22.05.2022 Ostatnia aktualizacja 19:38, 21.05.2022

Budowa przejścia pod torami przy dworcu PKP. Oddano do użytku peron 1

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 27 Kwi 2022
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Trwają intensywne prace przy budowie przejścia podziemnego przy dworcu PKP w Skarżysku-Kamiennej.  Zakończenie prac ziemnych i konstrukcyjnych planowane jest na koniec czerwca, a oddane  do użytku przejścia podziemnego pod koniec września. 

Przejście podziemne, które powstaje pod 14 torami kolejowymi będzie połączone z budynkiem dworca PKP. Będzie miało 121 metrów długości, 6 metrów szerokości oraz 2.7 metra wysokości. Dodatkowo będzie wyposażone w windy. Ułatwi to drogę do pociągu osobom o ograniczonej możliwości poruszania się. W przejściu znajdą się także ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych i niedowidzących.Oddanie do użytku przejścia podziemnego planowane jest pod koniec września.

Z uwagi na fakt, że kolejna część kładki będzie w najbliższym czasie rozbierana trwają prace przy organizacji przejścia zapewniającego ruch pieszych między osiedlami Przydworcowe i Dolna Kamienna.

Do użytku podróżujących oddany został zmodernizowany peron 1 na którym podobnie jak przy peronie 2 trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe.

Wartość projektu „Budowa zintegrowanego systemu komunikacyjnego wraz z tunelem pod torami w obrębie dworca kolejowego stacji Skarżysko-Kamienna” (budowa tunelu i przebudowa peronów 1) to 44, 2 mln zł netto. Dofinansowanie unijne ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego wyniesie 37,7 mln zł netto. Komplementarna inwestycja – rewitalizacja peronu nr 2 na stacji Skarżysko-Kamienna jest realizowana w ramach zadania „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej” o wartości ok. 7 mln netto.


Komentarze

+5endriu152022-04-27 17:05#1
Super ładnie ,lecz co dalej z peronem 1A ,wygląda strasznie . Ten niski peron ma załatane dziury ,popękany asfalt,wygląda jak siódme nieszczęście.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl