17.10.2021 Ostatnia aktualizacja 11:11, 17.10.2021

"Bieg Westerplatczyków 1939" w Szkole Podstawowej nr 7

Autor:
SP 7, Fot .SP 7
Opublikowano: 22 Wrz 2021
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
1939 - tyle metrów mieli do pokonania uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7.  Przyszkolny teren zapełnił się młodymi ludźmi, którzy w ten sposób oddali szacunek wszystkim, którzy we wrześniu 1939 roku przez 7 dni bronili bohatersko Westerplatte.

Szkoła Podstawowa nr 7 nieprzypadkowo nosi to chwalebne imię, bowiem duża część załogi Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte to właśnie młodzi, dwudziestokilkuletni kawalerowie z naszego regionu. To właśnie im i ich pamięci dedykowany był ten bieg.

Dyrekcja szkoły nie kryła wzruszenia dając uroczysty sygnał do startu i inaugurując pewną nową, piękną ideę, która, w co mocno wierzymy stanie się tradycją naszej szkoły - BIEG WESTERPLATCZYKÓW. Humory i pogoda dopisały. W biegu dziełu udział 180 uczniów, a każdy z nich mógł liczyć na słodki upominek. Uroczyste podsumowanie biegu i wręczenie upominków najlepszym odbyło się w środę.

Prezentujemy tych najszybszych z najszybszych... ale dla nas tak naprawdę, każdy z uczestników wygrał ten bieg. Setki płuc i serduszek w hołdzie pamięci bohaterom sprzed lat.


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne