10.08.2022 Ostatnia aktualizacja 09:46, 10.08.2022

Rower miejski jeszcze w tym roku

Autor:
MB
Opublikowano: 30 Cze 2022
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Podpisano umowę na zakup i montaż systemu "bike&ride” w ramach zadania "Budowa zintegrowanego systemu komunikacyjnego obejmującego wykonanie przebudowy istniejącego układu komunikacyjnego wraz z budową obiektu w celu przekroczenia linii kolejowej nr 8 Warszawa- Kraków i skomunikowanie Osiedla Dolna Kamienna z Osiedlem Przydworcowym w Skarżysku-Kamiennej". Miasto na ww. inwestycję wyda 934 tys. PLN (o 250 tys. więcej niż pierwotnie planowało). 

W ramach zamówienia zaplanowano wdrożenie w Skarżysku-Kamiennej systemu "bike&ride" wraz z budową infrastruktury  niezbędnej do jego funkcjonowania. W ramach ww. zadania inwestycyjnego w 5 lokalizacjach na terenie miasta (ul. Sikorskiego, ul. Sienkiewicza, al. Niepodległości, ul. Wioślarska i ul. Rynek - dokładna lokalizacja na mapach niżej) powstaną stacje rowerowe, każda z 15 stojakami rowerowymi z elektrozamkami, terminalem do wypożyczenia/zwrotu roweru (a także do rejestracji w systemie), stacją naprawy rowerów i monitoringiem. Zadanie obejmuje również zakup 75 szt rowerów miejskich na ramie aluminiowej  (w tym 65 szt. rowerów unisex, 5 szt. rowerów dla dzieci i 5 szt. trzykołowych rowerów typu "cargo") w kolorach nawiązujących do logo miasta.

W przetargu wpłynęła tylko jedna oferta, złożona przez konsorcjum firm Orange Polska, Lider i Roovee na kwotę 934 tys. PLN - o 250 tys. PLN więcej niż chciało wydać na ten cel miasto. Przetarg rozstrzygnięto, a umowę z wykonawcą podpisano w ub. tygodniu.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem inwestycja zostanie zrealizowana do końca bieżącego roku.

LOKALIZACJE STACJI

al. Niepodległości - przed "Stempo"ul. Rynek


ul. Armii Krajowej - przed halą sportową MCSiR


ul. Sikorskiego  - przy bocznym wejściu do budynku UM


ul. Wioślarska (ul. Słoneczna) Niepodległości - przy fontannie


Komentarze

0bezogródek2022-07-05 10:48#3
Ciekawe czy też tak drogie jak hulajnogi? Czy będzie można odstawić w dowolnym punkcie?Gdzie nimi jeździć jak ścieżek rowerowych jest malutko,a chodniki w stanie tragicznym.Ulice pełne samochodów,stan ulic jest bardzo zły,dziury na dziurach,światła działają w kratkę i frustracja narasta.Przypuszczam,że kolejka na SOR będzie wiele dłuższa niż obecnie.
Cytuj
-1bezogródek2022-07-04 14:52#2
Hulajnogi dosyć drogie, ciekawe jak będzie z rowerami? Ścieżek rowerowych jak na lekarstwo więc szykuje się kolejka na ortopedii.
Cytuj
+3Renè2022-07-01 12:48#1
Przyjemnie będzie korzystać z nowych rowerów. Hulajnogi, które pojawiły się na mieście mają wiele do życzenia. Dziecku swojemu bym nie pozwolił na tym latać
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl