20.01.2021 Ostatnia aktualizacja 16:04, 20.01.2021

Parkometr przy Lidlu na Moniuszki już działa, za brak biletu możesz słono zapłacić

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 02 Gru 2020
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Od środy, 2 grudnia, przy sklepie sieci Lidl przy ul. Moniuszki w Skarżysku – Kamiennej działa parkometr. Każdy klient, który przyjechał na zakupy, będzie musiał pobrać darmowy bilet (na pierwsze 1,5 h), w przypadku braku biletu musi liczyć się z wysoką opłatą za jego brak

Przy sklepie sieci Lidl przy ul. Moniuszki postawiono dwa parkometry. Oznacza to, że każdy, kto zaparkuje auto na parkingu przy sklepie musi posiadać bilet. Pierwsze 90 minut parkowania będzie gratisowe, ale jest jeden warunek, trzeba pobrać z parkometru bezpłatny bilet i umieścić go w widocznym miejscu za szybą samochodu. Brak takiego biletu wiąże się z opłatą karną w wysokości 95 złotych. Warto o tym pamiętać, bo chwila gapiostwa może nas słono kosztować.

Po 90 minutach bezpłatnego parkowania, każda kolejna godzina kosztuje 3 złote. Opłatę można uiścić poprzez specjalną aplikację, kartą lub gotówką.

Korzystający z Parkingu zobowiązany jest z góry uiścić opłatę parkometrową określoną w cenniku odpowiednią dla danego planowanego czasu postoju pojazdu lub pobrać darmowy bilet .

Maksymalny nieprzerwany czas postoju wynosi 2 dni, po upływie terminu korzystający z parkingu zobowiązany jest pojazdem opuścić teren parkingu.




Komentarze

0stach2020-12-21 20:12#21
A co, gdy przyjadę odebrać paczkę z paczkomatu? Nic się o takim fakcie nie mówi.
Cytuj
+5Ijon_Tichy2020-12-08 09:37#20
Cytuję grazynajanuszowa:
w zaścianku ludzie nie lubią zmian, obśmiali i wyhejtowali buspasy, które mają być na nowej piłsudskiego a dziwisz się że biletomat na prywatnym lidlu traktują jak zamach stanu
pewnie kupił janusz niemieckiego grata i trzymał na lidlu nocami żeby zaoszczędzić na parkingu a teraz jest lament bo trza będzie parkować na krzywego przy biedronce...

Nie mieszajmy tematu planowanych buspasów na Piłsudskiego z parkingiem przy Lidlu - to dwie kompletnie różne sprawy z różnych powodów. Wystarczy podać podstawowy - tamto to inwestycja publiczna, tu - własność prywatna.

Ogólnie jeżeli parking jest własnością prywatną, to właściciel ustala zasady korzystania z niego i to właściwie zamyka temat. Jeśli zapisze sobie w regulaminie, że parkować mogą tylko białe samochody, albo że opłata za brak biletu parkingowego wynosi 1 000 000 zł, to jego prawo. I nie musi się to komukolwiek podobać.
Cytuj
+3Imię2020-12-08 08:38#19
Cytuję suchedniowianin:

Tak tak...plac prywatny...warto o tym pamiętać, zwłaszcza jak dziura powstanie w drodze dojazdowej, sygnalizacja świetlna nawali itp...regulaminu nie czytałem jeszcze, ale ciekawi mnie jak została w regulaminie rozwiązana spraw parkowania dla robiących zakupy osób niepełnosprawnych, zwłaszcza mających problemy w poruszaniu się.

Te parkingi pod sklepami typu Lidl, Kaufland i inne galerie są dużo lepiej utrzymane niż drogi w mieście. Zawsze odśnieżone. A po Skarżysku jeździsz całą zimę po rozjeżdżonym śniegu bo grubas oszczędza.
A jeśli uszkodzisz auto na takim parkingu to wzywasz Policję i zgłaszasz szkodę do ubezpieczyciela. Problemu z wypłata nie ma. W przeciwieństwie do szkody na ulicach w Skarżysku. Odwlekanie w nieskończoność, spychologia i to ty musisz urzedasom udowodnić czy to droga gminna czy powiatowa , a jak już się dowiesz kto jest ubezpieczycielem to ci odpisze, że mogłeś jechać inną trasą. I zamiast dostać kasę za felgę i oponę to czytasz w piśmie: "... w związku z powyższym przyczynił się pan do powstania szkody co skutkuje odpowiedzialnością ubezpieczyciela w wysokości 30% za powstałe szkody".
Kto miał szkodę na ulicach gminy i do czynienia z Wartą ten wie. A grubas ma to gdzieś i umywa ręce bo to go nie dotyczy.
Cytuj
-6suchedniowianin2020-12-07 21:02#18
[quote name="Sprzątacz"Puknij się w baniak i otwórz swoje podwórko dla sąsiadów za darmo , bo mają po 6 samochodów i małe podwórka . Pod kościołem to stoisz ok. godz. i za to wrzucasz na tacę . To taka dobrowolna opłata postojowa , no chyba , że jesteś z ; Tych - Tych ; i masz za friko wszelkie posługi . ) . Czy to tak trudno zrozumieć , że to prywatny plac ?. Nikt od Ciebie nie wyciąga ostatniego grosza , 1,5 godziny masz na zakupy , a jak Ci nie pasuje to rób zakupy w kaszanowie to i na paliwie zaoszczędzisz .
Tak tak...plac prywatny...warto o tym pamiętać, zwłaszcza jak dziura powstanie w drodze dojazdowej, sygnalizacja świetlna nawali itp...regulaminu nie czytałem jeszcze, ale ciekawi mnie jak została w regulaminie rozwiązana spraw parkowania dla robiących zakupy osób niepełnosprawnych, zwłaszcza mających problemy w poruszaniu się.
Cytuj
+5Sprzątacz2020-12-07 20:02#17
Cytuję suchedniowianin:
Dochodzimy do momentu kiedy od mieszkańców pragnie się wyciągnąć ostatnią złotówkę z portfela...płatny parking przed blokiem, płatny parking przed sklepem...za chwilę będzie płatny parking przed kościołem i cmentarzem...

Puknij się w baniak i otwórz swoje podwórko dla sąsiadów za darmo , bo mają po 6 samochodów i małe podwórka . Pod kościołem to stoisz ok. godz. i za to wrzucasz na tacę . To taka dobrowolna opłata postojowa , no chyba , że jesteś z ; Tych - Tych ; i masz za friko wszelkie posługi . ) . Czy to tak trudno zrozumieć , że to prywatny plac ?. Nikt od Ciebie nie wyciąga ostatniego grosza , 1,5 godziny masz na zakupy , a jak Ci nie pasuje to rób zakupy w kaszanowie to i na paliwie zaoszczędzisz .
Cytuj
+2grazynajanuszowa2020-12-07 14:59#16
Cytuję Mendeley:
Prowadzę sklep pod który podjeżdża dużo klientów ale również tzw. janusze którzy parkują na mojej nieruchomości swoje strucle bo akurat "tam jest wolne". Świątek, piątek i niedziela. Teren nie ma szlabanu ani bramy ale jest ogrodzony.
Wprowadziłem opłaty za parkowanie powyżej 1h i sprawa sama się rozwiązała. To jest prywatna nieruchomość na której zasady ustala właściciel. Jeżeli ktoś się nie umie podporządkować to dostaje "mandat" - po prostu zewnętrzna firma bardzo chętnie ściągnie z takiego delikwenta należność. Mi wystarczy podpisana umowa na obsługę parkingu i samo się kręci. Prośby i groźby nie działają to przynajmniej mam święty spokój z takimi którzy dalej szukają "podstawy prawnej". Może parę złotych to kosztuje ale zwraca się kilkukrotnie z "mandatów". A wy niepokorni dalej zastanawiajcie się kto będzie wystawiał mandaty... Z bydłem trzeba rozmawiać jak z bydłem, a bileciki to taki elektryczny pastuch :) Nie podoba się to twój problem. Jakoś w galeriach handlowych bierzecie bilety na wjeździe... No nic, w dzisiejszych czasach opłaca się być głupkiem bo głowy nie trzeba wysilać, za darmo coś zawsze dadzą bo przecież mi się należy! G***o się należy, ani miejsce pod lidlem, ani nic innego na co sam/sama nie zapracowałeś. Mili Państwo, głowa do góry - natura sama sobie z tym poradzi i odsieje.


w zaścianku ludzie nie lubią zmian, obśmiali i wyhejtowali buspasy, które mają być na nowej piłsudskiego a dziwisz się że biletomat na prywatnym lidlu traktują jak zamach stanu
pewnie kupił janusz niemieckiego grata i trzymał na lidlu nocami żeby zaoszczędzić na parkingu a teraz jest lament bo trza będzie parkować na krzywego przy biedronce...
Cytuj
+15Mendeley2020-12-07 08:48#15
Prowadzę sklep pod który podjeżdża dużo klientów ale również tzw. janusze którzy parkują na mojej nieruchomości swoje strucle bo akurat "tam jest wolne". Świątek, piątek i niedziela. Teren nie ma szlabanu ani bramy ale jest ogrodzony.
Wprowadziłem opłaty za parkowanie powyżej 1h i sprawa sama się rozwiązała. To jest prywatna nieruchomość na której zasady ustala właściciel. Jeżeli ktoś się nie umie podporządkować to dostaje "mandat" - po prostu zewnętrzna firma bardzo chętnie ściągnie z takiego delikwenta należność. Mi wystarczy podpisana umowa na obsługę parkingu i samo się kręci. Prośby i groźby nie działają to przynajmniej mam święty spokój z takimi którzy dalej szukają "podstawy prawnej". Może parę złotych to kosztuje ale zwraca się kilkukrotnie z "mandatów". A wy niepokorni dalej zastanawiajcie się kto będzie wystawiał mandaty... Z bydłem trzeba rozmawiać jak z bydłem, a bileciki to taki elektryczny pastuch :) Nie podoba się to twój problem. Jakoś w galeriach handlowych bierzecie bilety na wjeździe... No nic, w dzisiejszych czasach opłaca się być głupkiem bo głowy nie trzeba wysilać, za darmo coś zawsze dadzą bo przecież mi się należy! G***o się należy, ani miejsce pod lidlem, ani nic innego na co sam/sama nie zapracowałeś. Mili Państwo, głowa do góry - natura sama sobie z tym poradzi i odsieje.
Cytuj
0Karta Wiza2020-12-06 22:48#14
A drugi płatny parking ma być podobno za chwilę u Karbownika. Właśnie przymierzali słupek i znak. Pięknie, to też teren prywatny ?
Cytuj
+5Imię2020-12-06 15:50#13
Cytuję Tyson:

Mylisz pojęcia (...)

To tobie się coś pomieszało i prywatny teren chcesz traktować jako swój prywatny. Płacisz za ten teren? Nie. Więc zrób zakupy i zaparkuj w swoim garażu. Nie masz bo mieszkasz w bloku i nie masz swojego miejsca parkingowego? To nie zajmuj ogólnodostępnych terenów, nie traktuj ich jak swoje prywatne bo ja też się dokładam do utrzymania twojego miejsca parkingowego poprzez podatki, które tutaj płacę. A ty do mojego nawet groszem. Taka jest różnica, której nie rozumiesz.
Wykup sobie prywatny parking na prywatnym terenie i wszystko będzie ok. A nie zachowuj się jak cebulak.
Cytuję Tyson:

a wystarczy po godzinie zamknięcia sklepu spisać auta zaparkowane na parkingu Lidla i wezwać odpowiedni organ a nie urządzac szopki z biletami

Zaplacisz tym ludziom za nadgodziny w pracy? Przecież ktoś musi poczekać, spisać, zadzwonić, poczekać na przyjazd Policji. Za darmo ma to ktoś robić? Poza tym dlaczego ktoś ma marnować swój cenny czas na zajmowanie się cebulakami, którzy wszystko traktują jako swoją własność?
Zejdź cebulaku na ziemię i spójrz dalej niż czubek twego nosa lub koniec twojej maski samochodu.
Cytuj
-7suchedniowianin2020-12-06 11:37#12
Dochodzimy do momentu kiedy od mieszkańców pragnie się wyciągnąć ostatnią złotówkę z portfela...płatny parking przed blokiem, płatny parking przed sklepem...za chwilę będzie płatny parking przed kościołem i cmentarzem...
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Pożałują głupoty !

Opublikowano: 20.01.2021 16:37