17.01.2021 Ostatnia aktualizacja 08:26, 17.01.2021

W skarżyskim szpitalu wykonano pierwsze szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

Autor:
ZOZ Skarżysko
Opublikowano: 30 Gru 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W dniu dzisiejszym, w przeddzień Sylwestra, w Zespole Opieki Zdrowotnej   w Skarżysku – Kamiennej zostały wykonane pierwsze szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.To pierwsza grupa z tzw. „grupy zero”, czyli pracownicy szpitala szczepieni w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 dla pracowników ochrony zdrowia.

W ciągu dnia zaszczepiono ok. 40 osób: to pracownicy medyczni, w tym: Naczelna Pielęgniarka, Pielęgniarka odpowiedzialna za zakażenia epidemiologiczne w palcówce, ale też i szef lecznicy - Pan Leszek Lepiarz.

Do szczepienia zostali zakwalifikowani po badaniu lekarza, a samo szczepienie wykonywane było przez pielęgniarki posiadające niezbędne uprawnienia i kwalifikacje w dziedzinie szczepień.

Należy dodać, że skarżyski szpital został umieszczony w wykazie szpitali „węzłowych”, w którym będą wykonywane szczepienia pracowników sektora ochrony zdrowia oraz innych grup priorytetowych. 

Zaszczepione osoby czują się dobrze i nie skarżą się na żadne dolegliwości. 


Komentarze

-4Anton2021-01-09 02:50#19
Cytuję mieszkaniec:

poczytaj sobie następujące akty prawne:
-ustawa o działalności leczniczej
-ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych
-ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych
-ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania społeczno-gospodarczym skutkom COVID-19
-ustawa w zakresie systemu ochrony zdrowia związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
-Narodowy Program Szczepień
i jeśli jesteś w stanie zrozumieć to co przeczytałeś możesz dyskutować, a nie pisać dyrdymały na poziomie ucznia z 4. klasy podstawówki, za przeproszeniem ucznia

Jeszcze ci kilka dyrdymałkow napisze.
Wiesz, że od 9 grudnia 2020 roku mamy Pelnomocnika Rządu ds.Narodowego programu szczepień ...
i jest nim M. Dworczyk? Sprawdź paragraf 2 Rozporządzenia RM w tej sprawie.
Wiesz, że ten Narodowy Program Szczepień to jego wymysł? On w Dzienniku Ustaw jest opublikowany, czy może w Monitorze Polskim a może w Dzienniku Urzędowym?
Podaj publikację. Ja uczniak, nie mogę tego znaleźć.
To nie jest akt prawny, ale minister obecnego rządu tego nie wie? A to 43 strony? ;-) z okładkami.
Myśli chyba, że to dyrdymałki? Jak uczniak, ale z TRZECIEJ klasy? Podstawówki oczywiście.
Cytuj
0mieszkaniec2021-01-08 18:34#18
Cytuję Anton:
Cytuję mieszkaniec:
Anton, a znasz powiedzenie o tabace w rogu?

Oczywiście, bo kto go nie zna.
Wiem, że sytuacja związana z zarządzaniem i kierowaniem służbą zdrowia nie jest prosta....
Sam chyba widzisz tę mizerię choćby w organizacji punktów szczepień na covid i sam proces organizacyjny szczepień.
Zamiast obecnie to testować ( czyli już szczepić ) i wprowadzać nowsze i lepsze rozwiązania organizacyjne oni czekają nie wiadomo na co? Widzisz jaka jest sytuacja w Skarżysku. Są jedynie na chwilę obecną DWA punkty szczepień. Przecież to woła "o pomstę do nieba"!!!
Nikt za nas Polków tego nie zrobi. Od tego jest rząd. To zadanie rządu organizować tak masowe szczepienia. Przyznam jednak, że możliwym jest, że zrzucone to będzie na samorządy. Z czystego lenistwa i nie brania odpowiedzialności w razie wystąpienia nieprawidłowości.
Nie przyjedzie tu Amerykanin, Niemiec, Anglik, czy Rosjanin by nas szczepić. Nikt za nas Polaków tego nie zrobi.

poczytaj sobie następujące akty prawne:
-ustawa o działalności leczniczej
-ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych
-ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych
-ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania społeczno-gospodarczym skutkom COVID-19
-ustawa w zakresie systemu ochrony zdrowia związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
-Narodowy Program Szczepień
i jeśli jesteś w stanie zrozumieć to co przeczytałeś możesz dyskutować, a nie pisać dyrdymały na poziomie ucznia z 4. klasy podstawówki, za przeproszeniem ucznia
Cytuj
-2Anton2021-01-08 12:03#17
Cytuję mieszkaniec:
Anton, a znasz powiedzenie o tabace w rogu?

Oczywiście, bo kto go nie zna.
Wiem, że sytuacja związana z zarządzaniem i kierowaniem służbą zdrowia nie jest prosta. Jednak moim zdaniem jest za dużo chaosu i nieudolności organizacyjnej. Weź sam tylko pod uwagę zakup maseczek, respiratorów, organizację szpitali tymczasowych i inne działania rządzących państwem i tym ministerstwem. Dużo działań pokazowych, typowo propagandowych by umiejętnie pokazać się a to na tle największego samolotu transportowego świata, a to na tle stadionu a jakże narodowego w Warszawie, albo na tle magazynów rezerw materiałowych, których siedzibę powinno znać ograniczona ilość osób.
Sam chyba widzisz tę mizerię choćby w organizacji punktów szczepień na covid i sam proces organizacyjny szczepień.
Zamiast obecnie to testować ( czyli już szczepić ) i wprowadzać nowsze i lepsze rozwiązania organizacyjne oni czekają nie wiadomo na co? Widzisz jaka jest sytuacja w Skarżysku. Są jedynie na chwilę obecną DWA punkty szczepień. Przecież to woła "o pomstę do nieba"!!!
Nikt za nas Polków tego nie zrobi. Od tego jest rząd. To zadanie rządu organizować tak masowe szczepienia. Przyznam jednak, że możliwym jest, że zrzucone to będzie na samorządy. Z czystego lenistwa i nie brania odpowiedzialności w razie wystąpienia nieprawidłowości.
Nie przyjedzie tu Amerykanin, Niemiec, Anglik, czy Rosjanin by nas szczepić. Nikt za nas Polaków tego nie zrobi.
Cytuj
+5mieszkaniec2021-01-07 16:59#16
Anton, a znasz powiedzenie o tabace w rogu?
Cytuj
-6Anton2021-01-07 11:44#15
Cytuję mieszkaniec:
Cytuję handzia55:
Anton, nie pomyliłeś się nic a nic. Ja też sprawdziłam te dane.Nie mogę zrozumieć dlaczego nie będzie szczepień w dużych, nowoczesnych przychodniach na terenie Skarżyska (Przychodnia Kolejowa, Medicus, i inne) a wyznaczyli jakieś dziury, w miejscach gdzie diabeł mówi dobranoc. Nie pojmuję dlaczego na ten temat milczą władze miasta, radni i posłowie. W lokalnych portalach ten temat też nie istnieje. Jaki wniosek z tego wynika? Skarżysko skazane jest na wymarcie i wszyscy sie z tym pogodzili.

Punktów szczepień nikt nie wyznacza, tylko uprawnione placówki służby zdrowia zgłaszają swoją gotowość wykonania szczepień. I taki jest właśnie stosunek naszych przychodni ( Medicus, na Zielnej, OLK, Alfa itd...)do naszego zdrowia. Teleporady i zamknięcie dla szczepień swoich pacjentów. Niech zrobią to inni, a nie wybrani przez nas, nasi lekarze pierwszego kontaktu.

Jednym słowem stwierdzasz, że państwo mówi "to nie moja sprawa, zorganizujcie sobie sami punkty szczepień" ?
Dobrze Cie zrozumiałem?
Państwo to mówi, polskie państwo to mówi, polski rząd to mówi?
Ciekawy - nie mylić z nickiem - jestem, czy ludzie wiedzą, ile osób minimalnie ma zaszczepić tygodniowo, czy miesięcznie taki punkt szczepień według przepisów ministerstwa zdrowia?
Cytuj
+11mieszkaniec2021-01-06 12:17#14
Cytuję handzia55:
Anton, nie pomyliłeś się nic a nic. Ja też sprawdziłam te dane.Nie mogę zrozumieć dlaczego nie będzie szczepień w dużych, nowoczesnych przychodniach na terenie Skarżyska (Przychodnia Kolejowa, Medicus, i inne) a wyznaczyli jakieś dziury, w miejscach gdzie diabeł mówi dobranoc. Nie pojmuję dlaczego na ten temat milczą władze miasta, radni i posłowie. W lokalnych portalach ten temat też nie istnieje. Jaki wniosek z tego wynika? Skarżysko skazane jest na wymarcie i wszyscy sie z tym pogodzili.

Punktów szczepień nikt nie wyznacza, tylko uprawnione placówki służby zdrowia zgłaszają swoją gotowość wykonania szczepień. I taki jest właśnie stosunek naszych przychodni ( Medicus, na Zielnej, OLK, Alfa itd...)do naszego zdrowia. Teleporady i zamknięcie dla szczepień swoich pacjentów. Niech zrobią to inni, a nie wybrani przez nas, nasi lekarze pierwszego kontaktu.
Cytuj
+21handzia552021-01-05 14:21#13
Anton, nie pomyliłeś się nic a nic. Ja też sprawdziłam te dane.Nie mogę zrozumieć dlaczego nie będzie szczepień w dużych, nowoczesnych przychodniach na terenie Skarżyska (Przychodnia Kolejowa, Medicus, i inne) a wyznaczyli jakieś dziury, w miejscach gdzie diabeł mówi dobranoc. Nie pojmuję dlaczego na ten temat milczą władze miasta, radni i posłowie. W lokalnych portalach ten temat też nie istnieje. Jaki wniosek z tego wynika? Skarżysko skazane jest na wymarcie i wszyscy sie z tym pogodzili.
Cytuj
-9Karma2021-01-05 13:07#12
Karma wróci i do pracowników SOR za to jacy są nie empatyczni dla pacjentów czy młodszych czy starszych . Nie wiem jakie trzeba mieć znajomosci , czy znac dyrektora i mieć brązowy język czy znac prezydenta i jego konkubinę żeby być dobrze traktowanym na szpitalnym oddziale ratunkowym w Skarżysku . Mocniejszy szczep covid juz się zbliża . Południowo afrykański oby was nie tompnelo ! Ale pokazówka dobrze urządzona ! Jesteśmy zaczepieni jesteśmy zajebisci :D a języki brązowe !!!! Pani z S-klasy spod szpitala niech się nie szczepi , bo i tak Cię karma złapie i zgniecie !!!! Nie wychowana nie uprzejma wielka pani doktor za dychę która raczej nigdy nie znała przysięgi hipokratesa a wagarowała chyba na zajęciach z etyki lekarskiej . Co na karcie i informacyjnej byki jak z podstawówki robi ! Aż się ludzie w Polsce śmieją z innych poradni specjalistycznych kto na tej weterynarii sorowskiej tam pracuje !!! Moja noga tam nie postanie nigdy , wole umrzeć w domu z bliskimi niż bez jakiejkolwiek pomocy na sorze czy nawet kubka wody i bez bliskich No chyba ze z panem radnym wielkim co odwiedził potrąconą przez siebie samego kobietę !!!! Ewenement to wejść teraz do szpitala do chorego . Ale trzeba być z PISu chyba żeby ta sztuka się udała ...
Cytuj
+10Nostromo2021-01-05 12:52#11
Anna Chmielewska napisała:
A na co ta szczepionka ?? bo nie widać jej nazwy.
Moja Droga na upierz, na upierz!!!!!!!!
Z rtęcią i z płodów kosmitófffffffffffffff!!!!!!!!!!!!!!!
Cytuj
+2Anton2021-01-05 12:47#10
Tak sobie liczę niech będzie 100 szczepień dziennie w jednym punkcie dla uproszczenia przez 20 dni roboczych w miesiącu to da jedynie 2000 zaszczepionych osób. Czyli będzie trzeba około JEDNEGO ROKU by zaszczepić 25 000 ludzi ( mieszkańców Skarżyska) jedną dawką szczepionki.
Przypomnę, że szczepionka właściwa składa się z dwóch dawek.
Czyli według mojego szybkiego wyliczenia potrzebne będzie ok. DWÓCH LAT na zaszczepienie populacji miasta Skarżysko-Kamienna.
Jeżeli się pomyliłem proszę o poprawienie.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Al. Tysiąclecia do przebudowy za środki z FIL…

Opublikowano: 17.01.2021 08:37

Komentarzy: 3

Gratulacje dla Krzysztofa Ratajskiego

Opublikowano: 16.01.2021 19:29

Komentarzy: 4

XXII Zimowa Akademia Karate zakończona

Opublikowano: 15.01.2021 21:30

Komentarzy: 0

Rodziła bliźniaki, do szpitala pojechała radi…

Opublikowano: 15.01.2021 09:50

Komentarzy: 6

Przygotowania do termomodernizacji czterech b…

Opublikowano: 15.01.2021 09:03

Komentarzy: 5

Skarżyscy strażacy podsumowali 2020 rok

Opublikowano: 15.01.2021 08:49

Komentarzy: 0

Włamywacz i plazma

Opublikowano: 14.01.2021 18:17

Komentarzy: 0

Pożar w wieżowcu przy ul. Piłsudskiego

Opublikowano: 13.01.2021 21:39

Komentarzy: 0

Rywalizowali o finał wojewódzki pucharu preze…

Opublikowano: 13.01.2021 15:33

Komentarzy: 0

Unijne wsparcie dla skarżyskiego szpitala

Opublikowano: 13.01.2021 12:27