23.09.2020 Ostatnia aktualizacja 19:33, 22.09.2020

Duże zainteresowanie wykonaniem rozbudowy układu komunikacyjnego wraz z budową wiaduktu nad torami kolejowymi w Skarżysku-Kamiennej – powiat otworzył oferty przetargowe

Autor:
Jolanta Jagiełło (Starostwo Powiatowe)
Opublikowano: 15 Wrz 2020
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
We wtorek, 15 września w siedzibie Zarządu Dróg Powiatowych komisja przetargowa dokonała otwarcia ofert na ogłoszony przetarg związany z realizacją rozbudowy układu komunikacyjnego wraz z budową wiaduktu nad torami kolejowymi w Skarżysku-Kamiennej w ramach zadania: „Budowa zintegrowanego systemu komunikacyjnego obejmującego wykonanie przebudowy istniejącego układu komunikacyjnego wraz z budową obiektu w celu przekroczenia linii kolejowej nr 8 Warszawa-Kraków i skomunikowania Osiedla Dolna Kamienna z Osiedlem Przydworcowym w Skarżysku-Kamiennej”.
 
- Jest to kluczowa i największa inwestycja drogowa w naszym powiecie, która będzie realizowana przez Powiat Skarżyski w partnerstwie z Gminą Skarżysko-Kamienna oraz przy udziale środków finansowych pozyskanych z RPO WŚ na lata 2014-2020, będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach – mówi starosta Artur Berus.
 
Do przetargu na realizację inwestycji wpłynęło 9 ofert, których ceny kształtują się w granicach od ponad 34 mln 785 tys. zł do ponad 61 mln 231 tys. zł. Wszystkie firmy, które przystąpiły do przetargu zobowiązane były do wniesienia wadium.
 
Ponadto w swoich ofertach zaproponowały 7 letni okres gwarancji na wykonanie robót.
 
Zakres robót przy rozbudowie układu komunikacyjnego oraz budowie wiaduktu nad torami kolejowymi w Skarżysku-Kamiennej jest bardzo szeroki. Planuje się bowiem wykonanie budowy nowego wiaduktu nad torami kolejowymi oraz wykonanie układu komunikacyjnego poprzez rozbudowę al. Piłsudskiego na odcinku od al. Tysiąclecia PP do rejonu ul. Towarowej wraz ze skrzyżowaniami - z al. Tysiąclecia PP, ul. Towarową oraz z al. Niepodległości gdzie powstanie rondo turbinowe. Do tego dochodzą także takie elementy jak:
  • budowa jezdni,
  • budowa bus-pasów,
  • budowa chodników,
  • budowa ciągu pieszo-rowerowego,
  • zieleńców,
  • budowa zjazdów indywidualnych,
  • budowa zjazdów publicznych,
  • wycinki kolidujących drzew i krzewów.
wraz z:
  • rozbudową kanalizacji deszczowej,
  • rozbudową oświetlenia ulicznego,
  • przebudową sieci wodociągowej,
  • przebudową sieci energetycznych,
  • przebudową kanalizacji sanitarnej,
  • przebudową urządzeń teletechnicznych,
  • budową kanału technologicznego,
  • przebudową sieci gazowej,
  • przebudową sieci cieplnej,
  • robotami rozbiórkowymi wiaduktu wraz z konstrukcją pod sieć cieplną, ogrodzeń oraz budynku portierni.
 

Komentarze

0Pytanie2020-09-20 20:09#17
Cytuję Nie pytaj:
Panie Pytanie w tym miejscu nie ma ronda i nigdy nie było , więc nie było czego : przypadkiem remontować .Chyba chodziło Ci o wybudowanie-wykonanie w tym miejscu Ronda przez tą firmę. Ewentualnie przebudowanie skrzyżowania na rondo .
Pieniądze to już inna para kaloszy w których się rozeszły po okolicznych potrzebach?.

A od kiedy to na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Tysiąclecia miało powstać rondo? Pierwsze słyszę. Z tego co czytałam to miało to skrzyżowanie być wyremontowane a nie budowane rondo
Cytuj
0Parodyst2020-09-20 19:19#16
W NY niektore mosty i elektryka ma po 40/50 lat i zyja.Natoniast nie robmy z gnoju sanfrancisco bo wszedzie inne problemy a tu nagle wiadukty szprychy itp.Z g bata sie nie ukreci.Zacznijcie dbac o miasto a potem wybyjale fantazje
Cytuj
+4HAQ2020-09-18 15:59#15
Cytuję pokorna:
Cytuję GrzegorZ.:
Po jakie licho w tym mieście, gdzie kursuje 4 autobusy na krzyż budować specjalnie buspasy?


Cytuję Darkus:
Buspasy w Skarżysku? Serio?


Cytuję Konstruktor:

Bus pasy w Skarżysku? Muszę znajomym o tym powiedzieć, żart stulecia




TAK, TAK i jeszcze raz TAK!
Należy spojrzeć szerzej na BUS PASY, ponieważ z nich będą korzystać:

- autobusy miejskie
- wszystkie busy regionalne których dziennie przyjeżdża i odjeżdża kilkadziesiąt
- wszystkie autobusy dalekobieżne flix busy i inne
- taksówki
- motocykliści
- KARETKI, POLICJA, STRAŻ! - szybciej dojadą do potrzebujących pomocy

Pastwienie się nad tym zagadeniniem jest bezssensowne i nic nie wnosi

Nie pojadą szybciej. Buspas z Kamiennej będzie przechodzil w prawoskret w Niepodległości w stronę dworca. Autobus, taksówka czy służby żeby pojechać prosto w Piłsudskiego czy skręcić w lewo będą musiały wjechać na "zwykłe" pasy przed rondem. Pozostali uczestnicy ruchu, zeby skręcić w prawo w stronę dworca również będą musieli przejechać przez wlot ronda zamiast bus pasem omijającym. Sprawdzone w dokumentacji.
Cytuj
-2Poli23142020-09-18 05:52#14
Skarzyszczanie, wiadukt źle, rondo nie tu, po co bus pas, myślę że ta inwestycja nie jest wgle potrzebna skoro tak dzieli tą zacną społeczność, kompletnie mnie nie dziwi opinia o tym mieście. Czego potrzebujecie żeby was zadowolić, myślę że tylko lusterko może to uczynić.
Cytuj
0Hartman2020-09-17 17:02#13
BUBEL! NASTĘPNY BUBEL KRYNIA!!!
Tylko przedłużenie wiaduktu poza ul. Niepodległości, a rondo na Niepodległości pod wiaduktem! Inwestycja która ukształtuje komunikację Skarżyska na następne 50 lat i takie krótkowzroczne działanie. Może być i 8 pasów na wiadukcie ale jeśli wszystko wciśnie się na jedno skrzyżowanie, nawet z rondem turbinowym to i tak będą korki.
Cytuj
-3Joluni@2020-09-17 15:25#12
Cytuję pokorna:
Cytuję GrzegorZ.:
Po jakie licho w tym mieście, gdzie kursuje 4 autobusy na krzyż budować specjalnie buspasy?

Cytuję Darkus:
Buspasy w Skarżysku? Serio?

Cytuję Konstruktor:

Bus pasy w Skarżysku? Muszę znajomym o tym powiedzieć, żart stulecia


TAK, TAK i jeszcze raz TAK!
Należy spojrzeć szerzej na BUS PASY, ponieważ z nich będą korzystać:
- autobusy miejskie
- wszystkie busy regionalne których dziennie przyjeżdża i odjeżdża kilkadziesiąt
- wszystkie autobusy dalekobieżne flix busy i inne
- taksówki
- motocykliści
- KARETKI, POLICJA, STRAŻ! - szybciej dojadą do potrzebujących pomocy

Pastwienie się nad tym zagadeniniem jest bezssensowne i nic nie wnosi

Sama popatrz przyszłościowo..... po pierwsze : demografia . W ciągu dziesięciu lat z ponad 50-tysięcznego miasta staliśmy się miasteczkiem z ludnością nie przekraczającą 45 tysięcy, a tendencja nadal jest spadkowa.
Ludzi ubywa tak jak ubywa linii autobusowych oraz kursów - chodzi o komunikację miejską, którą mało kto jeździ. Późnym wieczorem czy w weekendy nie ma czym dojechać z jednego końca miasta na drugi, że o ościennych gminach nie wspomnę, bo tam miejskie busy nie jeżdżą już od paru lat.
Wszystkie autobusy dalekobieżne.... jest ich kilka, które w ogóle wjeżdżają do miasta (stanowiska przy Dworcu PKP), reszta mija miasto S7.
Taksówki .... nie rozśmieszaj nas. Jedyne co, to może pomóc strażakom wydostać się z Kamiennej .... ale przecież po przebudowie na dwupasmowej jezdni łatwo będzie zrobić "korytarz życia", więc..... w sumie też zbędny ten bus-pas.
Cytuj
+9Ktoś kto wie2020-09-17 11:58#11
Ilekroć czytam tego typu negatywne komentarze to jestem pod wrażeniem ilu to jest w tym mieście fantastycznych ,, fachowców" , ,, omnibusów" i ,, wizjonerów" mających remedium na wszystko. Odpowiedź na wasze wątpliwości jest bardzo prosta:
żywotność istniejącego wiaduktu jest bardzo ograniczona, remont wykonany w połowie lat 90 tych dawał 15 lat gwarancji na żywotność konstrukcji. Minęło 25 lat, ruch jest co raz większy.
Wkrótce może okazać się, że trzeba będzie odciążyć wiadukt od ruchu ciężarowego ze względu na jego zużycie albo go zamknąć.
Jeśli ktoś dzisiaj twierdzi, że to niepotrzebna inwestycja to chyba ma kaca.
Owszem, pomysł budowy przeprawy nad czy pod torami np w rejonie wylotów ulic Kościuszki- Fałata jest uzasadniony tyle że zanim to nastąpi to dzisiejszy wiadukt szlag trafi.
Cytuj
+2pokorna2020-09-17 11:11#10
Cytuję GrzegorZ.:
Po jakie licho w tym mieście, gdzie kursuje 4 autobusy na krzyż budować specjalnie buspasy?


Cytuję Darkus:
Buspasy w Skarżysku? Serio?


Cytuję Konstruktor:

Bus pasy w Skarżysku? Muszę znajomym o tym powiedzieć, żart stulecia




TAK, TAK i jeszcze raz TAK!
Należy spojrzeć szerzej na BUS PASY, ponieważ z nich będą korzystać:

- autobusy miejskie
- wszystkie busy regionalne których dziennie przyjeżdża i odjeżdża kilkadziesiąt
- wszystkie autobusy dalekobieżne flix busy i inne
- taksówki
- motocykliści
- KARETKI, POLICJA, STRAŻ! - szybciej dojadą do potrzebujących pomocy

Pastwienie się nad tym zagadeniniem jest bezssensowne i nic nie wnosi
Cytuj
+1Darkus2020-09-16 13:49#9
Buspasy w Skarżysku? Serio?
Cytuj
+1majk2020-09-16 11:15#8
Nie jestem przekonany czy ten plan jest dobry i rozładuje jedyną przeprawę nad torami do miasta.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Młodzi piłkarze PAS-u Skarżysko najlepsi w tu…

Opublikowano: 22.09.2020 21:30