28.06.2022 Ostatnia aktualizacja 17:07, 27.06.2022

"Smak życia" - Benefis Mirosława Pardeli

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 20 Maj 2022
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W piątek, 20 maja, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się Benefis Mirosława Pardeli pt. "Smak życia. Mirosław Pardela przez długi czas mieszkał w Warszawie, gdzie rozpoczynał swoją artystyczną działalność, dziś mieszka w Skarżysku i tu prezentuje swoje wiersze i piosenki. 

Mirosław Pardela jest skarżyszczaninem, urodził się 1938 roku, ukończył technikum mechaniczne i Akademię Wychowania Fizycznego. Przez 22 lata był przyszywanym warszawiakiem, mieszkał i pracował w stolicy. Wena twórcza zapukała na emeryturze, wtedy zaczął pisać wiersze. Został członkiem grupy poetyckiej Akant w Warszawie. Sześć lat temu wrócił w rodzinne strony i zaczął realizować swoje marzenia na forum szeroko rozumianej kultury.

Jest członkiem grupy literackiej "Wiklina", grupy artystycznej "Perły z lamusa", chóru " Sursum Corda” " i "Mezzoforte". Pisze wiersze, fraszki i piosenki. Jest autorem trzech książek "Smak życia", "Satyr-ja" i "Świętokrzyskiej ziemi w darze". Współpracuję z pianistą i kompozytorem Kamilem Kondkiem oraz z muzykiem Markiem Werensem. Ta współpraca zaowocowała wydaniem dwóch płyt "Randka pod gwiazdami" i „Smak życia”.

Pan Mirosław uczestniczy również z mistrzostwach polski weteranów w lekkoatletce. Ma na swoim koncie sześć złotych, cztery srebrne i dwa brązowe medale mistrzostw Polski.

Mirosław Pardela na swój benefis zaprosił swoich przyjaciół związanych z jego artystyczną działalnością. Spotkanie rozpoczęła Anna Tchórzewska, która przedstawiła sylwetkę pana Mirosława.

Cześć artystyczną rozpoczął Kamil Kondek piosenką „Gdzie jesteś”. Później na scenie wystąpili: Aleksandra Kiljanek, Sebastian Quayson, Nikola Quayson, Anna Tchórzewska, Agata Jędrychowska, Ewa Ciesielska, Weronika Pardela, Piotr Pardela, Marek Werens, „Perły z Lamusa”, Chór „Mezzoforte”

Wiersze Mirosława Pardeli recytowali członkowie Grypy Literackiej „Wiklina”.

v

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl