17.01.2022 Ostatnia aktualizacja 15:03, 17.01.2022

Rada Gminy Skarżysko Kościelne uchwaliła podwyżkę pensji wójta

Autor:
MB
Opublikowano: 08 Gru 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Podczas poniedziałkowej sesji Rady Gminy Skarżysko Kościelne radni zajęli się rozpatrzeniem projektu uchwały ws. ustalenia wynagrodzenia wójta Gminy Skarżysko Kościelne. Uchwała została przez Radę przyjęta.

O genezie projektów uchwał ws. podwyżek włodarzy JST i diet radnych poszczególnych szczebli JST, pisaliśmy TUTAJ.

Podczas poniedziałkowej sesji Rada Gminy Skarżysko Kościelne zajęła się rozpatrzeniem przedstawionego projektu uchwały ws. ustalenia wynagrodzenia Wójta Gminy Skarżysko Kościelne. Przy sporej absencji wśród radnych (na sesji nieobecnych było aż pięcioro radnych - m.in Ewa Kępa, Edyta Niziołek, Sebastian Pik, Michał Rymarczyk, Paweł Wiatr), stosunkiem głosów: 8 "za" (Jarosław Bilski, Stanisław Czubak, Renata Kępa, Andrzej Kwiatkowski, Brygida Lesiak, Agata Rafalska, Janusz Sieczka, Tomasz Winiarski), 1 "przeciw" (Monika Kocia) i przy jednym głosie "wstrzymującym się" (Marzena Piętak) uchwałę przyjęto. 


Wójt Gminy Skarżysko Kościelne


  Dotychczas Po zmianach
Maksymalna wysokość wynagrodzenia (brutto) 12 525,94 PLN  20 041,50 PLN
Wysokość wynagrodzenia Wójta Gminy Skarżysko Kościelne
  Dotychczas Nowe stawki
Wynagrodzenie zasadnicze 4 700 PLN 9 500 PLN
Dodatek funkcyjny 1 900 PLN 2 800 PLN
Dodatek specjalny (% sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego) 2 640 PLN 
(40%)
3 690 PLN
(30%)
Suma: 9 240 PLN 15 990 PLN
+ prawo do dodatku za wieloletnią pracę (maks. do 20% wyn. zasadniczego)
+ 940 PLN

+ 1900 PLN
+ dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. "trzynastka")    
 
Wójt otrzyma wyrównanie wynagrodzenia od 1 sierpnia 2021.
 

Komentarze

0Stanisław CzubakVvez2021-12-17 08:14#32
Do "Pracusie" Podnieśli kwotę za wywóz nieczystości stałych nie dlatego, że w budżecie nie było pieniędzy, ale że było po przetargu na ten wywóz i wszem i wobec było wiadomo, że potrzebna kwota do zabezpieczenia dla przewoźnika to 28 zł nie 25 X ilość osób z terenu gminy, bo obecna kwota nie wystarczy na zabezpieczenie roku 2021. No nie wiem też czy "Pracusie" wiedzą, że w teraz pod konie 2021 r też brakło pieniędzy i Rada dołożyła 300 000 zł z budżetu. Jak ktoś nie ma elementarnej wiedzy to niech idzie do szkoły najlepiej niech zacznie od przedszkola, albo zajmie się sprzedażą obarzanków pod kościołem
Cytuj
0Stanisław Czubak2021-12-15 08:14#31
A czy wiesz ile się dokłada rok w rok do szkoły w Majkowie, a ile np. do szkoły w Kierzu, choć zgodnie z założeniami z przed paru lat to dwie największe szkoły w gminie miły być prowadzone przez gminę, a pozostałe przez osoby fizyczne lub stowarzyszenia, wtedy szkoła w Majkowie była druga po Skarżysku Kościelnym no ale teraz już nie jest !!! ….. A może wiadomym jest ile to z tego Majkowa jest wpływów do budżetu gminy ? Pewna grupa osób (wszem i wobec wiadomo kto) z terenu Majkowa jest bardzo roszczeniowa tak jakby się im wydawało, że są pępkiem świata i wszystko im się należy kosztem innych miejscowości ! Potrafią też bardzo wykorzystywać ludzi, a później opluwać i zostawiać (piszący wie o co chodzi), a jak co się nie daj Boże źle dzieje to płacz i wtedy do Rady, Źle było w Wąchocku, źle jest w Skarżysku Kościelnym, pocieszające jest tylko to że są to jednostki, a pozostała część społeczeństwa ma wyrobione na te tematy zdanie. Ja wiem że ten artykuł po raz kolejny zostanie usunięty przez zainteresowanego, który jest administratorem strony na facebooku, wtedy opublikuje w opcji publicznej. Ciekawe czy zainteresowany podejmie dyskusję ? Bo na razie to zachowuje się jak szczur przyparty do muru czyli kąsa i odskakuje
Cytuj
-1Stanisław Czubak2021-12-15 08:12#30
CD A czy wiesz ile się dokłada rok w rok do szkoły w Majkowie, a ile np. do szkoły w Kierzu, choć zgodnie z założeniami z przed paru lat to dwie największe szkoły w gminie miły być prowadzone przez gminę, a pozostałe przez osoby fizyczne lub stowarzyszenia, wtedy szkoła w Majkowie była druga po Skarżysku Kościelnym no ale teraz już nie jest !!! ….. A może wiadomym jest ile to z tego Majkowa jest wpływów do budżetu gminy ? Pewna grupa osób (wszem i wobec wiadomo kto) z terenu Majkowa jest bardzo roszczeniowa tak jakby się im wydawało, że są pępkiem świata i wszystko im się należy kosztem innych miejscowości ! Potrafią też bardzo wykorzystywać ludzi, a później opluwać i zostawiać (piszący wie o co chodzi), a jak co się nie daj Boże źle dzieje to płacz i wtedy do Rady, Źle było w Wąchocku, źle jest w Skarżysku Kościelnym, pocieszające jest tylko to że są to jednostki, a pozostała część społeczeństwa ma wyrobione na te tematy zdanie. Ja wiem że ten artykuł po raz kolejny zostanie usunięty przez zainteresowanego, który jest administratorem strony na facebooku, wtedy opublikuje w opcji publicznej. Ciekawe czy zainteresowany podejmie dyskusję ? Bo na razie to zachowuje się jak szczur przyparty do muru czyli kąsa i odskakuje
Cytuj
0Stanisław Czubak2021-12-15 07:40#29
Jak czytam takie bzdety jak w niniejszym cytacie "Nie słychać było głosów w obronie "wyciskanych" mieszkańców" to ręce opadają . Sesję można sobie zawsze odsłuchać kolejny raz, jeśli się nie kmini po pierwszym razie ! No i może wtedy jasność umysłu nastanie ! No bo cóż to znaczy "wyciskanych" mieszkańców, a o ileż to te podatki wzrosły no i czy dorównują np. obecnemu poziomowi inflacji ? Należało by też wiedzieć, że nie na wszystkie podatki ma wpływ Rada Gminy np. podatek rolny kształtuje cena zboża, no ale w Majkowie takich podatków się nie płaci no to po co .... Co zaś do cen za odbiór odpadów komunalnych to dyskusja była bardzo emocjonalna zarówno na Komisjach Stałych Rady Gminy jak i na Sesji. No a może "opluwający" od pewnego czasu organy uchwałodawcze jak i wykonawcze Gminy Skarżysko Kościelne wskaże w której to gminie w okolicy jest taniej !!!??? A może piszącemu głupstwa, któremu wydaje się, że błyszczy uciekło, no bo nie sądzę żeby to była pomroczność ....... ile to z budżetu gminy decyzją opluwanej Rady zostało dołożone do wywozu odpadów z naszej gminy za 2021 rok no to powiem 300 000 zł. Tyle ta beznadziejna Rada pomogła naszym mieszkańcom, narażając się przy tym że RIO może to zakwestionować. No ale zainteresowany tej wiedzy też nie posiadł, że opłata za odpady musi śię bilansować, no to wyjaśniam zainteresowanemu że gmina na odpadach nie może zarabiać jak i do nich dopłacać ! Pytania można by mnożyć, ale nie jest moim celem dołowanie zainteresowanego, a merytoryczna dyskusja. Chociaż... parę muszę zadać ! A może wiesz który to włodarz w okolicznych gminach ma mniejsze uposażenie od naszego ??? A czy jest Ci wiadomo, że przez ostatnie 2 lata gmina nie wzięła nawet 1 zł kredytu ? CDN
Cytuj
0TV2021-12-11 08:39#28
Pani radna nie zagłosowała za podwyżką dla Wójta to zobaczymy czy jak będzie podwyżka dla radnych co zrobi to sobie też powinna nie głosować za podwyżką
Cytuj
-12Wybrańcy2021-12-10 09:04#27
To teraz ,prosimy o pokazanie jakie podwyżki zafundował nam ,,zbawca,,z Kościelnego. Chodzi o podatki od nieruchomości i podwyżki ceny odpadów komunalnych.Bo o tym ani słowa nigdzie czyżby cenzura.Tylko patrzeć jak wybrańcy radni będą podnosić sobie ryczałt bo pracują w pocie czoła dla dobra mieszkańców gminy raz w miesiącu. Marzena ,gdzie masz swoich radnych.No widzisz jacy oni fałszem podszyci.
Cytuj
+10Stori2021-12-09 07:56#26
Wójt nie panienka żeby się stroić. Ważne że pieniądze dla Gminy pozyskuje, a ten Wójt to wyjątkowo dużo pieniędzy pozyskał.
Cytuj
+13Marara2021-12-09 06:00#25
Słyszałam że radna ze Świerczka z klepkami rozregulowanymi siedzi w świetlicy w koronie i zabawkami rzuca bo taka kapryśna. Kase liczy za imprezy. Bez kija nie podchodź.
Cytuj
+7Znach2021-12-09 05:28#24
Pani radna to niech się czepi tramwaja i zacznie szanować ludzi. Obłuda nie pozwoliła podnieść łapkę? No Panią to każdy zna zero osiągnięć w pracy.
Cytuj
+11Jolantad2021-12-09 05:22#23
Naszemu Wójtowi to bym nieba uchyliła taki fajny facet
Cytuj