09.12.2021 Ostatnia aktualizacja 21:15, 08.12.2021

Uroczyste otwarcie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Skarżysku-Kamiennej

Autor:
Magdalena Zieja (Starostwo Powiatowe)
Opublikowano: 15 Paź 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
14 października 2021r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Skarżysku-Kamiennej.  W wydarzeniu tym Starostwo Powiatowe reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Jeżyk, Starosta Skarżyski Artur Berus, Wicestarosta Anna Leżańska oraz Przewodniczący Komisji Skarg i Wniosków Rady Powiatu Jerzy Żmijewski.
 
W uroczystości uczestniczyli m.in.: Senator Jarosław Rusiecki, Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Wojewódzki Lekarz Weterynarii dr Bogdan Konopka, przedstawiciele władz miasta Skarżyska –Kamiennej, gmin Bliżyn, Suchedniów, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej Adam Skalski.
 
Po oficjalnym przecięciu wstęgi i otwarciu nowej siedziby Inspektoratu nastąpiło poświęcenie, którego dokonał ksiądz Adam Skalski. W budynku oprócz biur znajdują się: laboratorium do badania mięsa pod kątem wykrywania włośnicy oraz chłodnie do przechowywania tusz. Całkowity remont kosztował niemal 2 mln zł.
 
W ramach uroczystości otwarcia siedziby Inspektoratu, o początkach weterynarii w Skarżysku-Kamiennej mówił lekarz wet. Marian Popiołek. Krzysztof Bąk, Powiatowy Lekarz Weterynarii przedstawił prezentację multimedialną, na której pokazany był budynek starej przychodni przy ulicy Warszawskiej 95 sprzed remontu oraz postępy w jego renowacji. Dodatkowo opowiadał o powstaniu Inspektoratu w 2000 roku i dalszych losach placówki, aż do dnia dzisiejszego.
 
Wyremontowana siedziba Inspektoratu Weterynarii to budynek po byłej przychodni zdrowia, mieszczący się przy ul. Warszawskiej 95 w Skarżysku-Kamiennej. Dzięki podjętej w 2017 roku przez Radę Powiatu Skarżyskiego uchwale, na mocy której budynek został wydzierżawiony przez Powiat Skarżyski na potrzeby Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Skarżysku-Kamiennej na okres 30 lat, możliwe było zainicjowanie całego procesu modernizacji siedziby na potrzeby placówki.
 
- Cieszy niezmiernie to, że powiatowe służby weterynaryjne doczekały się tak nowoczesnego obiektu, w którym mogą wykonywać swoją pracę – mówi Starosta Skarżyski Artur Berus. – Gorące podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że od stycznia tego roku Inspektorat może funkcjonować w tak dobrych warunkach w budynku przy ul. Warszawskiej – podkreślił Starosta.
 
   


Komentarze

+2Cholopok2021-10-18 08:29#6
Cytuję Do USA:
A gdzie zawsze nieobecny. Problemy psychologiczne ? On tylko do USA pasuje więc go tam wywieście. Tu nie może się odnaleźć chłopina.

To nie wiesz, że napisał wniosek o wysłanie zaproszenia, taki jak o dofinansowanie ze środków unii europejskiej a on został rozpatrzony negatywnie przez kogoś?
Pewnie urzędnik od tych wniosków coś sknocił. ;-) Może adres pomylił. Wiesz w tych urzędach to różnie jest.
Cytuj
-1Bruuuno2021-10-18 08:23#5
Jestem ciekaw, ile osób zatrudnionych jest w tej instytucji?
Może ktoś wie.
Cytuj
+5AAB2021-10-17 16:56#4
Cytuję Do USA:
A gdzie zawsze nieobecny. Problemy psychologiczne ? On tylko do USA pasuje więc go tam wywieście. Tu nie może się odnaleźć chłopina.

Za to jest taki z miotełką - "zawsze obecny"...
Cytuj
+16Do USA2021-10-15 22:23#3
A gdzie zawsze nieobecny. Problemy psychologiczne ? On tylko do USA pasuje więc go tam wywieście. Tu nie może się odnaleźć chłopina.
Cytuj
+12ghjg2021-10-15 17:10#2
a ja sie pytam gdzie maseczki i dystans spoleczny
Cytuj
+28@2021-10-15 11:37#1
Czy mógłbym zapytać ile kosztuje takie "poświęcenie" i czy jest to czynność niezbędna do prawidłowego funkcjonowania placówki?
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne