszych intensywnych działań podejmowanych w Starostwie Powiatowym na rzecz rozwoju elektronicznej administracji. Dziś pod pojęciem nowoczesna i przyjazna administracja rozumie się takie urzędy, które nadążają za wprowadzaniem nowinek technologicznych do codziennego użytku. - dodaje.

Zapytaliśmy Rzecznika Prasowego Urzędu Miasta, Beatę Wojciechowską o to, czy miasto pójdzie w ślady powiatu. - Na razie nie planujemy zakupu tabletów lub netbooków. W ubiegłym roku podjęliśmy próbę ograniczenia kosztów powielania papierowych dokumentów w Radzie Miasta - na początku kadencji zwróciliśmy się do radnych z pytaniem o to, w jaki sposób chcieliby otrzymywać pakiety uchwał. Siedmiu z dwudziestu jeden radnych zdecydowało się na otrzymywanie ich drogą e-mailową - mimo tego nadal zdarzają się sytuacje, kiedy na komisjach proszą o tradycyjny (papierowy) - komplet... Na pewno jednak przyjrzymy się efektom rozwiązań przyjętych przez Starostwo Powiatowe (i jakiego rzędu będą uzyskane w ten sposób oszczędności).

Wojciechowska dodaje jednocześnie, że dyskusyjnym wydaje się pomysł przekazywania radnym w użytkowanie sprzętu nabytego przez Starostwo Powiatowe - Wydaje nam się wątpliwe to, w jaki sposób sprzęt ten miałby zostać przekazany osobom, które nie są pracownikami  danego urzędu (takiego statusu nie mają radni - przyp red.). W przypadku miasta - nawet Przewodniczący Rady Miasta nie dysponuje służbowym telefonem komórkowym, bo nie ma po prostu do tego prawa...

KW

pierwsin


Komentarze

+3jawisia2012-02-15 21:13#21
Hihi..a ja jakoś głupio tytuł artykułu przeczytałam "Kupili tabletki dla Zarządu Powiatu" :oops: na przeczyszczenie???? :oops:
Cytuj
+1BenedyktXVI2012-02-15 15:55#20
do 1 kwietnia jeszcze daleko
Cytuj
0Lazarus2012-02-14 22:13#19
Cytuję publow:
Nowy informatyk w starostwie jest niezbędny bo ten obecny nie potrafi równo złożyć grafiki z dwóch obrazków.

FYI: Obecnie w Starostwie pracuje trzech informatyków.

O jakie dwa obrazki konkretnie Ci chodzi?
Cytuj
+3publow2012-02-14 21:03#18
Cytuję kumaty:
Widzę że teraz Starosta Jędrys nowe zwyczaje wprowadza. Do artykułów zamieszczanych na skarzysko24.pl publikuje swoje oświadczenia w portalu żony TSK24. Żal mi pracowników tamtego serwisu,że są marionetkami w rękach swojego pana..

Czemu się dziwisz? Skoro prezydentowi też odpowiadał przez portale?
Cytuj
+3publow2012-02-14 20:56#17
Nowy informatyk w starostwie jest niezbędny bo ten obecny nie potrafi równo złożyć grafiki z dwóch obrazków.

Wielu radnym z trudem przychodzi wysławianie się w ojczystym języku. Może lepsze efekty da napisanie tekstu i uruchomienie Ivony...
Cytuj
-3wikary2012-02-14 16:09#16
Cytuję kumaty:
Widzę że teraz Starosta Jędrys nowe zwyczaje wprowadza. Do artykułów zamieszczanych na skarzysko24.pl publikuje swoje oświadczenia w portalu żony TSK24. Żal mi pracowników tamtego serwisu,że są marionetkami w rękach swojego pana..


A ja bym dał sobie na Twoim miejscu na wstrzymanie i bym nie opluwał innych.

To co tam zamieszczono to opowiedź rzecznik SP na moje wczorajsze pytania, a nie sprostowanie (łatwo to też wyczytac z treści).

Zanim zacznie się bić pianę warto wziąć oddech i się zastanowić...
Cytuj
+8kumaty2012-02-14 15:48#15
Widzę że teraz Starosta Jędrys nowe zwyczaje wprowadza. Do artykułów zamieszczanych na skarzysko24.pl publikuje swoje oświadczenia w portalu żony TSK24. Żal mi pracowników tamtego serwisu,że są marionetkami w rękach swojego pana..
Cytuj
+6Jashchoor2012-02-14 13:14#14
Proponuję także kupić radnym nowiutkie szybkie samochody żeby szybciej mogli się przemieszczać między sesją a swoimi cieplutkimi stanowiskami. Może wtedy mniej nieobecności na sesjach by było:)
Cytuj
+6Prus2012-02-14 09:37#13
W tej sytuacji uzbrojeni w elektronikę radni powinni udostępnić ogółowi swoje adresy mailowe w celu sprawnej komunikacji ze swoimi wyborcami. Ale nie liczę na specjalnie.
Cytuj
+7thomas2012-02-14 09:02#12
Na jednej z pierwszych sesji poprzedniej kadencji zgłosiłem wniosek aby materiały dla radnych były przekazywane drogą elektroniczną. Nie wszyscy podeszli to tego pomysłu entuzjastycznie. Jednak kilkoro radnych do końca kadencji korzystało z tej formy. Cóż z tego, skoro pracownicy rady, pewnie z przyzwyczajenia i tak drukowali komplet dokumentów. Brak także było decyzji ówczesnego Przewodniczącego Rady Powiatu, który do nowych form komunikowania oraz przekazywania dokumentów nie był chyba przekonany. Pojawiły się oczywiście pomysły aby zakupić laptopy dla radnych. Nie tylko ja ale też radni związani z dzisiejszą koalicją rządzącą byli przeciwni. Radni, w większości posiadają przenośne komputery oraz niemałe diety i nic by się nie stało aby do tego celu wykorzystywali właśnie komputery własne. W takiej jednak wersji, w naprawdę wyjątkowych sytuacjach i na wyraźne żądanie radnego,można by dokumenty przygotować w wersji papierowej.
Oczywiście nie jestem całkowicie przeciwny zakupowi laptopów ze środków publicznych. Jeśli chodzi o mobilny dostęp do internetu dla radnych to uważam to za niedopuszczalne. Myślę, że radni mają dostęp do internetu i jest to wydatek w żaden sposób nieuzasadniony. Jeśli ktoś nie ma takiego dostępu to zawsze może skorzystać z sieci bezprzewodowej w budynku starostwa.
Na koniec proponuję się przyjrzeć, jak to funkcjonuje(wało) w Urzędzie Marszałkowskim. Tam Radni Sejmiku też mieli służbowe komputery, a i tak trafiały do ich domów przesyłki papierowe z kilogramami dokumentów. Podsumowując, należy rozważyć korzystanie z komputerów prywatnych, a w przypadku zakupu służbowych, całkowicie ZAKAZAĆ drukowania dokumentów udostępnionych drogą elektroniczną.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

XIII edycja rozgrywek HALPN zakończona bez ro…

Opublikowano: 26.02.2021 14:47

Komentarzy: 0

Skarżyska komenda PSP ma najnowocześniejszy w…

Opublikowano: 26.02.2021 14:27

Komentarzy: 0

Rada Powiatu Skarżyskiego zabezpieczyła środk…

Opublikowano: 26.02.2021 14:00

Komentarzy: 0

Nie bądźmy obojętni

Opublikowano: 25.02.2021 21:02

Komentarzy: 0

Weź udział w ankiecie, zgarnij pakiet gadżetó…

Opublikowano: 25.02.2021 20:47

Komentarzy: 0

Trwa wycinka drzew. Przygotowania do przebudo…

Opublikowano: 24.02.2021 18:44

Komentarzy: 4

Porażka Granatu z rezerwami Korony Kielce

Opublikowano: 23.02.2021 20:59

Komentarzy: 0

Powiat Skarżyski pozyskał blisko 7 milionów n…

Opublikowano: 23.02.2021 18:13

Komentarzy: 0

Powiat przekazał firmie Trakcja S.A. teren po…

Opublikowano: 23.02.2021 10:33

Komentarzy: 3

Zwycięstwo Dany Gameb UKS Relaks z Hetmanem W…

Opublikowano: 22.02.2021 22:46

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne