30.06.2022 Ostatnia aktualizacja 08:53, 30.06.2022

"Pokój światu, ludziom radość" - Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego zagrał w Skarżysku

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 10 Sty 2022
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W kościele pod wezwaniem świętego Józefa Oblubieńca w Skarżysku-Kamiennej odbył się koncert kolęd w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W programie znalazły się najpiękniejsze kolędy i pastorałki oraz pieśni około bożenarodzeniowe.

- Chcemy nieść państwu nadzieję, optymizm, radość i miłość. Miłość, która płynie prosto z betlejemskiej stajenki. Chcemy uczcić narodziny syna Bożego dobrym słowem i kolędą – mówiła na początku koncertu Katarzyna Soja, która prowadziła konferansjerkę.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego w skarżyskiej parafii zagrał nie po raz pierwszy, artyści co roku przyjeżdżają do Skarżyska-Kamiennej na zaproszenie proboszcza parafii św. Józefa ks. Andrzeja Niewczasa. Koncert kolęd i pastorałek, który odbył się w niedzielę 9 stycznia, był zatytułowany "Pokój Światu, Ludziom Radość".

W programie koncertu znalazły się najpiękniejsze kolędy i pastorałki, usłyszeliśmy między innymi takie utwory jak : "Kolęda żołnierska" , "Anioł pasterzom mówił" "Bracia patrzcie jeno", " Lulajże Jezuniu", "Kto wie czy za rogiem", „Where’s to line to see Jesus” i wiele innych.

Koncert poprowadzili dyrygenci; podpułkownik Marcin Ślązak i major Dariusz Kaczmarski, w rolach solistów wystąpili Natalia Winnik – (mezzosopran), Judyta Nowak - Labuń, Jan Kierdelewicz (bas).
Komentarze

0Marian puzonista2022-04-01 12:04#1
Niestety Szkoda że prawda nie jest tak kolorowa i słodka. Mowa o majorze kaczmarskim który stanowi według opinii muzyków najgorszy błąd i pomyłkę tej instytucji. Pomijając prywatne wojny i vendetty przeciwko muzykom którzy ośmielają się mieć odrębne zdanie Major Kaczmarski ce[censored]e się brakiem Kultury w relacjach sluzbowych i czysto ludzkich oraz niskim poziomem warsztatu i brakiem słuchu muzycznego. Całość powoduje nieustanne konflikty i obniża ogólny poziom orkiestry koncertowej
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl