30.06.2022 Ostatnia aktualizacja 08:53, 30.06.2022

Spiderland. W pajęczej sieci - wystawa terrarystyczna dla Tosi Majewskiej!

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 28 Kwi 2022
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Od środy 27 kwietnia do soboty 30 kwietnia, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej czynna jest wystawa "Spiderland. W pajęczej sieci - wystawa terrarystyczna dla Tosi Majewskiej! To niezwykła okazja by niej zobaczyć, egzotyczne zwierzęta, ponad 50 pająków, węże oraz egzotyczne żaby. Wstęp kosztuje 10 złotych, cały dochód przeznaczony jest na leczenie chorej Tosi Majewskiej ze Skarżyska – Kamiennej.

Na wystawie można oglądać wystawę hodowli Łukasza Mazurczaka ze Skarżyska-Kamiennej. Wystawę zorganizowała fundacja Triada.

W trakcie trwania wystawy możliwy jest zakup upominków (torby, magnesy, kubki i smycze). Płatność wyłącznie gotówką do puszki! Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz Tosi Majewskiej. Atrakcją jest też zrobienie sobie zdjęcia z wężem, które wykona Klub Fotograficzny ZOOM.

- Jesteśmy ze Skarżyska-Kamiennej, na wystawie prezentujemy różnego rodzaju pająki oraz żaby i węże. Z wężem zbożowym będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia pamiątkowego. Na wystawie mamy dwa rodzaje wężów, trzy żaby i ponad 50 sztuk pająków. Głównym celem wystawy jest jest pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie Tosi - powiedział  Patryk Kluczyk, prezes Fundacji Triada.

- Pierwszego pająka otrzymałem w prezencie od kolegi i niestety przepadłem. Na wystawie prezentujemy ponad 50 pająków, ale prowadząc hobbystyczną hodowlę jest ich dużo więcej.  Wszystko trzymam w domu, jest to bezpieczne dla ludzi z głową, jak większość rzeczy w Polsce. Na początku najgorzej było się przełamać, jeżeli się człowiek przełamie to wtedy to nie jest żadne dodatkowe utrudnienie czy stres. Do wszystkiego można się przyzwyczaić. Wszystkie pająki są jadowite, nie ma pająków nie jadowitych, nie robi się czegoś takiego jak niektórzy mówią, obcinanie kłów jadowych. To jest tak samo jakby człowiekowi wyrwać wszystkie zęby i kazać mu jeść suchary. Pająk musi mieć kły jadowe, musi mieć jad, żeby móc w stanie zjeść - zaznacza Łukasz Mazurczak, właściciel hodowli. 

- To hodowli pająków wystarczą typowo domowe warunki, jeżeli mają teraria, to jest ogromny plus, wtedy pająk jest ładnie widoczny, można go obserwować np. jak atakuje swoje pożywienie - dodaje Łukasz Mazurczak.

- Pomysł na wystawię zrodził się z tego, że chciałem pokazać zwierzęta szerszemu gronu odbiorców, zobaczyć jakie będzie zainteresowanie ludzi mieszkających w Skarżysku a przy okazji wesprzeć małą Tosię. Tak więc same plusy -  podkreśla pan Łukasz. 

Wystawa dostępna będzie do 30 kwietnia,  w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, w godz. 10.00 - 18.00 

W czwartek od godz. 10.00 do 13.00 będzie możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia z wężem zbożowym przez Klub Fotograficzny ZOOM. 


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl