28.06.2022 Ostatnia aktualizacja 17:07, 27.06.2022

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Skarżysku

Autor:
asp. Rafał Maciejczak, KP PSP Skarżysko, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 30 Lis -0001
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
18 maja 2022r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej odbył się uroczysty apel z okazji dnia strażaka. Uroczystości rozpoczęto o godz. 13:00 na placu wewnętrznym Komendy. Zbiórkę rozpoczęto złożeniem przez dowódcę uroczystości mł. bryg. Piotra Łojka meldunku Zastępcy Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Po podniesieniu flagi państwowej na maszt przy taktach hymnu narodowego przystąpiono do dalszej części uroczystości związanej z uhonorowaniem wyróżniających się strażaków medalami, odznaczeniami oraz awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

Podczas obchodów swoją obecnością skarżyskich strażaków zaszczycili zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec, Poseł na Sejm RP Agata Wojtyszek, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Andrzej Bętkowski, Radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Agnieszka Buras, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach Pan st. bryg. Jarosław Piotrowski, Starosta Skarżyski Pan Artur Berus, Komendant Powiatowy Policji w Skarżysku-Kamiennej Pan mł. insp. Tomasz Jarosz, kapelan powiatowy skarżyskich strażaków ks. Jerzy Karbownik oraz inni zaproszeni goście z terenu powiatu skarżyskiego.

Dzień strażaka to czas uroczystości, spotkań i świętowania ale jest to również czas który skłania do rozważań i refleksji na temat trudów i niebezpieczeństw z jakimi na co dzień zmagają się strażacy zawodowi jak i ochotnicy. Istotą działań strażaków jest skuteczna walka z nagle pojawiającym się niebezpieczeństwem i zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzi. Zwrócili na to w swoich krótkich wystąpieniach zaproszeni goście nie szczędząc nam ciepłych słów, za co szczególnie dziękujemy.

W trakcie apelu kapelan skarżyskich strażaków poświęcił nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy ciężki MAN 5/42, który rozpoczął służbę w skarżyskiej komendzie powiatowej PSP. Mamy nadzieje, że nowoczesny sprzęt wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pożarowego mieszkańców powiatu skarżyskiego.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach st. bryg. Jarosław Piotrowski dokonał krótkiej sentencji istoty działań straży pożarnej jak i ochotniczej straży pożarnej. Podziękował on skarżyskim strażakom zarówno zawodowym jak i ochotnikom za dotychczasową pracę na rzecz bezpieczeństwa powiatu skarżyskiego. Wspomniał również o tym jak ważną rolę odgrywa współpraca straży pożarnej z innymi służbami podczas działań ratowniczych.

Na zakończenie głos zabrał gospodarz uroczystości Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej st. bryg. Marcin Machowski dziękując wszystkim gościom za obecność, pogratulował wszystkim awansowanym oraz życzył im dalszych sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Poniżej przedstawiamy listę wyróżnionych strażaków odznaczonych i awansowanych podczas uroczystości Powiatowego Dnia Strażaka w Skarżysku-Kamiennej.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Postanowieniem z dnia 25 stycznia 2022r. nadał Medale Srebrne Za Długoletnią Służbę:

1. mł. bryg. Rafał Surdy,
2. asp. sztab. Paweł Sieczka,
3. st. ogn. Robert Zegadło

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Postanowieniem nr 10/OP/2022 z dnia 27 kwietnia 2022 r. nadał odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” niżej wymienionym:

złota odznaka

1. st. bryg. Marcin Machowski

srebrna odznaka
1. st. kpt. Sławomir Wawrzak

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wyróżnił dyplomami z okazji 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej w uznaniu zasług na rzecz organizacji, funkcjonowania i rozwoju systemu ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa, ochrony ludności i obrony cywilnej:

1. st. bryg. Marcin Machowski
2. asp. sztab. Rafał Siedlecki
3. asp. sztab. Krzysztof Szumielewicz
4. asp. sztab. Zbigniew Zając

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej woj. świętokrzyskiego Uchwałą nr 3/O/2022 z dnia 30 marca 2022 r. nadało medale „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” niżej wymienionym:

złoty medal

1. st. ogn. Zbigniew Piątek

brązowe medale
1. kpt. Wojciech Kunys
2. Pani Agnieszka Ubysz
3. Pan Jacek Bryzik
4. Pan Karol Kasperek

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Rozkazem Personalnym Nr 383/kadr/22 z dnia 26 kwietnia 2022 r. nadał z dniem 4 maja 2022 r. wyższe stopnie w korpusie oficerów Państwowej Straży Pożarnej niżej wymienionym strażakom:

Stopnień kapitana

mł. kpt. Karol Głuszek


Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Rozkazem personalnym Nr 1/2022 z dnia 25 kwietnia 2022 r. nadał z dniem 4 maja 2022 r. wyższe stopnie w korpusie aspirantów Państwowej Straży Pożarnej niżej wymienionym strażakom:

stopnie aspiranta sztabowego
1. st. asp. Małgorzata Ostrowska

stopnie starszego aspiranta
1. asp. Dariusz Wojdat
2. asp. Mariusz Zięba

Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach Rozkazem Personalnym Nr 7/2022 z dnia 22 kwietnia 2022r. nadał z dniem 4 maja 2022 r. wyższe stopnie w korpusie podoficerów Państwowej Straży Pożarnej niżej wymienionym strażakom:

stopnie starszego ogniomistrza
1. ogn. Wojciech Chyb,
2. ogn. Tomasz Kołek,
3. ogn. Hubert Niemczyk,
4. ogn. Tomasz Waldon

stopnie ogniomistrza
1. mł. ogn. Adrian Bugajski,
2. mł. ogn. Maciej Rokita,
3. mł. ogn. Paweł Sadza,

stopień młodszego ogniomistrza
1. st. sekc. Dariusz Kocia
stopień starszego sekcyjnego
1. sekc. Bartosz Styczyński

Marszałek Woj. Świętokrzyskiego wyróżnił odznakami pamiątkowymi 100-lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej - „W Jedności Siła 1921-2021” w podziękowaniu za pomoc udzieloną Ochotniczym Strażom Pożarnym powiatu skarżyskiego:

1. Pan Zbigniew Dąbrowski,
2. Pan Piotr Fitas.Komentarze

+4bobas2022-05-19 22:19#1
PIS nieodłącznie z klerem ! Rzygać się już chce !
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl