27.09.2021 Ostatnia aktualizacja 21:11, 26.09.2021

Ulicami miasta przeszła Procesja Zawierzenia, z powodu pandemii nie było tłumów

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 12 Lis 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W Skarżysku-Kamiennej trwają obchody Święta Matki Bożej Miłosierdzia, patronki miasta. W czwartek, 12 listopada - już po raz dwudziesty piąty- ulicami miasta przeszła Procesja Zawierzenia z Obrazem Matki Bożej. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa procesja miała skromny charakter. 

12 listopada 1995 roku Ojciec Święty Jan Paweł II związał nasze miasto i jego mieszkańców z Matką Bożą Miłosierdzia, ogłaszając Ją Patronką Skarżyska-Kamiennej. W duchu wdzięczności za to wydarzenie, co roku 12 listopada organizowana jest Procesja Zawierzenia z Obrazem Matki Bożej.

Jak każdego roku tego dnia ulicami miasta  przeszła Procesja Zawierzenia z wizerunkiem Matki Bożej. Ze względu na pandemię obraz nieśli przedstawiciele parafii naszego miasta, modląc się wspólnie z księżmi w intencji mieszkańców naszej Małej Ojczyzny.

Procesja szła ulicami: Niepodległości, Piłsudskiego, Norwida i Promenadą Ostrobramską. O godz. 18.00 w Ostrej Bramie sprawowana była  Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Henryka Tomasika i ponowienie zawierzenia mieszkańców miasta swojej Patronce.

W poniedziałek, 16 listopada, o godzinie 18.00  odbędzie się Msza św. centralna pod przewodnictwem Ordynariusza ks. bp. Henryka Tomasika. 

Obchody Święta Matki Bożej Miłosierdzia potrwają do 22 listopada (szczegóły obchodów na plakacie).






Komentarze

+7TSK2020-11-16 18:27#15
to jest czarna mafia: handlują towarem którego nie można zważyć, poczuć, dotknąć za cięzkie pieniądze i nie odprowadzają z tego podatku! Rżną polski naród ile wlezie: dostają działki, nieruchomości, transfery olbrzymich pieniędzy z naszych podatków, od spółek skarbu państwa, nie mają żadnej litości przy kasowaniu za chrzciny, wesela i pogrzeby... mamy 21 w. a dajemy się dymać tej mafii która za ciężkie przestępstwa nie ponosi żadnej kary, Sam dziwisz za ogromne pieniądze chronik pedofilów! W Irlandii w imię boga urządzili mordownie dzieci i handel nimi!! Precz z tą mafią z Polski!!!
Cytuj
+3Polonista2020-11-14 20:14#14
Cytuję Pytanie:

Panie prezydencie a jak to się ma do demonstracji w których pan niedawno uczestniczył i uczestniczyło i w nich wiele wiele wiele młodzieży bez zachowania odstepow itp. Wiadomo ze pan jest przeciw klerowi ale warto tez pomyśleć i działać tak aby samemu być w porządku a nie tylko druga strone krytykować

Ja odpowiem ***** ***
Dziękuję :lol:
Cytuj
+9Ksiądz Robak2020-11-14 17:06#13
Niesamowite...Wybory w czerwcu pandemii nagle nie ma, protesty kobiet pandemii nie ma, procesje pandemii nie ma. Można robić zgromadzenia bez mandatów i interwencji policji, ale jak człek biega albo rowerem jedzie bez maski i poci się pod nią jak świnia to mundurowi się znajdą. Patrząc na średnią wieku impreza powinna odbyć się w godzinach 10-12. Nie żebym był zesrany na punkcie noszenia maseczek, covida. Mam swoje zdanie na ten temat i jest to moja sprawa. Skoro jednak wszyscy to wszyscy...babcia też. Jak widać jednak są równi i równiejsi.
Cytuj
-8bezogródek2020-11-14 12:56#12
Bez przesadyzmu strajki "pseudo-kobiet" prezydentowi i jego wyznawcą nie przeszkadzały,a tutaj proszę ujadanie lewactwa się zaczęło.Troska tych środowisk dla mnie nie jest szczerą intencją.
Cytuj
+5efez2020-11-14 12:51#11
Co się martwisz nie chcesz nie chodzisz pozwól innym cieszyć się z tego święta.Od karania jest policja.Ostatnio wielu pseudo-policjantów się znalazło wśród kolegów z SLD/PO/PSL.DZIWNE PRAWDA.Jak oni się martwią o najstarszych,szpital który zadłużyli na potęgę itd...
Cytuj
+7JacekJH52020-11-14 10:40#10
i pomyśleć że mamy 21 wiek.... Szkoda słów
Cytuj
+10Stachu_Jones2020-11-14 09:33#9
A wiecie o tym, że Dziwisz handluje relikwiami po papieżu? Sprzedaje wszystko, łącznie z art medycznymi i krwią w probówkach. Chętnych nie brakuje.
Cytuj
+15On2020-11-13 21:08#8
Szanowna redakcjo Proszę o zrobienie osobnego artykułu na temat przymusu noszenia maseczek a także udostępnienie odpowiednim organom zdjęcia nr 8 jako dowodu w sprawie ponieważ wszyscy jesteśmy równi.?? Czekam z niecierpliwością na opublikowanie komentarza jak i wiadomość dla wszystkich w tej sprawie.
Cytuj
+19Stach Karczeski2020-11-13 18:08#7
A dziś niejaki Karczewski z pis powiedział, że ten kto wyprowadza starszych ludzi na ulice jest co najmniej głupi i nieodpowiedzialny. Czy miał na myśli Skarbownika z kumplami ? Ostro się pis bierze za ten kler :-)
Cytuj
+21@2020-11-13 10:24#6
W miejscu publicznym panowie prowadzący bez masek? Już mandacik winien być nakładany.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

"Z kijkami po powiecie skarżyskim”- udan…

Opublikowano: 26.09.2021 16:03