17.10.2021 Ostatnia aktualizacja 11:11, 17.10.2021

Sukcesy wokalistów na XXI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”

Autor:
Mariusz Busiek
Opublikowano: 21 Wrz 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności

W dniach od 16 do 18 września 2021r. w Suwałkach odbył się XXI Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”. W festiwalu wzięło udział prawie 300 młodych wokalistów i tancerzy z Polski, Ukrainy, Litwy i Niemiec, a wśród nich: Aleksandra Kiljanek i Julia Wójcik z II LO oraz Michał Bojczuk.

Misją festiwalu jest wspieranie i promowanie młodych talentów. Organizatorzy chcą, żeby był początkiem kształtowania artystycznych osobowości, ale również inspiracją dla opiekunów uzdolnionej młodzieży. Warto podkreślić, że „Muszelki Wigier” umożliwiają nie tylko prezentację swoich umiejętności przed liczną publicznością, ale również otrzymanie nominacji na inne festiwale odbywające się w Polsce i za granicą (m.in. w Koninie, Kielcach, Włoszech, Bułgarii, Chorwacji).

W kategorii wokal jurorami oceniającymi występy konkursowe uczestników od 6-25 roku życia byli:

Wanda Kwietniewska – piosenkarka i wokalistka zespołu rockowego Wanda i Banda.
Sławomir Wierzcholski – wokalista, tekściarz, kompozytor, dziennikarz radiowy i prasowy, założyciel zespołu Nocna Zmiana Bluesa oraz wirtuoz harmonijki ustnej
Aleksander Pałac –  kompozytor, redaktor muzyczny Telewizji Polskiej Edward Chonchera – kompozytor piosenek dla dzieci.

W kategorii wiekowej 14-16 lat Aleksandra Kiljanek wyśpiewała brąz, a Julia Wójcik srebro.  Do występów przygotowywała dziewczęta Pani Katarzyna Bojczuk.

W kategorii 17-25 lat „Złotą Muszelkę” otrzymał  Michał Bojczuk - laureat wielu festiwali międzynarodowych, podopieczny instruktora Andrzeja Wolskiego z DK ZAMECZEK, jako laureat GRAND PRIX XX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” 2020 otrzymał zaproszenie do zaśpiewania w koncercie „MŁODZI W SUWAŁKACH”, gdzie śpiewał z orkiestrą Artura Grudzińskiego i Ludmiły Małeckiej zdobywając dodatkowo Diamentową Muszelkę.


Komentarze

+1ŻółwEgon2021-09-21 19:12#2
Ktoś się powinien zastanowić nad nazwami tych nagród :-x A dla młodzieży wielkie gratulacje !
Cytuj
+4Gratulacje2021-09-21 17:52#1
Wielkie gratulacje dla Michała i uczennic II LO. Mickiewicz zaszalał :-)
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne