10.08.2022 Ostatnia aktualizacja 09:46, 10.08.2022

Wernisaż wystawy zbiorowej członków Skarżyskiego Klubu Twórców „SKART”

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 24 Cze 2022
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W piątek, ,24 czerwca, w Galerii Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się wernisaż wystawy zbiorowej członków Skarżyskiego Klubu Twórców „SKART”. Wernisaż został zorganizowany w ramach obchodów Dni Miasta, które rozpoczęły się dzisiaj i potrwają do niedzieli.

„SKART” to grupa ludzi, których pasją są różnorodne dziedziny twórczości: malarstwo, rzeźba, rysunek, wycinanka, haft krzyżykowy, koronkarstwo, fotografia, metaloplastyka. Klub skupia twórców nie tylko z terenu naszego miasta, ale też z Kielc i okolic Skarżyska. Raz w roku Miejskie Centrum Kultury organizuje dla członków Klubu plenery w malowniczych miejscach kraju. Powstałe tam prace można oglądać na wystawach poplenerowych. Członkowie Klubu prezentują swoje prace podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych zarówno w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, jak też w innych instytucjach w Polsce.

- Wystawa nie ma określonej tematyki. Twórcy prezentują się w różnej technice. Pokazujemy prace z dziedziny malarstwa, rzeźby, koronkarstwa, haftu, kolażu i rysunku. Swoje prace prezentują zarówno już uznani członkowie „SKART”-u, jak i nowi członkowie, którzy potrzebują od nas uznania za to, że  są pracowici i kreatywni – zaznaczała Halina Skrzeczyna, prezes Skarżyskiego Klubu Twórców „SKART”.

Wystawa czynna będzie do 30 sierpnia 2022.Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl