09.12.2021 Ostatnia aktualizacja 21:15, 08.12.2021

Ulicami Skarżyska przeszła Procesja Zawierzenia z Obrazem Matki Bożej

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 12 Lis 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W Skarżysku-Kamiennej trwają obchody Święta Matki Bożej Miłosierdzia, patronki miasta. W  piątek - już po raz dwudziesty szósty- ulicami miasta przeszła Procesja Zawierzenia z Obrazem Matki Bożej i relikwiami bł. Ks. Prymasa Wyszyńskiego.

12 listopada 1995 roku Ojciec Święty Jan Paweł II związał nasze miasto i jego mieszkańców z Matką Bożą Miłosierdzia, ogłaszając Ją Patronką Skarżyska-Kamiennej. W duchu wdzięczności za to wydarzenie, co roku 12 listopada organizowana jest Procesja Zawierzenia z Obrazem Matki Bożej.

W piątek procesja pod przewodnictwem ks. bp Marka Solarczyka, wyruszyła z kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, gdzie odbyła się uroczysta Eucharystia i ponowienie zawierzenia mieszkańców Skarżyska-Kamiennej Matce Bożej.

Oprócz duchowieństwa ze skarżyskich parafii i wiernych, w procesji wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, harcerzy, a także różnych grup zawodowych (m.in. Policji, Straży Pożarnej, Nadleśnictwa)

W sobotę, 13 listopada, o godz. 14.30 odbędzie się Msza Święta w intencji tych, którzy chorowali na Covid, opiekowali się chorymi, a także tych którzy odeszli do wieczności. Po Mszy będzie postawiony i poświęcony krzyż karawaka (używany był w Kościele katolickim, jako ochrona przed zarazą, morowym powietrzem czy epidemiami.). Krzyż został ufundowany przez leśników. 

O godzinie 18.00 odbędzie się poświęcenie nowych organów oraz krótki koncert wykonawcy organów.

We wtorek, 16 listopada, odbędzie się Odpust Matki Bożej Ostrobramskiej. Centralna Msza Święta odbędzie się o godz. 18.00, homilię wygłosi o. Paulin. Po Mszy odbędzie się koncert organowy w wykonaniu prof. Romana Pureckiego.

Obchody Święta Matki Bożej Miłosierdzia potrwają do 21 listopada (szczegóły obchodów na plakacie).
Komentarze

+12Rety2021-11-13 09:41#2
I kto tam będzie się jakimiś maseczkami, czy COVID-em przejmował? A tak dużo zachorowań w Skarżysku w ostatnim tygodniu. Nie wolno o tym pisać bo się wyda.
Cytuj
+5Durchschlag2021-11-12 20:37#1
30 lat zawierzyłem nasze miasto Kapitanowi Bombie i Blok Ekipie. Zapraszam na uroczystości z dzidami laserowymi 31 listopada na godz. 25.00 pod Bazę. Liczę na duchownych, służby mundurowe i samorządowców.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne