09.12.2021 Ostatnia aktualizacja 21:15, 08.12.2021

Zbyszek Biber zabrał publiczność do "Krainy łagodności"

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 20 Lis 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Potrójnym bisem i owacjami na stojąco zakończył się koncert Zbyszka Bibera, regionalnego barda dotąd znanego z wykonywania utworów Jacka Kaczmarskiego. Nasz redakcyjny kolega oczarował publiczność własną interpretacją twórczości m.in. Starego Dobrego Małżeństwa czy Roberta Kasprzyckiego.

Koncert Zbyszka Bibera odbył się w Kawiarni Muzycznej Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Biletowane (ze względu na covidowe ograniczenia) wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, co odzwierciedliła wypełniona sala MCK.

W kawiarni zgromadzili się sympatycy, rodzina, bliscy i przyjaciele po to, by wysłuchać utworów dotąd nie prezentowanych przez Zbyszka w Skarżysku-Kamiennej. Dotychczas występował on z twórczością Jacka Kaczmarskiego czy Przemysława Gintrowskiego.  

W piątkowy wieczór zaś ze sceny Muzycznej Kawiarni MCK popłynęły łagodne dźwięki utworów Starego Dobrego Małżeństwa, Roberta Kasprzyckiego, melodie harcerskie, a wszystkie związane z tematyką górską. Wyjątkiem była „Modlitwa o wschodzie słońca” Jacka Kaczmarskiego, którą Zbyszek Biber zaśpiewał z dedykacją, podobnie jak „Mewy” dedykowane przyjaciołom znad morza, którzy koncert mogli obejrzeć dzięki transmisji online.

Publiczność zachwyciła interpretacja utworów takich jak: „Latawce dobrych dni”, „Zabieszczaduj dzisiaj z nami”, „Modlitwa końca mojego wieku”, „Obietnica”, „Polanka”, „Zwiewność”, „Tylko Ty i ja”,  „Tymbark” czy „Zapiszę śniegiem w kominie”.

Koncert był na tyle udany, że zakończył się potrójnym bisem i owacjami na stojąco.

Już 13 grudnia Zbyszka Bibera ponownie będzie można zobaczyć na scenie. W 40. Rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w MCK usłyszymy ponownie jego interpretację twórczości Jacka Kaczmarskiego czy Przemysława Gintrowskiego.

 
Zapis transmisji on-line, autor: Tomasz Brodniewicz
 

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne