09.12.2021 Ostatnia aktualizacja 21:15, 08.12.2021

Od 15 lat pomagają mieszkańcom Skarżyska-Kamiennej w walce o zdrowie

Autor:
skarzysko24.pl
Opublikowano: 20 Lis 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Szybka i precyzyjna diagnoza jest podstawą do rozpoczęcia walki z chorobą, a tym samym pierwszym krokiem do odzyskania zdrowia. Specjaliści z Affidea Skarżysko-Kamienna od początku istnienia tej placówki pomogli ten pierwszy krok postawić już setkom tysięcy osób. – Od 15 lat służymy naszym pacjentom, towarzysząc ich historiom, wzruszeniom i potrzebom. Inspiruje nas to do ciągłego rozwoju i wprowadzania kolejnych zmian oraz nowych rozwiązań technologicznych. Nasze motto brzmi: najważniejsze jest zdrowie – obok niego na liście priorytetów Affidea od samego początku znajdują się komfort oraz bezpieczeństwo pacjentów – mówi Dyrektor Regionu Świętokrzyskiego Affidea Karolina Olejarz.  Precyzyjna i bezpieczna diagnostyka

Wczesne wykrycie choroby zwiększa szanse na jej wyleczenie. Zasada ta dotyczy nie tylko nowotworów, ale i wielu innych dolegliwości, z którymi borykają się pacjenci. Narzędziami diagnostycznymi często stosowanymi przez lekarzy m.in. w obrębie neurologii, ortopedii i onkologii są badania obrazowe: rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa. W placówce Affidea w Skarżysku-Kamiennej są one realizowane na najnowocześniejszym sprzęcie, co przekłada się bezpośrednio na ich precyzję i wartość diagnostyczną oraz wysoki komfort pacjentów w trakcie ich wykonywania.
Dedykowane poszczególnym okolicom anatomicznym cewki, w które wyposażony jest dostępny w Affidea aparat do rezonansu, pozwalają na wykonanie jeszcze dokładniejszego badania m.in. piersi. Minimalizują one też ryzyko dodatkowych ruchów pacjenta, które mogłyby zakłócić wynik, eliminując tym samym konieczność powtarzania procedury czy ryzyko jej wydłużenia. Centrum Diagnostyczne Affidea w Skarżysku-Kamiennej ma też możliwość wykonania rezonansu w pełnym znieczuleniu, co wskazane jest w niektórych przypadkach, np. gdy badaniu poddawane są dzieci. Z kolei 16-rzędowy aparat wielowarstwowej tomografii komputerowej o udźwigu do 295 kg, jakim dysponuje skarżyska placówka Affidea, posiada oprogramowanie pozwalające na ustalenie optymalnej dawki promieniowania wykorzystywanej podczas badania bez utraty jakości obrazu potrzebnej do celów diagnostycznych. Dodatkowe wyposażenie tego urządzenia umożliwia też precyzyjne obrazowanie układu moczowego. – Badania na wysokiej jakości sprzęcie są w naszych placówkach dostępne zarówno w ramach refundacji NFZ (ze skierowaniem od lekarza specjalisty), jak i odpłatnie (w przypadku prywatnego rezonansu skierowanie nie jest wymagane). Rocznie wykonujemy ich w Skarżysku-Kamiennej ponad 11 tys. – mówi

Karolina Olejarz Dyrektor Regionu Świętokrzyskiego
Affidea.

Technologia w służbie pacjentów

Aby zwiększyć komfort pacjentów i maksymalnie skrócić ich ścieżkę leczenia, wprowadziliśmy również dostępne poprzez naszą stronę www.affidea.pl rozwiązania cyfrowe, takie jak umawianie wizyt za pomocą Szybkiej Rejestracji Online z obsługą e-skierowań oraz Portal Pacjenta – mówi Karolina Olejarz z Affidea. Dzięki funkcjonalnościom dostępnym w tym portalu, pacjenci mogą przeglądać on-line obrazy ze swoich badań tuż po ich wykonaniu, bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania. Portal pozwala na pobranie obrazów i opisów, a także ich udostępnienie bezpośrednio lekarzowi prowadzącemu, np. za pomocą szyfrowanego linku wysłanego na jego adres e-mail. Rozwiązania Affidea zapewniają zarówno pacjentom, jak i ich lekarzom ciągły dostęp do całej historii badań obrazowych – na każdym urządzeniu, z możliwością natychmiastowego odtworzenia.

Nowoczesne technologie to nie wszystko

15 lat działalności Affidea Skarżysko-Kamienna to intensywny czas łączenia jakości klinicznej i obsługowej. – Zapewniając pacjentom najnowocześniejszą aparaturę i rozwiązania technologiczne na światowym poziomie, nie zapominamy o tym, jak ważny jest wykwalifikowany i empatyczny personel medyczny – mówi Dyrektor Regionu Świętokrzyskiego Affidea Karolina Olejarz.  Aktualnie skarżyski zespół składa się z 27 osób – lekarzy, techników, pielęgniarek i pracowników obsługi. – Wiemy, jak trudnym czasem jest dla pacjentów i ich bliskich choroba. Jesteśmy więc dumni z tego, że już od 15 lat pomagamy naszym pacjentom w tym kluczowym kroku, jakim jest rozpoznanie choroby. Kroku, od którego rozpoczyna się ich droga po zdrowie – mówi Karolina Olejarz z Affidea.

Affidea Skarżysko-Kamienna, ul. Sokola 50. Razem od 15 lat!
----
Affidea to międzynarodowa sieć nowoczesnych centrów diagnostycznych oraz radioterapii onkologicznej z ponad 20-letnim doświadczeniem. Działa obecnie w 15 europejskich krajach. W Polsce specjalizuje się w diagnostyce obrazowej (m.in. rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa czy pozytonowa tomografia emisyjna), a także kompleksowej opiece dla pacjentów onkologicznych, z której mogą oni korzystać w Międzynarodowych Centrach Onkologii Affidea w Poznaniu, Koszalinie i Wałbrzychu. Affidea jako jedyny podmiot medyczny w Polsce posiada przyznane przez Europejskie Towarzystwo Radiologiczne wyróżnienie za wysokie standardy związane z jakością badań diagnostycznych oraz ochroną radiologiczną pacjentów. Uzyskała też Certyfikat jakości i bezpieczeństwa radiologicznego przyznawany przez Międzynarodowe Towarzystwo Radiologiczne – oficjalnego partnera Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dla Radiologii. Sieć charakteryzuje się wysoko wykwalifikowanym zespołem medycznym, gwarantującym diagnostykę na najwyższym poziomie klinicznym, a także komfortowymi i nowocześnie urządzonymi wnętrzami.
 
______________________Artykuł sponsorowany

Komentarze

+5SeniorMondry2021-11-20 12:57#1
W Kielcach na Zagnańskiej taka usługa MRI kosztuje 250pln a w Skarżysku 460pln. Dojazd do Kielc max 50 pln samochodem. Bez kolejki i od ręki. Teraz już chyba rozumiemy skąd ten artykuł sponsorowany. Brak klientów i tyle.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne