16.04.2021 Ostatnia aktualizacja 09:53, 16.04.2021

 

 

Szpital w Skarżysku-Kamiennej otrzymał od powiatu nowoczesny wideokolonoskop i wideogastroskop

Autor:
Jolanta Jagiełło (Starostwo)
Opublikowano: 05 Mar 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Wideokolonoskop i wideogastroskop to kolejne dwa nowoczesne aparaty medyczne zakupione przez powiat skarżyski w ramach projektu „Stop koronawirusowi”. Oba aparaty w piątek, 5 marca zostały oficjalnie przekazane przez starostę Artura Berusa i członka zarządu Tadeusza Bałchanowskiego na potrzeby Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Nowe sprzęty umożliwią rozpoznawanie i leczenie chorób jelita grubego oraz chorób przełyku, żołądka i dwunastnicy. Sprzęt, za blisko 100 tys. zł, wzmocni szpitalną poradnię endoskopową.
 
Nowy sprzęt medyczny - wideokolonoskop i wideogastroskop został zakupiony z unijnych środków pozyskanych na realizację projektu „Stop koronawirusowi”.  Nowa aparatura medyczna służyć będzie pacjentom szpitalnej poradni endoskopowej.
 
- Jest to sprzęt, który wzmocni naszą poradnię endoskopową. Myślę, że uda nam się jeszcze więcej pacjentów w naszym szpitalu przyjmować, a to dzięki też nawiązanej współpracy z panem doktorem Dembowskim. Sadzę, że będziemy na tyle mocni zarówno sprzętowo jak i osobowo żeby wykonywać te badania na najwyższym poziomie – mówi dyrektor Leszek  Lepiarz.      
 
Wideokolonoskop to instrument służący do badania oraz równoczesnego wykonywania zabiegów endoskopowych w obrębie jelita grubego. Wideogastroskop natomiast służy do wykonywania badań i zabiegów w górnym odcinku przewodu pokarmowego jak np. w przełyku, żołądku i dwunastnicy.
 
 
- Jestem szczęśliwy, że dzięki pozyskanym środkom unijnym możemy doposażyć nasze jednostki ochrony zdrowia w sprzęt medyczny. Cieszę się, wzmacniamy nasz szpital, że ceniony lekarz pan doktor Dembowski dołączył do grona lekarzy – mówi starosta Artur Berus. Podkreśla jednocześnie, że zależy mu przede wszystkim na tym, by nowoczesny sprzęt służył mieszkańcom powiatu w szybkim diagnozowaniu i leczeniu chorób układu pokarmowego.
 
- Chcemy udoskonalić jakość leczenia poprzez nowoczesny sprzęt. To nie jest ostatni zakup aparatury medycznej dla szpitala. Będą kolejne. Już w najbliższych dniach ogłosimy przetarg na zakup specjalistycznego sprzętu w postaci nowoczesnego, mobilnego aparatu rentgenowskiego, wyposażonego w ramię C wykonującego zdjęcia rtg pod różnym kątem. Sprzęt ten jest potrzebny szczególnie lekarzom ortopedom, którzy przeprowadzają operacje, o co na ostatniej sesji rady powiatu interpelował lekarz ortopeda, radny Jan Gajda  – zapowiada starosta Berus dziękując za dobrą współpracę ze szpitalem.         
 
Z zakupionego przez powiat wideokolonoskopu i wideogastroskopu zadowolony jest także personel medyczny szpitala. 
 
- Przede wszystkim dziękuję panu Staroście, za starania jakie czyni pod względem wyposażenia w sprzęt naszego szpitala.[..] Cieszymy się, że dostajemy w ręce narzędzia, dzięki którym będziemy mogli pełną parą diagnozować, i nie tylko diagnozować – mówi dr Andrzej Dembowski, informując jednocześnie, że dzięki dyrekcji szpitala ostatnio zakupiony został sprzęt konieczny do endoskopii zabiegowej, co pozwoli m.in. tamować krwotoki, czy gumować żylaki przełyku oraz inne schorzenia, które do tej pory w skarżyskim szpitalu nie były wykonywane.         
 
Wideokolonoskop zakupiony został za kwotę 47.520,00 zł, natomiast koszt wideo gastroskopu wyniósł 45.360,00 zł.   


Komentarze

+9Markos2021-03-05 16:33#1
Super. I tak trzeba działać na rzecz mieszkańców
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Wkrótce ruszy nabór wniosków do Budżetu Obywa…

Opublikowano: 16.04.2021 11:53

Komentarzy: 0

Budowa zbiornika Bzin jednym z priorytetów w …

Opublikowano: 16.04.2021 10:58

Komentarzy: 2

Plenerowa wystawa IPN „TU rodziła się Solidar…

Opublikowano: 16.04.2021 10:21

Komentarzy: 0

Europejski Zielony Ład szansą dla planety i r…

Opublikowano: 15.04.2021 14:57

Komentarzy: 1

Ukradli gitary, ale koncertu nie zagrali

Opublikowano: 15.04.2021 09:53

Komentarzy: 0

Pijani opiekowali się dzieckiem. Niemowlę tra…

Opublikowano: 15.04.2021 09:47

Komentarzy: 0

Kolizja dwóch pojazdów na trasie S7. Jedna os…

Opublikowano: 14.04.2021 19:00

Komentarzy: 2

Podzielono środki z PFRON – u

Opublikowano: 14.04.2021 16:17

Komentarzy: 2

Piłkarze przegrali z pogodą. 25 kolejka IV li…

Opublikowano: 14.04.2021 12:40

Komentarzy: 0

Rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata…

Opublikowano: 14.04.2021 09:48

Komentarzy: 2

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne