17.01.2021 Ostatnia aktualizacja 08:26, 17.01.2021

Gdzie w Skarżysku będą się znajdowały punkty szczepień?

Autor:
Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna
Opublikowano: 07 Sty 2021
Oceń:
3.3333333333333 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Zgodnie z wykazem opublikowanym na stronie gov.pl, w Skarżysku-Kamiennej szczepienia przeciwko COVID-19 prowadzone będą w dwóch punktach. 

Szczepienia prowadzić będą poniższe jednostki:

1. SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ „PRZYCHODNIE MIEJSKIE” W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ – Przychodnia Rejonowa Nr 2, ul. Legionów 104, Skarżysko-Kamienna
2. KAROL PYRCHLA NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ – Zakład Opieki Dermatologicznej, ul. Górnicza 3a, Skarżysko-Kamienna

Mapę ze szczegółowym wykazem placówek, które będą wykonywały szczepienia na terenie kraju, znaleźć można TUTAJ.

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się prawdopodobnie w połowie stycznia 2021 r.

Poszczególne etapy to:

1. Rejestracja – online: przez infolinię, u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
2. Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza.
3. Wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu.
4. Powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.
 
Szczegółowe informacje na temat prowadzonych szczepień znaleźć można TUTAJ.
 

 
 
 

Komentarze

+2Wyjaśnijcie to2021-01-17 09:57#21
Cytuję JennaJameson:
Podobno ministerstwo stawia wygórowane warunki takim punktom sczepień, m.in. odpowiednia ilość pielęgniarek.
Tylko że jak to możliwe ze MEDICUS X czy ALFA i pozostałe przychodnie nie mają pielęgniarek, a taki prywatny gabinet dermatologiczny, mieszczący się w małym domku ma...?
Nie znamy szczegółów takich wymagań, ale wygląda to kompromitująco dla naszych biznesmenów lekarzy.

W samych Starachowicach na dzień dobry mają 5 profesjonalnych, dużych przychodni, które się zgłosiły. Masz rację .To biznes , te dwie wymienione + dwie na 1-go Maja + na Zielnej z umowami NFZ mają gdzieś tych co się tam zapisali. Teraz trochę po ,bandzie : Zapisujta się bo mamy najlepszych specjalistów , krótkie terminy , najlepszy sprzęt i wszystko cacy. Może się zgłosili do szczepień ale przegrali standardem USŁUG z wyspecjalizowanym dermatologiem z Górniczej ?! Dlaczego Przychodnie Miejskie zgłosiły jedną trzeba pytać jakiegoś Szefa. Dlaczego Kolejówka się nie zgłosiła to tylko Pan Bóg wie i Rycerz Kolumba tam zatrudniony.Cytuję JennaJameson:
Podobno ministerstwo stawia wygórowane warunki takim punktom sczepień, m.in. odpowiednia ilość pielęgniarek.
Tylko że jak to możliwe ze MEDICUS X czy ALFA i pozostałe przychodnie nie mają pielęgniarek, a taki prywatny gabinet dermatologiczny, mieszczący się w małym domku ma...?
Nie znamy szczegółów takich wymagań, ale wygląda to kompromitująco dla naszych biznesmenów lekarzy.

W samych Starachowicach na dzień dobry mają 5 profesjonalnych, dużych przychodni, które się zgłosiły.
U nas jak zwykle zaścianek i prowincja....


U nas jak zwykle zaścianek i prowincja....
Cytuj
+1mieszkaniec2021-01-17 09:21#20
Cytuję Hartman:
A kto to do jasnej Anielki jest KAROL PYRCHLA ??? O ile nie boję się szczepionki to zaczynam się bać szczepiących.

Ja też nie znam, ale myślę, że to właściciel przychodni, który odpowiedzialnie podszedł do problemu szczepień, a nie jak właściciele przychodni:
MEDICUS
ALFA
NA ZIELNEJ
PANACEUM
EUROCENTRUM
OLK.
GDYBY WSZYSTKIE PRZYCHODNIE ZGŁOSIŁY PUNKTY SZCZEPIEŃ TO SKARŻYSKO NIE DOSTAWAŁOBY ( jak pisze anton) 60 a 240 szczepionek na tydzień, pomijając już choćby MORALNY WYMIAR POSTAWY LEKARZY POZ
Cytuj
+4JennaJameson2021-01-14 22:20#19
Podobno ministerstwo stawia wygórowane warunki takim punktom sczepień, m.in. odpowiednia ilość pielęgniarek.
Tylko że jak to możliwe ze MEDICUS X czy ALFA i pozostałe przychodnie nie mają pielęgniarek, a taki prywatny gabinet dermatologiczny, mieszczący się w małym domku ma...?
Nie znamy szczegółów takich wymagań, ale wygląda to kompromitująco dla naszych biznesmenów lekarzy.

W samych Starachowicach na dzień dobry mają 5 profesjonalnych, dużych przychodni, które się zgłosiły.
U nas jak zwykle zaścianek i prowincja....
Cytuj
-2Anton2021-01-14 10:56#18
Cytuję handzia55:
Dzisiaj minister Dworczyk poinformował , że każdy punkt szczepień dostanie 30 szt szczepionki na tydzień!!! Dwa punkty szczepień w Skarżysku przez tydzień zaszczepią 60 osób, przez miesiąc ok.240. Zakładając, że zgłosi się 2000 osób, to szczepienie potrwa do konca roku. :sad: A co z resztą?

Źle cały proces szczepień się zaczął, ale mam nadzieję, że rządzący co nieco się ogarną. Popełniono już tyle błędów, że chyba już wystarczy.
Cytuj
+6mieszkaniec2021-01-14 10:54#17
oor, myślę, że jezteś jdnym z decydentów przychodni, które " olały " swoich pacjentów. Lepiej zamilcz niż głoś, że przychodnia na Górniczej ma lepsze waru ki fo s-czepień niż MEDICUS. Poprostu lekarzom POZ w d...ch się poprzewracało!
Cytuj
-3handzia552021-01-13 23:07#16
Dzisiaj minister Dworczyk poinformował , że każdy punkt szczepień dostanie 30 szt szczepionki na tydzień!!! Dwa punkty szczepień w Skarżysku przez tydzień zaszczepią 60 osób, przez miesiąc ok.240. Zakładając, że zgłosi się 2000 osób, to szczepienie potrwa do konca roku. :sad: A co z resztą?
Cytuj
-4oor2021-01-13 18:01#15
Cytuję mieszkaniec:
Primum non nocere (z łac. „po pierwsze nie szkodzić”) – jedna z naczelnych zasad etycznych w medycynie.
a czyżby nasi lekarze pierwszego kontaktu zapomnieli o tej zasadzie? Tylko jedna przychodnia będzie szczepić swoich i nie tylko pacjentów!!! Zadzwoniłem dzisiaj do dwóch przychodni ( z których jednej jestem pacjentem ) z pytaniem dlaczego nie zgłosiły gotowości i nie uruchomiły punktów szczepień dla swoich pacjentów
- w MEDICUSIE otrzymałem odpowiedź , że "NIE, BO NIE"
- na Zielnej pani odpowiedziała, że kompetentną osobą do odpowiedzi na to pytanie jest kierownik (LEKARZ) przychodni, ale kontaktu do niej nie może mi podać.
Może ktoś zna przyczynę takiego lekceważenia przez lekarzy POZ pacjentów i poważnego problemu, jakim jest covid , problemu, który należy jak najszybciej zlikwidować, a najmniej zależy na tym, jak widać lekarzom. no cóż oni już się zaszczepili, a reszta... A może NFZ za mało, jak dla tych lekarzy, płaci za szczepienia?
Kto mi odpowie?


Myślę że nie o pieniądze tu chodzi a o możliwość sprawnego przeprowadzenia szczepień, bez uszczerbku dla zdrowia pacjentów, i bez opcji pt. kilkaset szczepionek poszło do śmietnika, bo okazało się że nie były dobrze przechowywane albo że "nie zdążyliśmy zaszczepić".
Jeżeli kierownictwo danej przychodni wie, że nie podoła zadaniu, to dobrze że nie podejmuje się zadania które mogłoby ich przerosnąć.
Mają szansę wykazać się inni.
Nie ukrywam że byłoby dużo sprawniej i łatwiej gdyby było więcej punktów szczepień.
Mam nadzieję że coś się w tej kwestii zmieni, póki co czekam na swoją kolej.
Cytuj
+512mlnprzedemną2021-01-11 12:20#14
Moi Drodzy . A skończcie już z takimi argumentami-wpisami . Gdzieś w internecie , na YT , ktoś napisał , ktoś coś nagrał , ktoś się ze...ł i pokazał du.. Każdy , chyba ma swój rozum ? i nie można do niczego przymuszać . Jak Ktoś ma wyrąbane pod sufitem to może się nie szczepić i czekać co dalej. Jak mówił Al Pacino w Adwokacie Diabła : WOLNA WOLA SAM WYBRAŁEŚ !. ZDRÓWKA życzę.
Cytuj
+5Hartman2021-01-11 09:54#13
Cytat:
Czyli od teraz jak ktoś ma wątpliwości ewentualnie myśli inaczej powinien być zamykany w Morawicy? Wolność, równość tolerancja...ale tylko dla tych, którzy myślą tak jak ja
Wypowiedź Gizmo to nie wątpliwości tylko stek bzdur wyciągniętych z głębokich czterech liter internetu. Ale jeśli ktoś ma wątpliwości to proszę bardzo.Polecam dwa materiały na szczepionkach na YT: przystępnie o szczepionkach: https://www.youtube.com/watch?v=fHYwxnpH38o; A tutaj jeszcze przystępniej i przyjemniej w oglądaniu https://www.youtube.com/watch?v=XRW9E5Gq_Ew
Cytuj
+8JennaJameson2021-01-10 22:07#12
Cytuję jaaa:
Czyli od teraz jak ktoś ma wątpliwości ewentualnie myśli inaczej powinien być zamykany w Morawicy? Wolność, równość tolerancja...ale tylko dla tych, którzy myślą tak jak ja

Nie, chodzi o to że Gizmoo przytoczył część informacji fałszywych, a cześć pół-prawdziwych (jak np. o testach leków na dzieciach w Nigerii).
Wszystko to jest dość dobrze opisane i wyjaśnione, odpowiedzi są do wygooglowania, jest tez sporo artykułów zachodnich z np. 1996, 1997 roku które szczegółowo opisują postepowanie Pfitera. Itd. itd.

Problemem jest to ze są osoby które rozpowszechniają fałszywe informacje, same nie sprawdzą do kończą faktów, tylko przyjmują bezwiednie teorie które im pasują. Jest to wysoce szkodliwe. No ale to taki niedouczony w szkole naród, więcej nauki czerpie z pseudo wiedzy mediów społecznościowych.
Jak Pfitzer nie pasuje to zaraz będą do wyboru kolejne szczepionki, gorsze skutecznością ale będzie sobie można wybrać firmę prowadzona przez prawdziwych białych ludzi, nie Turka czy Niemca... :D

W Anglii, Izraelu, Niemczech dyskusji nie ma, ludzie są świadomi że należy się bać paskudnej choroby, które zbiera ogromne żniwo, szczególnie wśród osób w podeszłym wieku. Tam akcja szczepienia przebiega sprawnie, o Izraelu nie mówiąc. Za kilka miesięcy wrócą do w miarę normalnego życia, tylko u nas będzie nadal dyskusja o chipach w szczepionkach, a gospodarka zostanie wyczyszczona do zera, bo jeżeli ludzie się nie szczepią to jedyne rozwiązanie to ich izolowanie od siebie, czyli lockdown. A my to nie Niemczy czy UK i nie stać nas na to, nasze firmy nie dostają żadnej pomocy. Tam zamknęli gospodarki i przedsiębiorcy otrzymali odpowiednią pomoc na ten czas, nikt nie płacze. U nas dramat będzie na wiosnę.
Wtedy to GIZMOO sie uaktywni i będzie pisał ze łzami w oku o tym jak Niemcy, Czesi, Słowacy przejmują polskie upadłe hotele, sauny, baseny, sklepy itd.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Al. Tysiąclecia do przebudowy za środki z FIL…

Opublikowano: 17.01.2021 08:37