24.11.2020 Ostatnia aktualizacja 13:32, 24.11.2020

Zakupy w czasie Black Friday - co wiedzieć?

Autor:
Artykuł sponsorowany
Opublikowano: 22 Paź 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Dla jednych ten dzień jest jak święto, na które czekają cały rok. Dla drugich to z kolei kolejny, głupi zwyczaj, który przywędrował do Polski zza oceanu. Czym jest zatem Black Friday? W teorii jest to jedynie kolejny piątek tylko z obniżkami ceny i wyprzedażami w sklepach. W praktyce sprowadza się to do szału zakupowego, który pochłania masę ludzi na całym świecie. Nadmiar promocji w tym okresie może doprowadzić niektórych do poczucia zagubienia. Dla tych, którzy chcą zachować rozsądek, poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak z tych promocji korzystać.

Krótka historia powstania Black Friday.
 
Black Friday zostało wymyślone za Oceanem Spokojnym w Ameryce Północnej, ale nie jak wielu sądzi w Stanach Zjednoczonych, tylko w Kanadzie. Historia zaczęła się w 1904 roku w Toronto, podczas pierwszej parady, zorganizowanej przez Eaton z okazji Święta Dziękczynienia. Została ona wzbogacona o różne atrakcje, które miały skłonić ludzi do robienia większych zakupów. Plan okazał się sukcesem, dlatego szybko dotarł również do USA, gdzie w 1924 roku taka parada została zorganizowana w Nowym Jorku przez Macy's Department Store. Organizowane parady w Święto Dziękczynienia, które od drugiej połowy XIX wieku przypada na ostatni czwartek listopada, idealnie sprawdzały się jako reklama przed Świętami Bożego Narodzenia. Black Friday następuje w piątek po Święcie Dziękczynienia, a określenie piątku czarnym, zostało nadane przez policję z miasta Filadelfia, która w ten sposób opisała szał i chaos, który wytwarzał się w ów dzień. Warto dodać, że naznaczony licznymi wypadkami oraz przestępstwami.

Promocje i jak z nich korzystać
 
W Black Friday promocje i zniżki oferuje praktycznie każdy sklep: odzieżowy, elektroniczny, sportowy, z zabawkami, spożywczy, jubilerski, meblowy, a nawet apteka. Duży wybór sklepów stacjonarnych i internetowych sprawił, że lista ciekawych produktów stała się bardzo długa. W takim przypadku warto jest skorzystać z gazetki z promocjami na Black Friday. Pomoże ona zaplanować wcześniej zakupy, które będą przemyślane, potrzebne, a przede wszystkim dopasowane. Gazetki promocyjne mogą również zainspirować do poszukania pomysłu na prezenty świąteczne dla bliskich, gdyż można w nich znaleźć praktycznie wszystko: elektronikę, książki, meble, odzież, obuwie, kosmetyki, zabawki, czy przekąski. Poniżej znajduje się lista przydatnych wskazówek opartych na gazetkach promocyjnych, które mogą pomóc, podczas poszukiwania okazji i promocji:
  1. Przygotuj dla siebie listę zakupów
Promocji na produkty, które pojawiają się w trakcie trwania Black Friday, jest multum. Można się w tym łatwo zagubić, wydając finalnie mnóstwo pieniędzy na produkty, które okazują się dla nas zbędne. Powodem tego jest impuls i spontaniczność, pojawiająca się w momencie zobaczenia wszystkich wielkich okazji i zniżek. Z opanowaniem tych emocji może pomóc wcześniejsze sporządzenie listy produktów, które chcemy zakupić np. na podstawie gazetek promocyjnych.
  1. Zrób analizę przydatności produtków
Te zadanie bardzo ułatwiają gazetki promocyjne, które pozwalają na wcześniejsze przeanalizowanie promocji, a w konsekwencji na podzielenie produktów na te, które są nam potrzebne oraz na te, które są zbędne. Dzięki temu możliwe będzie zaoszczędzenie pieniędzy na rzeczach, które mogą później okazać się nieprzydatne.
  1. Oceń produkt, który zamierzasz kupić
Dokładne obejrzenie produktu może prowadzić do chłodnej oceny oraz ewentualnego wyboru, który okaże się trafiony. W takich sytuacjach jak promocje Black Friday należy działać rozważnie, aby nie kupować produktów, które okażą się nie pasować do kupującego. Takie możliwości daje gazetka promocyjna, która pozwala na dokładne zapoznanie się z różnymi produktami.
  1. Porównaj ceny
Mnogość produktów z tej samej kategorii powoduje, że łatwo można przepłacić. Ważne jest zatem porównanie cen na przykład w gazetkach promocyjnych, gdyż pozwala to mimo promocji, zaoszczędzić trochę pieniędzy.
  1. Bądź uważny
Nie wszystkie sklepy chcą pomóc klientom i dać miły prezent w postaci atrakcyjnej promocji. Niektóre chcą wręcz ich oszukać poprzez wymyślenie nowej ceny, która ostatecznie nie różni się od starej lub jest nawet wyższa. Należy uważać i kupować produkty z tych źródeł, które udowodniły, że działają uczciwie w stosunku do klienta. 
  1. Wykorzystuj kody i promocje
W czasie Black Friday jest cała masa kodów, rabatów i promocji, które czekają do wykorzystania. Warto to robić. Wiele sklepów oferuje je w swoich gazetkach promocyjnych, które można znaleźć w linku powyżej.
 
_________________________Artykuł sponsorowany
 
 

Ostatnio opublikowane

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Skarż…

Opublikowano: 24.11.2020 14:32

Komentarzy: 0

Lubił popalić? Senior i niezdrowe używki

Opublikowano: 24.11.2020 12:59

Komentarzy: 0

W piątek otwarcie lodowiska miejskiego, będą …

Opublikowano: 24.11.2020 12:01

Komentarzy: 0

Szpital Powiatowy w Skarżysku ma nowy ambulan…

Opublikowano: 23.11.2020 13:46

Komentarzy: 9

Zainicjowali akcję sprzątania lasu

Opublikowano: 23.11.2020 13:28

Komentarzy: 3

Fani Widzewa Łódź ze Skarżyska uczcili 110. r…

Opublikowano: 22.11.2020 11:27

Komentarzy: 5

Skarżyski Klubu Sportów Walki znowu triumfuje

Opublikowano: 22.11.2020 10:47

Komentarzy: 0

Trwają prace przy remoncie dworca kolejowego …

Opublikowano: 21.11.2020 17:30

Komentarzy: 13

Termomodernizacja DPS przy ul. Spornej na fin…

Opublikowano: 21.11.2020 15:19

Komentarzy: 0

Szukali piły, znaleźli broń, amunicję i narko…

Opublikowano: 20.11.2020 12:58

Komentarzy: 6

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne