16.04.2021 Ostatnia aktualizacja 09:53, 16.04.2021

 

 

Kielczanka zadba o "zapobieganie dyskryminacji" w Urzędzie Miasta w Skarżysku-Kamiennej

Autor:
MB Foto: Stanisław Blinstrub / Radio Kielce
Opublikowano: 03 Mar 2021
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
I jest! W Urzędzie Miasta Skarżyska-Kamiennej obsadzono wolne stanowisko urzędnicze - stanowisko inspektora do spraw równego traktowania w Biurze Prezydenta. O zapobieganie wszelkim formom dyskryminacji w naszym urzędzie (na pół etatu) ma dbać... kielczanka, Małgorzata Marenin (co być może kluczowe - współpracowniczka posła Andrzeja Szejny z SLD).  

Kilknaście dni temu informowaliśmy Państwa, że ruszył nabór na nowe stanowisko w Urzędzie Miasta Skarżyska-Kamiennej. Niezbędnym (?) do prawidłowego funkcjonowania naszego miasta, miało być stanowisko "inspektora do spraw równego traktowania w Biurze Prezydenta". Pomysł wzbudził spore kontrowersje. Nie tylko wśród mieszkańców (zwracano uwagę, że to najzwyklejsze marnotrastwo pieniędzy w poważnie zadłużonym mieście), ale i części radnych m.in. z... koalicji prezydenckiej 

Po co takie stanowisko w UM? - Czerpiąc wzorce z innych samorządów i instytucji, w strukturze organizacyjnej Urzędu Miasta ujęte zostało stanowisko ds. równego traktowania. Powołanie stanowiska wynika z troski o zachowanie odpowiednich standardów oraz zapobieganie wszelkim formom dyskryminacji, między innymi z uwagi na wiek, niepełnosprawność, płeć, pochodzenie, światopogląd, orientację seksualną czy wyznanie w różnych aspektach życia, takich jak zdobywanie wykształcenia, wykonywanie pracy, prowadzenie działalności gospodarczej, dostęp do instrumentów rynku pracy, dostęp do opieki medycznej, itp. - informowała nas w lutym rzecznik Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej, Izabela Szwagierek.

Czym nowy pracownik będzie się zajmował? Okazuje się, że oprócz "(okazywania- przyp. red.) troski o zachowanie odpowiednich standardów oraz zapobiegania wszelkim formom dyskryminacji" - Rolą osoby zatrudnionej na stanowisku ds. równego traktowania będzie również podjęcie i utrzymywanie współpracy z organizacjami pozarządowymi działającymi w zakresie równego traktowania, monitorowanie przestrzegania zasady równego traktowania w Skarżysku-Kamiennej oraz aktywny udział w podnoszeniu świadomości mieszkańców w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji różnych grup społecznych. Będzie to również reprezentant Prezydenta Miasta w kontaktach z instytucjami pozarządowymi działającymi w obszarze problematyki społecznej, kobiecej, rodzinnej - opowiadała Szwagierek.

Na inne zadane pytanie - Czy realizacja polityki miasta w zakresie przeciwdziałania różnego rodzaju dyskryminacji naprawdę wymaga zatrudnienia dodatkowego pracownika - czy w sytuacji dużego zadłużenia miasta i deklarowanej chęci ograniczania zbędnych wydatków (m.in. w związku z trwającą pandemią) nie rozważano realizacji tych zadań przez innego, zatrudnionego już pracownika? - odpowiedzi od pani rzecznik nie otrzymaliśmy.

Co ciekawe nasz urząd będzie jednym z pionierów - osobnych stanowisk pełnomocników ds. równego traktowania nie ma ani stolica województwa, ani podobne wielkością świętokrzyskie miasta: Starachowice i Ostrowiec Św. (choć sytuacja finansowa tych ostatnich jest zupełnie inna niż sytuacja finansowa naszego miasta).


* bez ujęcia planowanego wykupu udziałów w Miejskich Inwestycjach Sp. z o.o. na kwotę 67 mln PLN.

Dzisiaj nabór na stanowisko inspektora do spraw równego traktowania w Urzędzie Miasta w Skarżysku-Kamiennej rozstrzygnięto. W naborze udział wzięło czworo kandydatów (w tym dwie kandydatki ze Skarżyska-Kamiennej). Na stanowisko wybrano kielczankę - Małgorzatę Marenin.

Nowa inspektor jest absolwentką studiów MBA, działaczką społeczną, przewodniczącą Stowarzyszenia Stop Stereotypom, koordynatorką Kongresu Kobiet oraz Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w regionie świętokrzyskim, a także dyrektorką biura poselskiego posła Andrzeja Szejny z SLD. 


Komentarze

+23paw 782021-03-04 20:08#14
Dla równowagi i rozgłosu , na drugie pół etatu niech Kronig zatrudni w Urzędzie Miasta Kaję Godek.
Cytuj
+32JuEsEj2021-03-04 19:05#13
W ramach słusznej idei miasta tj. braku dyskryminacji i równego traktowania proszę o umożliwienie mi wyjazdu na koszt miasta do Las Vegas oraz w góry ze swingersami. Jako mieszkaniec i taki sam podatnik jak urzędnicy miejscy chce również korzystać z bogactwa miasta na takie uciechy. Każdemu się należy. Równość ma być. Chce też przepłynąć się Arką po nowym zbiorniku wodnym Bzin który został "załatwiony" przez lokalne władze.
Cytuj
+25serw2021-03-04 16:16#12
Na drugie pól etatu niech zatrudni Biedronia.
Kronig wychodzi z założenia, że nie ważne jak, dobrze , czy źle, byle o nim mówili. "Mistrz" kontrowersji i podpinania się pod nie swoje sukcesy. Niech się weźmie wreszcie do roboty, a nie, już szósty rok tylko opowiada jak to Wojcieszek zadłużył miasto.
Cytuj
+24bezogródek2021-03-04 12:41#11
Osoba politycznie ukierunkowana na takim stanowisku to porażka.Zmieni się władza i pracownikiem zostanie katecheta.Prowokuje nasz Prezydent,a przecież karma lubi wracać.Po nim to spływa,ale za jego głupie decyzje zapłacą przedsiębiorcy.
Cytuj
+25Norman2021-03-04 11:18#10
Coś mi się zdaje, że niebawem dostaniemy propozycję nazwy dla jakiegoś nowego ronda :lol: I to będzie główna aktywność i sukces nowego Inspektora.
Cytuj
+30NamalujęKrzywoBrwi2021-03-04 08:52#9
Cytat:
- Na razie zamierzam łączyć obie te funkcje, ale to od posła Szejny zależy, jak będą wyglądały moje obowiązki w jego biurze. W Skarżysku na pewno nie będę typowym urzędnikiem - zapowiada Małgorzata Marenin.
Odpowiedziała Gazecie Wyborczej nowa urzędniczka zapytana jak połączy obowiązki. Chyba jej się coś pomyliło.
Cytuj
+35elo elo2021-03-04 08:38#8
Tylko czekać kiedy na masztach Urzędu zawiśnie tęczowa flaga... :D :D :D
Ciekawe co Szejna obiecał naszemu tęczowemu prezydentowi za zatrudnienie kobity co w schronisku w Dyminach straszyła ludzi plakietką posła Szejny :)

kto już wystąpił z zapytaniem jaka jest pensja Pani Małgosi?
Wejdźcie sobie na jej profil na fb - walnięcie ze śmiechu o co walczy z posłem Szejną... i tu hit kobieta ta ma również swój fp - Ona serio myśli, że ma fanów :D :D :D
Cytuj
+41legitymacjaasytentki2021-03-04 06:46#7
Cytuję Mieszkaniec:
Masakra znowu ustawiony konkurs zero zasad, moralności, przyzwoitości jeszcze nam tu potrzeba czerwonej postkomunistki oj kryniu cóż żeś ty znowu uczynił, zamiast tak na przekór wszystkim kogoś wyjatkowo z nikąd dając szansę młodym z poza układu to po co...

Czyli mamy już pierwsze zadanie dla pani od zwalczania dyskryminacji. Zbadanie jak to się stało, że w konkursie odpadli wszyscy kandydaci niezwiązani z posłem Szejną. Będzie wesoło.
Cytuj
+42HAQ2021-03-03 22:42#6
"Będzie to również reprezentant Prezydenta Miasta w kontaktach z instytucjami pozarządowymi działającymi w obszarze problematyki społecznej, kobiecej, rodzinnej " - czyli wyjazdy na demonstracje w stolicy w ramach delegacji :)
Cytuj
+40Mieszkaniec2021-03-03 22:27#5
Masakra znowu ustawiony konkurs zero zasad, moralności, przyzwoitości jeszcze nam tu potrzeba czerwonej postkomunistki oj kryniu cóż żeś ty znowu uczynił, zamiast tak na przekór wszystkim kogoś wyjatkowo z nikąd dając szansę młodym z poza układu to po co...
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Wkrótce ruszy nabór wniosków do Budżetu Obywa…

Opublikowano: 16.04.2021 11:53

Komentarzy: 0

Budowa zbiornika Bzin jednym z priorytetów w …

Opublikowano: 16.04.2021 10:58

Komentarzy: 2

Plenerowa wystawa IPN „TU rodziła się Solidar…

Opublikowano: 16.04.2021 10:21

Komentarzy: 0

Europejski Zielony Ład szansą dla planety i r…

Opublikowano: 15.04.2021 14:57

Komentarzy: 1

Ukradli gitary, ale koncertu nie zagrali

Opublikowano: 15.04.2021 09:53

Komentarzy: 0

Pijani opiekowali się dzieckiem. Niemowlę tra…

Opublikowano: 15.04.2021 09:47

Komentarzy: 0

Kolizja dwóch pojazdów na trasie S7. Jedna os…

Opublikowano: 14.04.2021 19:00

Komentarzy: 2

Podzielono środki z PFRON – u

Opublikowano: 14.04.2021 16:17

Komentarzy: 2

Piłkarze przegrali z pogodą. 25 kolejka IV li…

Opublikowano: 14.04.2021 12:40

Komentarzy: 0

Rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata…

Opublikowano: 14.04.2021 09:48

Komentarzy: 2

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne