30.07.2021 Ostatnia aktualizacja 14:39, 30.07.2021

 

Ulica Leśna już gotowa

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 16 Lis 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Prace przy budowie ulicy Leśnej w Skarżysku-Kamiennej zostały zakończone. Wartość tej inwestycji to niemal 2,2 mln PLN (z czego 60% pokryło dofinansowanie pozyskane przez gminę z Funduszu Dróg Samorządowych). Ulica ma być oddana do użytku po odbiorach technicznych, być może nastąpi to  jeszcze w tym miesiącu. 
 
W ramach inwestycji pn. "Budowa ul. Leśnej w Skarżysku-Kamiennej" wykonane zostały m.in.:  jezdnia o nawierzchni z kostki kamiennej granitowej, chodniki o nawierzchni z płyt kamiennych granitowych, zjazdy indywidualne, miejsca postojowe, kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne, skrzyżowania z ul. Bankową oraz z al. Niepodległości i al. Tysiąclecia.

- Prace przy ulicy Leśnej zostały zakończone zgodnie z terminem. Odbiór drogi jest planowany na najbliższy czas - informuje Izabela Szwagierek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Skarżysku - Kamiennej. 
 
Warto także przypomnieć, że budowa ulicy Leśnej wpisuje się w koncepcję zagospodarowania terenu w narożu ulic: Tysiąclecia, Bankowej i Niepodległości, na którym ma powstać nowoczesny obiekt handlowo-usługowy, który w przyszłości ma zastąpić obecne Targowisko "Manhattan". 



Komentarze

+4jacekk2020-11-20 16:11#20
Wyjazd do ulicy Tysiaclecia z nakazem skretu w prawo oczywiscie zgadza sie, ale wyjazd do ulicy Bankowej z nakazem skretu w lewo to czysty debilizm.....
Cytuj
+1HAQ2020-11-18 15:48#19
Cytuję Tylko kostka brukowa:
Kostka brukowa jest właśnie trwalsza od Asfaltu - co Austriacy pod zaborami udowodnili. U nas na ulicy Robotniczej, zobaczcie droga budowana w zaborach a do tej pory kamienie sie trzymaja. I nie ma dziur.
Na Rejowie tez sie sprawdza po dzikiej stronie.
I napewno wytrzyma wiele pokoleń. A Asfalt wytrzymuje nowy max 10 lat i dziury
Szkoda pieniedzy na Asfalt ktory nie wytrzyma 10 lat. A po 10 latach i tak trzeba zmieniac


Piszesz o zupełnie różnych rodzajach bruku. Ul. Robotnicza jest wybrukowana kamieniem tzw kocimi łbami. Ul. Robotnicza nie powstała pod zaborami tylko w latach 20-tych XX w. Ulice w Skarżyku zaczęto utwardzać brukiem właśnie w latach 20-tych. Na niektórych były to właśnie kocie łby - np. Chłodna, a Kolejowa czy Piłsudskiego miały nawierzchnię z kostki bazaltowej - jej "górna" powierzchnia byla gładka w przeciwieństwie do kostki granitowej z Leśnej. Droga na dzika plażę to kostka betonowa - zupełnie inny świat....
Jak myślisz dlaczego nie buduje się autostrad z polbruku ?
Cytuj
-3Tylko kostka brukowa2020-11-18 13:53#18
Kostka brukowa jest właśnie trwalsza od Asfaltu - co Austriacy pod zaborami udowodnili. U nas na ulicy Robotniczej, zobaczcie droga budowana w zaborach a do tej pory kamienie sie trzymaja. I nie ma dziur.
Na Rejowie tez sie sprawdza po dzikiej stronie.
I napewno wytrzyma wiele pokoleń. A Asfalt wytrzymuje nowy max 10 lat i dziury
Szkoda pieniedzy na Asfalt ktory nie wytrzyma 10 lat. A po 10 latach i tak trzeba zmieniac
Cytuj
+4Journalists2020-11-17 20:46#17
Cytuję Broda:
Cytuję Kocie łby:
Kocie łby w 21 wieku. Jak po tym iść. Seniorzy zęby wybiją. Nie stać nas na asfalt !!! Cofamy się w rozwoju.

W tej namolnej propagandzie to chyba już całkowicie odjechałeś.
Jeździsz do Kielc do "roboty za .... złoty" to jak będziesz miał przerwę w Wydziale Propagandy idź dotleń móżdżek na Sienkiewicza i popatrz pod swoje nogi. Otwórz je szeroko i zobaczysz jak okiem sięgnął kocie łby . Tylko wyczyść swoje buty (chyba, że będziesz na bosaka ) :lol: !
W XXI wieku a kocie łby, niby na "sienkiewce"!!!!!!!!! Jak ty się nie wstydzisz pisząc takie brednie!!!!!


Nawet i w tym artykole prezydent Skarzyska pisze sam sobie komentarze....
Cytuj
+2syf2020-11-17 16:29#16
ulica lesna numer zachlapany.... ale wieje wiocha bezguscie
Cytuj
+5Mr.K2020-11-17 16:16#15
Drodzy mieszkancy sami wbraliscie mnie na nowa kadencje wiec jeszcze mam kilka lat pierdz enia w stolek
Cytuj
+1Broda2020-11-17 14:00#14
Cytuję Kocie łby:
Kocie łby w 21 wieku. Jak po tym iść. Seniorzy zęby wybiją. Nie stać nas na asfalt !!! Cofamy się w rozwoju.

W tej namolnej propagandzie to chyba już całkowicie odjechałeś.
Jeździsz do Kielc do "roboty za .... złoty" to jak będziesz miał przerwę w Wydziale Propagandy idź dotleń móżdżek na Sienkiewicza i popatrz pod swoje nogi. Otwórz je szeroko i zobaczysz jak okiem sięgnął kocie łby . Tylko wyczyść swoje buty (chyba, że będziesz na bosaka ) :lol: !
W XXI wieku a kocie łby, niby na "sienkiewce"!!!!!!!!! Jak ty się nie wstydzisz pisząc takie brednie!!!!!
Cytuj
+5SK2020-11-17 12:53#13
Aż się prosi o drzewa na tej pustyni!
Cytuj
+14HAQ2020-11-17 12:34#12
Cytuję Kocie łby:
Kocie łby w 21 wieku. Jak po tym iść. Seniorzy zęby wybiją. Nie stać nas na asfalt !!! Cofamy się w rozwoju.

"kocie łby" to inny rodzaj nawierzchni brukowanej


Inna sprawa, że asfalt byłby tańszy, a w przypadku tej ulicy, która nie musi być reprezentacyjna także praktyczniejszy ponieważ o ile kostka granitowa sama w sobie jest trwała to jest materiałem bardzo wymagającym trwałośc całej nawierzchni zależy od dokładnego ułożenia.
Cytuj
+14Jeden z miliona2020-11-17 11:31#11
Dobrze że to ostatnia kadencja Konrada K. Który tylko sie lansuje zdalnie.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Groźny wypadek na S7 w Suchedniowie

Opublikowano: 30.07.2021 15:36