28.06.2022 Ostatnia aktualizacja 17:07, 27.06.2022

Blisko 200 uczestników wzięło udział w Marszobiegu Powiatowym

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 21 Maj 2022
Oceń:
1 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej wraz z Oddziałem Miejskim Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział Miejski w Skarżysku-Kamiennej zaprosili mieszkańców powiatu skarżyskiego do nowej odsłony Powiatowych Marszobiegów. Pierwszy z nich odbył się w sobotę 21 maja br. Blisko 200 uczestników pokonało pięciokilometrową trasę na Świnią Górę. W Marszobiegu wzięli udział również goście z Ukrainy.

Starostwo Powiatowe przygotowało dla mieszkańców powiatu nową formę zmagań turystycznych. Tym razem powiat zaprosił do zdobycia Korony Gór Powiatu Skarżyskiego. Referat ds. Promocji wspólnie z PTTK opracował regulamin zdobycia sześciu szczytów. Każdy uczestnik tego wydarzenia otrzymał książeczkę, w której znajdują się krótkie ich opisy z miejscem na pieczątkę. W pierwszym rajdzie uczestnicy zmierzyli się ze Świnią Górą. 

W kolejnych etapach wspólnego zdobywania korony naszego powiatu są: Góra Skarbowa, Szczyt Altana, Kamień Michniowski oraz Osieczyńska Góra i Bukowa Góra. Po zebraniu sześciu pieczątek w książeczce, każdy piechur otrzyma odznakę PTTK, która została specjalnie zaprojektowana w tym celu.

Starostwo Powiatowe w Skarżysku jak zwykle zapewniło transport na miejsce startu. Wymarsz na trasę marszobiegu zaplanowany został w Jastrzębi, gm.  Bliżyn.. Trasa liczyła około 5 km. Wiodła duktem leśnym aż do Świniej Góry.

Na mecie można było skorzystać z przygotowanych atrakcji i wziąć udział w konkursach z nagrodami. Był konkurs w rywalizacji układania puzzli na czas, uczestnicy szukali również ukrytych skarbów, za które otrzymywał nagrody. W ramach integracji z gośćmi z Ukrainy zorganizowano konkurs, w którym trzeba było odgadnąć słowa ukraińskie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali również ciepły posiłek. Na zakończenie spotkania wszyscy zaśpiewali piosenkę „Hej Sokoły”.


Komentarze

+10Kasia...2022-05-23 17:21#3
Cytuję Marianna b:
Super impreza. Ogromne gratulacje dla organizatorów Starostwa Powiatowego. Fajnie jak tak ludzie się integrują, rozmawiaj ze sobą i to jest pi
ękne.


.Chyba te kiełbaski za free tak przyciągają :lol:
Cytuj
+16Marek z Suchedniowa2022-05-22 11:08#2
Cytuję Marianna b:
Super impreza. Ogromne gratulacje dla organizatorów Starostwa Powiatowego. Fajnie jak tak ludzie się integrują, rozmawiaj ze sobą i to jest piękne.

I jeszcze zapiej z zachwytu nad sobą robiąc kolejne zdjęcie w windzie
Cytuj
-10Marianna b2022-05-21 16:41#1
Super impreza. Ogromne gratulacje dla organizatorów Starostwa Powiatowego. Fajnie jak tak ludzie się integrują, rozmawiaj ze sobą i to jest piękne.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl