10.08.2022 Ostatnia aktualizacja 09:46, 10.08.2022

Niezłomni” z ZPEW w Skarżysku – Kamiennej zdobyli Koronę Gór Polski

Autor:
ZPEW Skarżysko, Foto. ZPEW
Opublikowano: 28 Cze 2022
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Uczniowie z Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej wraz z opiekunami zakończyli projekt ,,Niezłomni w Koronie Gór”. Planowali zdobyć 28 szczytów wszystkich polskich pasm górskich w 24 miesiące. Udało im się spełnić swój cel w zaledwie 10 miesięcy. Ostatnim wyzwaniem były Rysy - kwintesencja i podsumowanie tego, co wcześniej zdobyli Niezłomni.

Wcześniejsze doświadczenia i trudności na innych szlakach z pewnością pomogły zdobyć najwyższy szczyt w Polsce. Swoim zapałem, hartem ducha, chęcią dążenia do celu, motywacją i uporem zasługują na uznanie i szacunek. Pokazali, że pokonywanie barier to stan naszego umysłu i warto pokonywać własne słabości.

Pomysłodawcą i realizatorem projektu był pan Marcin Kruk - pasjonat podróży i dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej. Założeniem przedsięwzięcia - zdobycie przez grupę uczniów z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami Korony Gór Polski. Projekt miał za zadanie uświadomić społeczeństwu oraz osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, że również oni mogą spełniać swoje marzenia, realizować pasje i mimo pewnych ograniczeń, żyć jak inni.

Projekt wspierali przyjaciele placówki, sponsorzy i ambasadorzy, między innymi firma Wtórpol, Mesko i kielecki Decathlon, który wyposażył „Niezłomnych” w odpowiednią odzież i sprzęt. Wyprawy były organizowane od września 2021 roku. Do Korony Gór Polskich zalicza się 28 szczytów w różnych górskich pasmach w Polsce.

,,Niezłomnym” z Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej udało się zdobyć Koronę w 10 miesięcy. Uroczyste podsumowanie projektu przewidziane jest na wrzesień 2022 w Świętej Katarzynie.Komentarze

+12PINK2022-06-29 13:38#2
Szacunek i brawa! Zarówno dla dzieci, jak i dla pomysłodawcy i opiekunów.
Cytuj
-7zakaz skrętu w lewo2022-06-29 08:33#1
tylko szkoda, że w tym celu nie posłużyliście się bodaj jedynym skarżyskim przewodnikiem tatrzańskim
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl