23.09.2020 Ostatnia aktualizacja 19:33, 22.09.2020

Jak tanim kosztem odnowić łazienkę nie wymieniając kafelków?

Autor:
Artykuł sponsorowany
Opublikowano: 14 Wrz 2020
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Nie każda chęć odnowy jakiegoś wnętrza musi zakończyć się remontem z prawdziwego zdarzenia. Nie zawsze są co do tego chęci i nie zawsze da się znaleźć wystarczająco dużo pieniędzy w budżecie. Czasami więc trzeba zadowolić się mniejszymi zmianami, które nie będą wymagały większej ilości pracy i które można wykonać w przeciągu tygodnia, a nawet krócej. Jak zatem zmienić prezencję całej łazienki, jeżeli nie chce się wymieniać w niej kafelków? Czy jest to w ogóle możliwe? Jak sprawić, by łazienka prezentowała się jak nowa, bez wydawania kroci?
 
Większe zmiany w łazience
 
Pierwsze, co można zrobić, aby nadać innego wyglądu łazience, to pomalować płytki. Tak! Płytki ceramiczne mogą być zamalowane przy pomocy specjalistycznych farb polimerowych, które charakteryzują się doskonałą przyczepnością nawet do bardzo gładkich i pozornie śliskich powierzchni. Co więcej, mogłoby się wydawać, że trzeba naprawdę wiele warstw takiej farby, aby pokryła ona powierzchnię kafelków bez prześwitów – ale to nieprawda. Specjalne farby do kafelków charakteryzują się bowiem całkiem dobrym kryciem – więc wystarczy tyle samo warstw, ile trzeba dać, aby pomalować zwykłą ścianę.
Drugą dużą zmianą może być zmiana prezencji mebli. Do tej metamorfozy będą potrzebne ozdobne fronty, które można nakleić bezpośrednio na szafki. Oczywiście trzeba zrobić to bardzo uważnie tak, aby pod spód nie dostały się żadne bąbelki powietrza, które wybrzuszyłyby taki ozdobny front. Najlepiej jest je naklejać tą samą metodą, jaką nakleja się tapety na ścianie. Im lepiej przylegają one do płaskiej powierzchni, tym są wytrzymalsze na negatywne działanie warunków zewnętrznych, takich jak wilgoć czy woda. Jeżeli chodzi o szafki, to wymianie mogą podlegać także uchwyty. Jeżeli dotychczasowe rozwiązanie ci się znudziło, albo masz pomysł na łazienkę w konkretnym stylu, to z łatwością możesz wymienić uchwyty na inne.
 
Mniejsze zmiany w łazience
 
Nie trzeba jednak ani zamalowywać płytek na inny kolor, ani wymieniać frontów mebli, aby nieco odświeżyć wygląd łazienki. Duży wpływ na wygląd każdego pomieszczenia, także łazienki, mają dodatki. Warto więc zastanowić się, w co można zaopatrzyć łazienkę. Możliwości wbrew pozorom jest naprawdę bardzo wiele! Może warto wymienić kosz na brudne pranie, na taki w innym stylu bądź kolorze? Może warto zainwestować w nowy dywanik? Dużą różnicę może wprowadzić także nowy żyrandol, bądź armatura. Nie trzeba od razu wiercić nowego otworu na jeszcze jedną lampę – wystarczy wymienić klosz w tej, która aktualnie jest zawieszona na suficie. A może najlepszym pomysłem będą dekoracje wiszące na ścianach? Za ich pomocą można w danym pomieszczeniu wprowadzić dowolny styl. Dodatki, na których znajdują się kotwice, statki czy marynarze, idealnie nadadzą się do stylu morskiego, z kolei dodatki mające wzory w czaple, kwiaty wiśni czy w wachlarze, będą idealnie pasować do stylu orientalnego.
 
W łazience sprawdzą się zarówno dodatki plastikowe, jak i wykonane z materiałów, takich jak drewno. Ważne jest jednak, aby wybierać rzeczy odporne na zawilgocenia, które zamoczone nie stracą swojego kształtu czy kolorów.
 
_______________________________________Artykuł sponsorowany

Ostatnio opublikowane

Młodzi piłkarze PAS-u Skarżysko najlepsi w tu…

Opublikowano: 22.09.2020 21:30

Komentarzy: 0

Zbierał grzyby, znalazł wysyp…granatów

Opublikowano: 22.09.2020 14:02

Komentarzy: 0

Jakub Bilski w podwójnej koronie

Opublikowano: 22.09.2020 12:41

Komentarzy: 0

Pewna wygrana tenisistów Global Pharma Orlicz…

Opublikowano: 21.09.2020 21:20

Komentarzy: 0

Zwycięstwo ESKI Skarżysko z Victorią Pińczów …

Opublikowano: 21.09.2020 20:49

Komentarzy: 0

Poszukiwani sprawcy kradzieży sklepowej

Opublikowano: 21.09.2020 13:40

Komentarzy: 1

Dzień otwarty w Szkole Tańca Respect Dance ju…

Opublikowano: 21.09.2020 13:06

Komentarzy: 0

W Skarżysku powstanie Dzienny Dom Opieki Medy…

Opublikowano: 21.09.2020 11:58

Komentarzy: 1

Uwierzyła oszustom i straciła oszczędności

Opublikowano: 21.09.2020 10:15

Komentarzy: 0

Strażacy z powiatu skarżyskiego pielgrzymowal…

Opublikowano: 20.09.2020 19:33

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne