22.05.2022 Ostatnia aktualizacja 19:38, 21.05.2022

Punkt szczepień powszechnych przy pl. Floriańskim 1 w Skarżysku-Kamiennej zakończył działalność

Autor:
Jolanta Jagiełło (Starostwo Powiatowe)
Opublikowano: 05 Maj 2022
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności

Po roku od uruchomienia zakończył swoją działalność punkt szczepień powszechnych zlokalizowany przy pl. Floriańskim 1 w Skarżysku-Kamiennej prowadzony przez Powiat Skarżyski we współpracy z Obwodem Lecznictwa Kolejowego SP ZOZ. W okresie od maja 2021 r. do końca kwietnia 2022 r. w punkcie tym wykonano blisko 25 tys. szczepień.  

Pierwsze szczepienia w przygotowanym, przez Powiat Skarżyski i Obwód Lecznictwa Kolejowego w Skarżysku-Kamiennej, powiatowym punkcie szczepień powszechnych, zlokalizowanym w Sali konferencyjnej starostwa przy Placu Floriańskim 1 (budynek, w którym mieści się biblioteka pedagogiczna) ruszyły dokładnie 6 maja 2021 r.. Ilość wykonanych szczepień pokazuje, że uruchomienie punktu było trafną i potrzebną decyzją. 

- Punkt ten spełnił swoją rolę, ułatwiając mieszkańcom powiatu skarżyskiego dostęp do szczepień przeciw COVID-19. W okresie od maja 202I r. do marca 2022 r. w punkcie przy pl. Floriańskim 1 wykonano blisko 25 tys. szczepień (tj. I, II, III dawka) - informuje sekretarz powiatu Małgorzata Nosowicz, koordynator punktu szczepień z ramienia samorządu powiatowego.

W związku ze zmianą sytuacji epidemicznej w kraju i powiecie skarżyskim, polegającej na znacznym spadku liczby zakażeń koronowirusem, zniesieniem przez Ministra Zdrowia od 28 marca większości ograniczeń (jak obowiązek izolacji i kwarantanny czy noszenia maseczek) oraz malejącą w ostatnim czasie liczbą chętnych na szczepienie, Zarząd Powiatu Skarżyskiego podjął decyzję o zakończeniu działalności punktu szczepień powszechnych przy pl. Floriańskim 1 w Skarżysku-Kamiennej.

Punkt szczepień prowadzony przez Powiat Skarżyski we współpracy z Obwodem Lecznictwa Kolejowego działał od maja 2021 r. do końca kwietnia 2022 r.


Komentarze

+4seb2342022-05-05 17:40#1
NIECH JESZCZE NIE ZAMYKAJĄ,MOŻE KTOŚ CHĘTNY BĘDZIE NA PIĄTĄ SZPRYCE.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl