05.12.2020 Ostatnia aktualizacja 17:44, 04.12.2020

Trwają prace przy remoncie dworca kolejowego w Skarżysku, parking P+R już gotowy

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 21 Lis 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Jeszcze w tym  roku mają zakończyć się prace przy przebudowie dworca kolejowego w Skarżysku-Kamiennej. W wyniku przeprowadzonych robót odnowiona zostanie elewacja, a zmianie ulegnie układ funkcjonalny pomieszczeń oraz architektura wnętrz.  Inwestycję za blisko 30 mln na zlecenie PKP S.A. (sfinansowaną ze środków własnych i Programu Operacyjnego Polska Wschodnia) realizuje konsorcjum SKB S.A. i SKB Budownictwo sp. z o.o. Ostatnio na placu budowy byliśmy z aparatem we wrześniu br. , dziś prace posuwają się do przodu i jest duża szansa, że zakończą się w terminie. 

95-letni budynek dworca objęty jest ochroną konserwatorską. Projekt przebudowy zakłada przywrócenie historycznej formy obiektu wraz z kompleksową renowacją elewacji, wymianą pokrycia dachowego, rozbiórką wtórnej przybudówki stanowiącej obecne wejście do części piwnicy. Planowane jest odtworzenie attyk, gzymsów, balustrad oraz wymiana stolarki.

Obiekt ma stać się nie tylko bardziej nowoczesny i funkcjonalny, ale i (dzięki instalacji monitoringu) ma wzrosnąć w nim i w jego bezpośredniej okolicy poziom bezpieczeństwa. Podróżni będą mogli korzystać z czytelnego systemu informacji, a budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i z ograniczonymi możliwościami poruszania się (pojawi się m.in. pochylnia dla osób niepełnosprawnych, ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących oraz mapy tyflograficzne). 
Prace przy przebudowie dworca przebiegają bez przeszkód.  Wymieniono już praktycznie całe pokrycie dachowe, wszystkie okna oraz pomalowano część elewacji od strony peronów.  

W środku budynku budowana jest dodatkowa klatka schodowa pomiędzy poziomem parteru budynku i piwnicy umożliwiająca w przyszłości połączenie z pieszym tunelem podziemnym pod torami, który ma powstać do końca 2022 roku. 

Obecnie trwają roboty przy elewacji od strony ulicy Niepodległości oraz prace w środku. 

W ramach inwestycji (tuż obok ulicy Towarowej) jest już prawie gotowy parking „park&ride” („Parkuj i Jedź”) dla 114 samochodów ( w tym 11 miejsc dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się) oraz dla pojazdów jednośladowych. Parking wyposażony będzie w stację ładowania samochodów elektrycznych, oświetlenie oraz  monitoring wizyjny.


Komentarze

+2popieram2020-11-26 12:27#15
Cytuję Darkus:
Myślę, że za mało miejsca dla niepełnosprawnych na tej Towarowej, jeszcze z 10 by się przydało, bo przecież z tego parkingu na pociąg w obecnej sytuacji to bardzo blisko na wózku inwalidzkim.

Co racja to racja . Wyjmie się przęsło i patataj patataj przez torowiska do pociągu . Było zrobić normalny parking(zdrowy niech się przejdzie ), a dla niepełnosprawnych pod biedronką . W 2022 przemalować i zamienić funkcję .
Cytuj
+2wózkowy2020-11-25 12:47#14
Czyli od dworca jedziemy Niepodległości-wiadukt-1goMaja-Podjazdowa(w lewo)-Towarowa i już jestem na PARKINGU z miejscami dla niepełnosprawnych . Czekam aż ktoś się zlituje i mnie przeniesie przez kładkę nad torami , albo do 2022 jak będzie tunel + windy?+pochylnie (pojawią się z czary-mary ) + namioty z garkuchnią żeby Jaś doczekał . Ale elewacja , attyki, okna będą piękne , a zegar jeżeli będzie to znów nie będzie działał . Ładowarka też potrzebna bo w Sk-u mamy zatrzęsienie elektryków... w ZEORKU.( nie chciałem Was obrazić tylko podkreślić , że jak są w mieście ze 2wa ele.sam. to może i warto je sponsorować darmowym prądem ,a jak płatne to czy dolicza się za dystrybucję , przesył , abonament , OZE i co tam jeszcze w rachunkach ).Kilowat tani ale te dodatki to nas dobijają .
Cytuj
+3barbara.p2020-11-24 11:27#13
Cytuję skoczylas:
Cytuję barbara.p:
Ale przeciez mozna zdjac prezydenta ze stanowiska jest zbyt duzo podstaw by juz dalej nie pelnil swojej funkji bo niestety szkodzi w interesie miasta, wystarczy napisac w odpowiednie miejsce petycje, wszystko da sie zrobic. Mieszkancy zmobilizujcie sie, prawo jest po waszej stronie.

petycje? do kogo? pierwszego sekretarza KCPZPR? czy do naczelnika państwa?
zdjąć to można co najwyżej majtki i to też nie zawsze


Jak jest sie takim grubasem jak ty to na pewno jest problem ze sciagnieciem majtek
Cytuj
-3benedykt442020-11-24 09:44#12
Cytuję skoczylas:
Cytuję barbara.p:
Ale przeciez mozna zdjac prezydenta ze stanowiska jest zbyt duzo podstaw by juz dalej nie pelnil swojej funkji bo niestety szkodzi w interesie miasta, wystarczy napisac w odpowiednie miejsce petycje, wszystko da sie zrobic. Mieszkancy zmobilizujcie sie, prawo jest po waszej stronie.

petycje? do kogo? pierwszego sekretarza KCPZPR? czy do naczelnika państwa?
zdjąć to można co najwyżej majtki i to też nie zawsze


no jak do wodza pisdu :lol: wódz pisdu móc robić wszystko :D
Cytuj
-6skoczylas2020-11-23 18:38#11
Cytuję barbara.p:
Ale przeciez mozna zdjac prezydenta ze stanowiska jest zbyt duzo podstaw by juz dalej nie pelnil swojej funkji bo niestety szkodzi w interesie miasta, wystarczy napisac w odpowiednie miejsce petycje, wszystko da sie zrobic. Mieszkancy zmobilizujcie sie, prawo jest po waszej stronie.

petycje? do kogo? pierwszego sekretarza KCPZPR? czy do naczelnika państwa?
zdjąć to można co najwyżej majtki i to też nie zawsze
Cytuj
+11barbara.p2020-11-23 12:07#10
Ale przeciez mozna zdjac prezydenta ze stanowiska jest zbyt duzo podstaw by juz dalej nie pelnil swojej funkji bo niestety szkodzi w interesie miasta, wystarczy napisac w odpowiednie miejsce petycje, wszystko da sie zrobic. Mieszkancy zmobilizujcie sie, prawo jest po waszej stronie.
Cytuj
+16Absolutnie2020-11-23 08:50#9
Cytuję HAQ:
Cytuję Absolutnie:
Na którym zdjęciu lansuje się Kronig?
W którym miejscu tekstu artykułu jest jego wypowiedź lub opinia?
Pokażcie, gdzie to jest.

Na swoim profilu na FB https://www.facebook.com/PrezydentKonradKronig/posts/2803715619905175

Jeżeli tak, to dobry jest, dobry jest. :D :D
Kurcze a może on będzie startował na senatora a nawet na Prezydenta USA w najbliższej kadencji?
Sytuacja Skarżyska jest trudna, ale weź się Konradziku do roboty, bo po upływie kadencji nikt z tobą jako królem lansu nie będzie chciał rozmawiać.
Na plewy nikt się nie nabierze.
Cytuj
+9HAQ2020-11-23 08:00#8
Cytuję Absolutnie:
Na którym zdjęciu lansuje się Kronig?
W którym miejscu tekstu artykułu jest jego wypowiedź lub opinia?
Pokażcie, gdzie to jest.

Na swoim profilu na FB https://www.facebook.com/PrezydentKonradKronig/posts/2803715619905175
Cytuj
+11onzesko2020-11-23 06:52#7
Jak już jesteśmy przy nowopowstałym parkingu przy ul. Towarowej to trzeba przyznać, że najlepsze wrażenie na przyjezdnych robi to połączenie nowego ogrodzenia ze starym...jak na filmach u Bareji.
Cytuj
+10Darkus2020-11-22 23:40#6
Myślę, że za mało miejsca dla niepełnosprawnych na tej Towarowej, jeszcze z 10 by się przydało, bo przecież z tego parkingu na pociąg w obecnej sytuacji to bardzo blisko na wózku inwalidzkim.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Pożar lakierni w zakładzie stolarskim w Suche…

Opublikowano: 04.12.2020 18:44

Komentarzy: 0

Mikołaj z prezentami w Muzeum im. Orła Białeg…

Opublikowano: 04.12.2020 18:26

Komentarzy: 1

„Bezpieczna droga do szkoły 2020” - konkurs p…

Opublikowano: 04.12.2020 17:29

Komentarzy: 0

Wpadł jak śliwka w kompot

Opublikowano: 04.12.2020 17:08

Komentarzy: 0

„Stop koronawirusowi” – do skarżyskich jednos…

Opublikowano: 04.12.2020 17:02

Komentarzy: 0

Skatepark będzie oddany dopiero w marcu 2021…

Opublikowano: 03.12.2020 19:05

Komentarzy: 4

Zabrał, wyszedł, nie zapłacił

Opublikowano: 03.12.2020 15:24

Komentarzy: 0

Jak wybrać kuchenkę gazową?

Opublikowano: 03.12.2020 13:41