28.06.2022 Ostatnia aktualizacja 17:07, 27.06.2022

Ruszyły matury A.D. 2022

Autor:
Z.B, Fot. ZST
Opublikowano: 04 Maj 2022
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Ruszyły egzaminy maturalne. Punktualnie o godz. 09:00 m.in. skarżyscy maturzyści rozpoczęli zmagania z egzaminem z j. polskiego.

W Skarżysku do egzaminu maturalnego przystąpiło blisko 500 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, m.in.: I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych i Zespołu Szkół Samochodowo-Usługowych.

Egzamin maturalny w terminie głównym zarówno na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym zostanie przeprowadzony w okresie od 4 do 23 maja 2022 r. Egzamin w terminie dodatkowym odbędzie się od 1 do 15 czerwca 2022 r, a egzamin w terminie poprawkowym 23 sierpnia 2022 r.

Wyniki egzaminu maturalnego ogłoszone zostaną 5 lipca 2022 r., a dla osób poprawiających w sierpniu - 9 września 2022 r.

Na maturze z języka polskiego pojawiły się tematy:
  • Czym dla człowieka może być tradycja? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanego fragmentu „Pana Tadeusza”, całego utworu Adama Mickiewicza oraz innego tekstu kultury.
  • Kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu „Nocy i dni” Marii Dąbrowskiej oraz do wybranych tekstów kultury.
  • Interpretacja wiersza "Najkrótsza definicja człowieka" Józefa Barana.

W czwartek, 5 maja maturzyści zmierzą się z matematyką, w piątek, 6 maja z językiem angielskim.Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl