17.01.2021 Ostatnia aktualizacja 08:26, 17.01.2021

Nowe witacze w gminie Suchedniów

Autor:
suchedniow.pl, Fot. R.Kowalik
Opublikowano: 04 Sty 2021
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Od pierwszych dni nowego roku Gmina Suchedniów wita i żegna wszystkich przekraczających jej granice nowymi tablicami. Stanęły one w 5 lokalizacjach: na Górze Baranowskiej, Ostojowie, Michniowe, Mostkach oraz przy ulicy Zagórskiej, tuż za zjazdem z trasy S7.

Tablice mają zupełnie inny charakter niż stare i mocno już zniszczone „witacze”. Tworzą graficznie spójną serię: na każdej z nich znalazło się logo promujące gminę „SUCHEDNIÓW. NATURALNIE” oraz słowa serdecznego powitania lub pożegnania. Większość tablic łączy także wizerunek królewskiego JELENIA – symbolu GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH, bohatera legendy o powstaniu Świętego Krzyża. Główna myśl i przesłanie jakie niosą tablice to fakt, że właśnie Suchedniów stanowi niejako bramę wjazdową w region najstarszych w Polsce gór – GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH, tu też zaczyna się PUSZCZA ŚWIĘTOKRZYSKA, zamieszkiwana przez dzikie zwierzęta, którym króluje majestatyczny JELEŃ.

Tablice podkreślają autonomię sołectw, które mijają wjeżdżający do Gminy Suchedniów od strony południowej lub wschodniej. Tablica w Michniowie odnosi się do historii i przedstawia Pietę Michnowską, grafika w Ostojowie to kościół parafialny pw. św. Alojzego Orione, wzniesiony wspólnym wysiłkiem parafian, a w Mostkach – bryła historycznego dworku, w którym aktualnie mieści się Wiejski Dom Kultury.

Autorem projektu graficznego nowych tablic jest suchedniowianin – Radosław Kowalik - artysta, animator kultury i społecznik. W ubiegłym roku zaprojektował i wykonał serię oryginalnych, suchedniowskich pocztówek.  Jego autorskie projekty – zarówno graficzne jak i społeczne – cieszą się sympatią dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności, a także - coraz częściej - przykuwają uwagę regionalnych i ogólnopolskich mediów.

Mamy nadzieję, że tablice spodobają się Mieszkańcom i Gościom!


Komentarze

+6Moim Zdaniem2021-01-05 21:44#5
Rogacze witają i żegnają :lol:
Cytuj
+9@2021-01-05 12:01#4
Ale chała :D ..... i ta kolorystyka!!!
Cytuj
+10jemiolswietokrzyski2021-01-05 10:15#3
to jest miś na miarę naszych możliwości :D
Cytuj
+10xD2021-01-04 17:57#2
A tak swoją drogą może warto pokazać publicznie rozliczenia z tych wszystkich projektów które Radziu realizował, co? Pieniążki poleciały, koszty zniwelowane do minimum, kieszeń napchana i wszyscy zadowoleni co? A to jednak publiczne pieniądze, jak masz jaja to przedstaw ile na nich zarobiłeś hipokryto jeden. Albo dokończ to coś pozaczynał (jak tam murale ptaszków?)

PS: Burmistrz zauważył po fakcie, że witacze są za małe - powiem jedynie: w porę! I oczywiście deklaruje ich wymianę w przyszłości na większe. Nie ma to jak dwa razy wywalić pieniądze w błoto.
Cytuj
+10xD2021-01-04 17:56#1
Całkowity brak poszanowania dla społeczności! O ile dobrze pamiętam to od 3 lat w przestrzeni publicznej gorąco był poruszany temat witaczy w Suchedniowie. W ostatnich tygodniach dyskusja przerodziła się u niektórych w czyny. Tylko, że wszyscy chcieli debaty, a tu proszę... nikt nikogo o zdanie nie zapytał po prostu łup i są! A ja się pytam na jakiej podstawie został wybrany akurat projekt Radka? Projekt który jest żenujący - ale o tym może zaraz. Czemu nie było otwartego konkursu lub chociaż dyskusji z mieszkańcami czego oni oczekują? Nepotyzm jak był tak widzę dalej mocno trzyma za gębę całą gminę, nie pierwszy już raz Burmistrz wyrzuca pieniądze (nasze pieniądze!) w błoto na "promocje miejscowości". No właśnie, może teraz o samych witaczach - pomijam już fakt, że to mizerna podróbka fantastycznych dzieł Ryszarda Kai. Rozumiem, że komuś może się podobać ten bezczelnie kopiowany styl na odwal się, więc tę kwestie pozostawmy, a skupmy się na ich funkcjonalności...

Witacze są ZA MAŁE! W ogóle nie przykuwają uwagi, do tego nijak się mają do miejsc które mają niby reprezentować - chyba tylko Michniów w tym wszystkim się broni. Napisy też malutkie, brak kontrastu, w ogóle nie czytelne. Napis na Suchedniowie chyba zachęca by jak najszybciej stąd uciec i pojechać w głąb tych gór świętokrzyskich - kto by chciał w bramie stać? Zmarnowane pieniądze i tyle. Pomijając fakt, że pan "artysta" ma chyba zapisany projekt w gimpie w którym sobie tylko zmienia napisy... wszystko na jedno kopyto, ciągle to samo. Jak nie pocztówki, to przystanki w Starachowicach to teraz te nieszczęsne witacze. Tak, pewnie, niech wszędzie będzie to samo, do tego to samo kradzione. Niby miesiąc pracy było nad tymi witaczami - grubo. Tak długo zajmuje Ci wymyślenie tych super sloganów Radziu? Bo nie powiesz mi, że graficznie tyle nad tym barachłem siedziałeś, szczególnie, że to cały czas jest ten sam motyw jak wspomniałem.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Al. Tysiąclecia do przebudowy za środki z FIL…

Opublikowano: 17.01.2021 08:37

Komentarzy: 3

Gratulacje dla Krzysztofa Ratajskiego

Opublikowano: 16.01.2021 19:29

Komentarzy: 4

XXII Zimowa Akademia Karate zakończona

Opublikowano: 15.01.2021 21:30

Komentarzy: 0

Rodziła bliźniaki, do szpitala pojechała radi…

Opublikowano: 15.01.2021 09:50

Komentarzy: 6

Przygotowania do termomodernizacji czterech b…

Opublikowano: 15.01.2021 09:03

Komentarzy: 5

Skarżyscy strażacy podsumowali 2020 rok

Opublikowano: 15.01.2021 08:49

Komentarzy: 0

Włamywacz i plazma

Opublikowano: 14.01.2021 18:17

Komentarzy: 0

Pożar w wieżowcu przy ul. Piłsudskiego

Opublikowano: 13.01.2021 21:39

Komentarzy: 0

Rywalizowali o finał wojewódzki pucharu preze…

Opublikowano: 13.01.2021 15:33

Komentarzy: 0

Unijne wsparcie dla skarżyskiego szpitala

Opublikowano: 13.01.2021 12:27

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne